Pasaulyje

2020.07.10 06:27

Naujausia informacija. Latvijoje daugėjant COVID-19 atvejų, norima trumpinti pramogų vietų darbo laiką

atnaujinta 20.34
BNS, LRT.lt, ELTA2020.07.10 06:27

Latvijos sveikatos apsaugos ministerija dėl sergamumo COVID-19 šuolio siūlo trumpinti kultūros, sporto ir pramogų vietų darbo laiką. Tuo tarpu Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) epidemiologas ir veterinarijos specialistas penktadienį išvyko į Kiniją aiškintis, kokie gyvūnai galėjo duoti pradžią naujojo koronaviruso pandemijai.

PSO nurodė, kad ši komanda savaitgalį Pekine parengs sąlygas platesnei misijai, kurios tikslas yra išsiaiškinti, kaip virusas buvo perduotas žmonėms.

„Jie šiuo metu ore“, – žurnalistams Ženevoje sakė PSO atstovė Margaret Harris

Pasak jos, misijos terminas nėra nustatytas.

Naujuoju koronavirusu, kuris Kinijoje atsirado praėjusių metų pabaigoje, jau užsikrėtė daugiau kaip 12,1 mln. pasaulio gyventojų, mažiausiai 550 tūkst. žmonių mirė.

Mokslininkai mano, kad virusas žmonėms persimetė nuo gyvūnų, galbūt viename Uhano miesto turguje, kuriame mėsai buvo pardavinėjami egzotiški gyvūnai.

Protrūkio pradžioje kinų pareigūnai sakė, kad virusas galėjo išplisti iš šio turgaus, bet vėliau jokio patvirtinimo nebuvo.

PSO nuo gegužės pradžios spaudžia Kiniją pasikviesti jos ekspertus, kurie padėtų tirti COVID-19 kilmę.

M. Harris sakė, kad du šios Jungtinių Tautų agentūros specialistai rengs pradinius susitikimus su kolegomis kinais ir aiškinsis, kuriose vietose norės apsilankyti išplėsta misija.

Pasak jos, komanda aiškinsis, „ką turime žinoti“. Vienas svarbiausių klausimų yra tas, ar virusas persimetė nuo gyvūnų žmonėms ir jei taip – nuo kokių gyvūnų, nurodė atstovė.

„Žinome, kad jis labai panašus į šikšnosparnių virusą, bet ar jis keliavo per kokią nors tarpinę rūšį? Mums visiems reikia atsakymo į šį klausimą“, – sakė ji.

Du į Kiniją išvykę specialistai peržiūrės prieinamą medžiagą ir spręs dėl vėlesnės išplėstos misijos apimties, pridūrė M. Harris.

Latvija grąžina ribojimus renginiams

Parengtame taisyklių plane, kurį vyriausybė penktadienį svarstys per neeilinį posėdį, numatomos pataisos įstatymui dėl epidemiologinio saugumo priemonių siekiant stabdyti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą.

Viešojo maitinimo įstaigos turi gerai matomoje vietoje – prie įėjimo ir kasų – skelbti informaciją apie leistiną žmonių, vienu metu galinčių būti toje įstaigoje, skaičių.

Be to, ketinama iki rugsėjo 1-osios pratęsti suvaržymus dėl žmonių susibūrimų viešojo maitinimo įstaigose. Nuo liepos 11-osios prie vieno stalelio patalpoje galės sėdėti ne daugiau kaip keturi klientai, jei jie nėra drauge viename namų ūkyje gyvenantys žmonės, o prie prie vieno stalelio terasoje – ne daugiau kaip aštuoni žmonės.

Kultūros, sporto, pramogų vietų, naktinių klubų, viešojo maitinimo įstaigų ir maldos namų darbas turi prasidėti ne anksčiau kaip 6 val. ir baigtis ne vėliau kaip 24 valandą. Kino seansai po atviru dangumi gali trukti iki antros valandos nakties

Kaip laikomasi šių reikalavimų, kontroliuos policija.

Latvijos policija savo ruožtu atskirame pranešime nurodė, kad žada griežtinti asmenų, kurie privalo laikytis saviizoliacijos, kontrolę. Šiuo metu tokių asmenų yra apie 2 000.

