Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.08 06:55

Naujausia informacija. JK premjeras Johnsonas atsisėda lovoje, bendrauja su medikais

Italijoje - rekordinis išgijusių skaičius
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.04.08 06:55

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas, kuris yra gydomas nuo COVID-19, pats atsisėda lovoje ir bendrauja su medicinos personalu. Tuo metu šalyje fiksuojamas rekordinis mirčių per parą skaičius – 938.

Koronaviruso pandemija vien Europoje pasiglemžė daugiau nei 60 tūkst. žmonių gyvybes, rodo naujienų agentūros AFP surinkti oficialūs duomenys.

Koronaviruso aukos Europoje sudaro per 70 proc. patvirtintų mirčių nuo COVID-19 visame pasaulyje.

Atnaujinta 23.45

Kipro prezidentas Nikas Anastasiadis paskelbė, jog visuotinis karantinas šalyje, kaip atsakas į koronaviruso epidemijos plitimą, pratęsiamas iki gegužės mėnesio.

„Anksčiau paskelbtos COVID-19 plitimo prevencijos priemonės pratęsiamos iki balandžio 30 dienos imtinai, be išimčių Velykų šventėms“, – trečiadienį kreipdamasis į tautą per televiziją kalbėjo Kipro lyderis.

Jis pabrėžė, kad priemonės, kurių buvo imtasi nuo koronaviruso atsiradimo saloje kovo pradžioje, buvo veiksmingos, tačiau perspėjo, kad dabar ne laikas atsipalaiduoti nei vyriausybei, nei visuomenei, nes toks atsipalaidavimas gali sukelti „katastrofiškas pasekmes“.

Kipro valdžia nuo kovo 24-osios sugriežtino apribojimus, kuriais siekiama sustabdyti koronaviruso plitimą – įvestas trijų savaičių draudimas gyventojams palikti savo namus be būtinos priežasties.

Kipre užfiksuoti 526 koronaviruso atvejai ir devynios mirtis nuo jo sukeltos ligos.

Atnaujinta 22.50

Baltarusija, Ukraina, Moldova, Gruzija, Armėnija ir Azerbaidžanas iš Europos Komisijos sulauks apie 1 mlrd. eurų kovai su naujojo koronaviruso sukelta COVID-19 liga bei jos ekonominiais padariniais, pranešė ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.

Dešimtadalį šios sumos bus skirta neatidėliotiniems poreikiams, likusi dalis – vidutinės trukmės ir ilgalaikiams poreikiams remti socialinį bei ekonominį regiono atsigavimą.

„Taip pat planuojame apie 300 mln. eurų sumos paskolų ir grantų mažoms bei vidutinėms įmonėms iš Rytų partnerystės valstybių, kad būtų išsaugotas jų likvidumas, palengvintos galimybės pritraukti papildomo finansavimo ir atkurti verslą po krizės“, – sakė J. Borrellis

„Signalas – paprastas ir aiškus: ES yra pasirengusi paremti savo partnerius ir kaimynus šiuo labai sunkiu metu“, – pabrėžė jis.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen antradienį pranešė, jog Europos Sąjunga skirs iki 15 mlrd. eurų, kad padėtų neturtingoms šalims visame pasaulyje kovoti su koronaviruso pandemija bei įveikti jos ekonominėmis pasekmes.

Atnaujinta 22.08

Lenkija užfiksavo iki šiol didžiausią koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkio vienos dienos aukų skaičių – per parą šalyje mirė 30 pacientų, o bendras aukų skaičius išaugo iki 159, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Naujai užregistruotų užsikrėtimo atvejų per parą pagausėjo 357-ais iki 5 205, Lenkijos visuomeninis radijas citavo sveikatos apsaugos tarnybas.

Antradienį Sveikatos apsaugos ministerija buvo pranešusi apie 22 pacientų mirtį ir 435 patvirtintus naujus COVID-19 atvejus. Pirmadienį buvo skelbta apie 13 mirčių ir 311 užsikrėtimo atvejų.

Pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis šalyje buvo nustatytas kovo 4-ąją, o pirmoji paciento mirtis – kovo 12-ąją.

Vyriausybė uždarė šalies sienas ir įvedė griežtų suvaržymų, turinčių užtikrinti socialinį atstumą ir pažaboti užkrato plitimą.

Antradienį buvo įvesta naujų suvaržymų, pavyzdžiui, uždrausta iki 18 metų vaikams išeiti iš namų nelydimiems suaugusiųjų. Buvo uždaryti parkai ir paplūdimiai, taip pat nurodyta užsidaryti daugumai viešbučių.

Pareigūnai ragino lenkus artėjantį ilgąjį Velykų savaitgalį būti namuose ir atsisakyti kelionių planų.