Kaip pranešta, šią savaitę Latvijoje reikšmingai padidėjo sergamumas COVID-19: per pastarąsias keturias dienas šalyje patvirtinti 38 nauji užsikrėtimo atvejai.

Atnaujinta 20.34

Koronaviruso pandemijos smarkiai paveiktame Niujorke iki rugsėjo pabaigos pratęstas masinių renginių draudimas. „Mes pasižiūrime tyrimus, mes pasižiūrime duomenis, – stočiai CNN sakė miesto meras Billas de Blasio. – Duomenys mums sako, kad dabar nėra laikas dideliems renginiams“. Draudimas, kuris pirmą kartą buvo paskelbtas kovo viduryje, apima visus renginius, kuriems reikia miesto leidimo – koncertus, paradus ar gatvių šventes.

Tačiau draudimas netaikomas protestams prieš rasizmą ir policijos smurtą, kurie tęsiasi nuo afroamerikiečio George‘o Floydo mirties per brutalią pareigūnų operaciją gegužės pabaigoje. „Tai jautri tema. Kai kalbame apie sveikatą, mes sakome: ei, žmonės, likite namuose, jei galite. Bet mes suprantame, kad žmonės šiuo istoriniu momentu kalba apie istorinių pokyčių poreikį. Tai reikia gerbti“, – pabrėžė B. de Blassio.

Atnaujinta 18.23

Dėl didėjančio koronaviruso infekcijų skaičiaus Australija riboja savo pačios piliečių sugrįžimą į šalį. Nuo pirmadienio į šalį per dieną galės patekti tik 4 000 australų arba asmenų, turinčių nuolatinį leidimą gyventi šalyje, penktadienį pranešė ministras pirmininkas Scottas Morrisonas. Iki šiol ši riba siekė 8 000 atvykimų per parą.

Šis žingsnis būtinas, kad būtų sutelkti resursai kovoti su „labai didelį nerimą keliančiu“ naujojo koronaviruso plitimu Melburne, kalbėjo vyriausybės vadovas. 5 mln. antrojo pagal dydį Australijos miesto gyventojų ketvirtadienį įsigaliojo judėjimo ribojimai. Žmonės mažiausiai šešias savaites galės palikti savo namus tik vykdami į darbą, pas gydytoją, apsipirkti ir pasportuoti lauke.

Penktadienį naujų infekcijų skaičius Melburne pasiekė naują rekordą. Per 24 valandas patvirtinti 288 nauji atvejai, pranešė žinybos.

„Pradžioje visad blogėja ir tada pradeda gerėti“, - sakė Danielis Andrewsas, Viktorijos valstijos, kurios sostinė yra Melburnas, premjeras. Anot jo, dabar atliekama daugiau testų nei kada nors anksčiau. Vien ik praėjusią parą patikrinta per 30 000 žmonių.

Viktorija šiuo metu izoliuota nuo likusios šalies dalies. Visoje Australijoje iki šiol patvirtinta per 9 000 infekcijos atvejų, 106 žmonės mirė. Daugumoje valstijų kasdien registruojama tik nedaug užsikrėtimų arba neregistruojama visai.

Atnaujinta 17.57

Italijos vyriausybė greičiausiai pratęs dėl naujojo koronaviruso pandemijos įvestą nepaprastąją padėtį, turėjusią galioti iki liepos 31 dienos, penktadienį pranešė šalies premjeras Giuseppe Conte.

„Niekas neturėtų būti nustebęs... tačiau linkstame prie nepaprastosios padėties pratęsimo“, – Venecijoje reporteriams sakė G. Conte.

Anksčiau penktadienį laikraštis „La Stampa“ paskelbė, kad sausio 31 dieną įvesta nepaprastoji padėtis galimai bus pratęsta dar penkiems mėnesiams, iki gruodžio 31 dienos.

Nepaprastosios padėties paskelbimas Italijoje yra tipinis atsakas į tokias nelaimes, kaip žemės drebėjimas ar visuomenės sveikatos krizės. Nepaprastoji padėtis leidžia valdžios institucijoms veikti greičiau ir sumažinti biurokratines kliūtis.

Atnaujinta 14.37

Lenkijoje per pastarąją parą nustatyti dar 265 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, be to, mirė vienuolika anksčiau užsikrėtusių pacientų, sveikatos apsaugos tarnybų informaciją penktadienį citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad iš naujai nustatytų užsikrėtimo atvejų 88 buvo užregistruoti pietiniame Silezijos regione, kur koronavirusas išplito vietos kasyklose.

Ketvirtadienį Lenkija buvo pranešusi apie užregistruotus 262 naujus užsikrėtimo atvejus ir devynių pacientų mirtį.

Bendras šalyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius išaugo iki 37 216, o mirčių – iki 1 562. Dar 26 048 užsikrėtusieji pasveiko, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Padėtis Bulgarijoje

Bulgarijos medikai trečią dieną paeiliui fiksuoja rekordinį per parą nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių. Tai penktadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerijos informacinis portalas.

Per pastarąsias 24 valandas nustatyta 330 naujų užsikrėtimo atvejų – 90 daugiau negu diena anksčiau, kai taip pat buvo užfiksuotas rekordinis rodiklis – 240 naujų atvejų per parą. Ankstesnis antirekordas buvo pasiektas dar diena anksčiau – tada per 24 valandas Bulgarijoje koronavirusas buvo diagnozuotas 188 žmonėms.

Oficialiais duomenimis, bendras infekuotųjų skaičius Bulgarijoje išaugo iki 6 672, tarp jų – 490 medicinos darbuotojų. Per pastarąsias 24 valandas mirė trys pacientai, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, iš viso užfiksuotos 262 mirtys.

Pirmieji užsikrėtimo koronavirusu atvejai Bulgarijoje buvo nustatyti kovo 8 d. Nuo kovo 13 d. iki gegužės 14 d. šalyje galiojo nepaprastoji padėtis. Šiuo metu Bulgarijoje išlieka nepaprastosios epideminės situacijos režimas, kuris pratęstas iki liepos pabaigos. Piliečiai turi laikytis socialinio atstumo ir dėvėti apsaugines kaukes uždarose viešose vietose.

Atnaujinta 12.16

Rusijoje per praėjusią parą patvirtinta 6,6 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, dar 174 užsikrėtusieji mirė, rodo penktadienį paskelbti šalies kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Tai yra daugiausiai per vieną parą nustatytų naujų atvejų per pastarąsias penkias dienas. Nuo epidemijos pradžios Rusijoje nustatyti iš viso 713 936 COVID-19 atvejai, 11 017 žmonių mirė, o iš gydymo įstaigų išrašyti 489 068 pacientai, persirgę COVID-19.

Atnaujinta 11.45

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 1 841 testą buvo patvirtinta 11 naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų, penktadienį informavo Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Centro duomenimis, vienas atvejis yra įvežtinis, penki asmenys kontaktavo su tuo asmeniu, grįžusiu iš užsienio. Likusių asmenų užsikrėtimo aplinkybės tikslinamos. Bendras šalyje atliktų testų COVID-19 nustatyti skaičius siekia 165 610. Iš viso Latvijoje patvirtinti 1 165 užsikrėtimo COVID-19 atvejai, 30 žmonių mirė, o 1019 – pasveiko. Iš trijų ligoninėse gydomų COVID-19 pacientų vieno būklė yra sunki.

Estijoje per praėjusią parą patvirtinti du nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Iš 445 testų koronavirusinei infekcijai nustatyti dviejų rezultatai buvo teigiami. Abu nauji COVID-19 atvejai nustatyti Taline. Šalies ligoninėse gydomi penki COVID-19 pacientai, vienas iš jų prijungtas prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato. Iš viso Estijoje patvirtintos 69 mirtys nuo COVID-19. Iš ligoninių išrašyti 378 pacientai, persirgę COVID-19. Iš viso pasveiko 1 894 žmonės.

Atnaujinta 09.58

Honkonge bus uždarytos visos mokyklos, pranešus apie naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 neįvežtinių atvejų šuolį, penktadienį pranešė miesto švietimo sekretorius.

Vyriausybė nurodė, kad nuo pirmadienio turi užsidaryti visos mokyklos.