Atnaujinta 22.03

Prancūzija dar pratęs karantiną, paskelbtą siekiant lėtinti koronavirusinės infekcijos plitimą, o prezidentas Emmanuelis Macronas kitą savaitę vėl kreipsis į šalies gyventojus, trečiadienį pranešė prezidentūra.

Nurodymas žmonėms likti namuose „bus pratęstas“ ir po dabartinio balandžio 15-osios termino, naujienų agentūrai AFP sakė prezidentūros pareigūnas.

Jis pridūrė, kad E. Macronas pirmadienį vakare kreipsis į šalies gyventojus ir pristatys naujus sprendimus dėl kovos su COVID-19.

Atnaujinta 21.53

Prancūzijai trečiadienį pranešus apie 541 naują per pastarąsias 24 val. ligoninėse užregistruotą mirties nuo koronaviruso atvejį, bendras oficialus mirtimi pasibaigusių COVID-19 atvejų skaičius šalyje padidėjo iki 10 869.

Aukšto rango sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas žurnalistams sakė, kad šiuo metu intensyviosios slaugos reikia 7 148 pacientams – 17 daugiau nei prieš parą. Tai mažiausias padidėjimas pastarosiomis savaitėmis.

Dėl techninio gedimo trečiadienį nėra paros duomenų iš senelių namų. Tai reiškia, kad mirties atvejų tikriausiai yra daugiau, nurodė J. Salomonas.

Atnaujinta 20.50

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas trečiadienį teigė, kad dabar nėra tinkamas laikas išsakyti kritiką dėl greito ar lėto reagavimo į koronaviruso protrūkį. Tai jis pabrėžė JAV prezidentui Donaldui Trumpui užsipuolus Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO).

„Gręžtis atgal galėsime tada, kai pagaliau užversime šį epidemijos puslapį. Dabar tam tikrai nėra tinkamas metas, – sakė A. Guterresas. – Šiuo metu pats laikas vienytis, tarptautinei bendruomenei darbuotis kartu, parodyti solidarumą, kad sustabdytume šio viruso plitimą ir sušvelnintume žiaurias jo pasekmes.“

Atnaujinta 20.20

Italijoje per parą užregistruotos 542 mirtys. Bendras užsikrėtimo koronavirusu atvejų šalyje skaičius priartėjo prie 140 000.

Italijoje tai tik antras kartas per beveik tris savaites, kai per parą mirė mažiau nei 600 žmonių. Antradienį šis rodiklis siekė 604, o kovo 27 d. aukų skaičius buvo išaugęs net iki 969.

Italijoje nuo COVID-19 iš viso jau mirė 17 669 asmenys, teigiama Civilinės saugos agentūros pranešime. Italija yra šalis, kurioje nuo koronaviruso mirė daugiausiai žmonių.

Bendras užsikrėtimo atvejų skaičius per parą išaugo 2,8 proc. ir šiuo metu siekia 139 422. Per 24 val. koronavirusas patvirtintas 3 836 asmenims. Labiausiai koronaviruso paveiktos šalys šiuo metu yra JAV ir Ispanija bei trečioje vietoje – Italija.

Pasveikusių asmenų per parą Italijoje padaugėjo maždaug 2 000. Dabar šis rodiklis Italijoje siekia 26 491. Civilinės saugos agentūros vadovas Angelo Borrellis tvirtino, kad pasveikusiųjų skaičius trečiadienį yra didžiausias nuo koronaviruso protrūkio pradžios.

Dar viena gera naujiena yra ta, kad į intensyvios terapijos skyrių guldoma vis mažiau naujų žmonių, todėl ligoninės nebėra taip smarkiai perpildytos. Trečiadienį intensyvios terapijos skyriuje buvo gydoma 3 693 pacientai ir tai yra 99 pacientais mažiau nei antradienį.

Atnaujinta 19.52

Jungtinėse Valstijose patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius trečiadienį viršijo 400 000, rodo Johnso Hopkinso universiteto kaupiami duomenys.

Pandemija šalyje jau pareikalavo mažiausiai 12 936 gyvybių, o bendras užregistruotų užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejų skaičius siekia 401 116. Pagal užsikrėtusiųjų skaičių JAV pirmauja pasaulyje.

300 000 patvirtintų užsikrėtimo atvejų slenkstis JAV buvo peržengtas šeštadienį.

Atnaujinta 19.46

Indijos Aukščiausiasis teismas trečiadienį priėmė sprendimą, pagal kurį šalies vyriausybė turi užtikrinti, kad testai dėl koronaviruso būtų atliekami nemokamai valstybinėse ir privačiose laboratorijose.

Pasak teismo atstovų, šiuo metu valstybinės laboratorijos tyrimus atlieka nemokamai, o privačioms laboratorijoms leidžiama imti fiksuotą 4,5 tūkstančio rupijų (maždaug 55 eurų) mokestį.