Pasak švietimo sekretoriaus Kevino Yeungo, mokyklose anksčiau laiko pradedamos vasaros atostogos, ketvirtadienį mieste užfiksavus 34 „vietinius“ COVID-19 atvejus.

Atnaujinta 09.34

Ukrainoje per pastarąją parą užregistruota 819 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, 1 016 asmenų pasveiko, o 18 anksčiau užsikrėtusių žmonių mirė, penktadienį paskelbė šalies sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Išvakarėse skelbta apie 810 naujų užsikrėtimo atvejų. Daugiausia – 1 109 – atvejai buvo patvirtinti birželio 26 dieną.

Tarp asmenų, kuriems per praėjusią parą buvo patvirtinta COVID-19, yra 67 vaikai ir 65 medicinos darbuotojai. Buvo hospitalizuota 214 žmonių, sakė M. Stepanovas per spaudos konferenciją.

Jis pažymėjo, kad per parą Ukrainoje užfiksuotas rekordinis pasveikusiųjų skaičius, ir pavadino tai „labai gera žinia“.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti iš viso 52 043 COVID-19 atvejai, 1 345 pacientai mirė, dar 24 800 pasveiko. Šiuo metu šalyje tebėra 25 898 aktyvūs koronavirusinės infekcijos atvejai.

Italija dėl koronaviruso grėsmės uždraudė atvykti užsieniečiams iš 13 šalių, įskaitant Braziliją

Italija uždraudė į šalį atvykti keliautojams iš Brazilijos ir dar 12 šalių, kuriose kilusi didelė COVID-19 grėsmė.

Į Italiją nebegalės atvykti užsieniečiai iš Armėnijos, Bahreino, Bangladešo, Bosnijos ir Hercegovinos, Brazilijos, Čilės, Dominikos Respublikos, Kuveito, Šiaurės Makedonijos, Moldovos, Omano, Panamos ir Peru.

Atitinkamą dekretą pasirašė sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza su Užsienio reikalų, Vidaus reikalų ir Susisiekimo ministerijų pritarimu.

„Visame pasaulyje prasidėjo sunkesnis pandemijos etapas. Negalima leisti pastarųjų mėnesių italų aukoms nueiti veltui“, – sakė R. Speranza.

Italija buvo pirmoji po Kinijos šalis, kurioje COVID-19 protrūkis smarkiai išplito anksčiau šiemet.
Italijoje užregistruota daugiau nei 242 000 COVID-19 atvejų, iš jų apie 35 000 baigėsi mirtimi.

JAV patvirtinta per 65 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Jungtinėse Valstijose per praėjusią parą nustatytas 65 551 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, rodo Johnso Hopkinso universiteto paskelbti duomenys.

Remiantis Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenimis, paskelbtais ketvirtadienį 20 val. 30 min. vietos (penktadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku, labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusioje valstybėje bendras užsikrėtusiųjų skaičius viršijo 3,1 mln., o mirčių skaičius pasiekė 133 195.

Iki šiol daugiausia naujų paros užsikrėtimo atvejų buvo patvirtinta antradienį – tada COVID-19 nustatytas daugiau kaip 60,2 tūkst. žmonių.

JAV pastarosiomis savaitėmis pastebimas smarkiai padidėjęs užsikrėtimų skaičius, ypač pietuose ir vakaruose, ir sveikatos ekspertai nerimauja, kad mirtingumo lygis netrukus gali pasekti ta pačia trajektorija.

Johnso Hopkinso universiteto skelbiami duomenys rodo, kad per praėjusią parą patvirtinta 1 000 naujų mirčių nuo COVID-19.

Bolivijos laikinoji prezidentė sako užsikrėtusi koronavirusu

Bolivijos laikinoji prezidentė Jeanine Anez ketvirtadienį paskelbė, kad jai buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19.

„Man nustatyta COVID-19, man viskas gerai, dirbsiu iš izoliacijos“, – pranešė ji per tviterį.

53-ejų politikė vaizdo įraše sakė, kad ji 14 dienų karantinuosis, o tada pakartos COVID-19 testą.

J. Anez – jau antra Pietų Amerikos lyderė, užsikrėtusi COVID-19 per kelias pastarąsias dienas. Antradienį apie tai, kad susirgo, paskelbė brazilų prezidentas Jairas Bolsonaro.