„Nė vienam žmogui neturi būti atimta galimybė pasitikrinti, ar nėra užsikrėtęs Covid-19, tik dėl to, kad jis negali sumokėti 4 500 rupijų“, - cituoja televizijos kanalas NDTV teismo sprendimą. „Privačios ligoninės ir privačios laboratorijos turi atlikti svarbų vaidmenį užkertant kelią pandemijai, teikiant nemokamas paslaugas nacionalinės krizės metu“, - pabrėžė Aukščiausiasis teismas.

Indijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šalyje nustatyti 5 194 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, mirė 149 infekuotieji.

Atnaujinta 19.41

Jungtinė Karalystė, trečiadienį skelbdama per parą nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 mirusių žmonių skaičių, pranešė apie rekordiškai didelį aukų skaičių – 938; tai yra 152 daugiau, palyginti su ankstesniu didžiausiu jų skaičiumi.

Pranešama, kad iš viso šalyje gyvybės neteko daugiau nei 7 tūkst. infekuotųjų.

„Iki balandžio 7 dienos 17 val. [19 val. Lietuvos laiku] iš JK hospitalizuotų asmenų, kuriems diagnozuotas koronavirusas, 7 097, deja, mirė“, – tviteryje paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija, antradienį pranešusi apie 6 159 aukas.

Atnaujinta 19.35

Jungtinės Karalystės premjeras B. Johnsonas, kuris vis dar yra intensyvios priežiūros skyriuje, kuriame yra gydomas nuo COVID-19, pats atsisėda lovoje ir bendrauja su medicinos personalu, tokias naujienas pranešė Jungtinės Karalystės kancleris Rishi Sunakas.

Jis teigia, kad premjero būklė gėrėja.

„Naujienos apie premjerą mums primena, kad virusas nesirenka aukų“, – tiesioginės transliacijos metu sakė jis.

Atnaujinta 19.07

Europos Komisija (EK) paragino ES valstybes nares mažiausiai iki gegužės 15 d. pratęsti nebūtinų kelionių iš trečiųjų šalių į ES draudimą, taip siekiant sulėtinti koronaviruso epidemiją.

„Visos valstybės narės sėkmingai įgyvendino socialinio atstumo priemones, kad apribotų žmonių bendravimą ir sulėtintų viruso plitimą“, – sakė už europietiško gyvenimo būdo skatinimą atsakingas eurokomisaras Margaritis Schinas.

„Nebūtinų kelionių iš trečiųjų šalių į ES draudimas papildo šias priemones ties išorinėmis ES sienomis“, – teigė jis.

Atnaujinta 17.15

Artimiausios dvi–trys savaitės bus lemiamos kovoje su koronaviruso plitimu Rusijoje, trečiadienį pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas.

„Mes įdėmiai studijuojame patirtį visų šalių, taip pat susidūrusių su koronaviruso grėsme, o ji byloja, kad pačios sunkiausios, sudėtingiausios būna pirmos keturios–penkios savaitės nuo epidemijos pradžios. Tai reiškia, kad mūsų situacijos (tolesniam) vystymuisi lemiamos bus artimiausios dvi–trys savaitės“, – kalbėjo V. Putinas pasitarime su regionų vadovais.

Anksčiau V. Putinas neigė koronaviruso pandemijos grėsmę Rusijai ir viruso infekcijos plitimą šalyje. Ekspertai abejoja, ar Rusijos valdžia viešina tikruosius užsikrėtimų skaičius.

Atnaujinta 17.08

Indijoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius viršijo 5 000, o mirčių skaičius pasiekė 149.

Nors užsikrėtimo atvejų fiksuojama maždaug 40 proc. Indijos regionų, daugiausia jų susitelkę tankiai apgyvendintuose miestuose. Labiausiai nuo pandemijos nukentėjo Mumbajus.

Indijos strategija orientuota į „izoliavimo zonų“ nustatymą, stengiantis apriboti virusą „apibrėžtoje geografinėje zonoje“, kad būtų nutraukta viruso perdavimo grandinė. Tačiau pareigūnai sako, kad kita savaitė bus lemiama. Indija atliko tik 121 271 testą, tačiau tikėtina, kad artimiausiomis dienomis bus ištirta daugiau žmonių.

Indija, kur gyvena penktadalis viso pasaulio gyventojų, dėl koronaviruso yra paskelbusi karantiną, kuris galioja iki balandžio 14 dienos.

Atnaujinta 16.38

„Imamės visų būtiniausių priemonių, siekdami užkirsti kelią viruso plitimui“, – parlamente Atėnuose sakė migracijos ministras Notis Mitarakis.

Pareigūnai užsikrėtimo koronavirusu atvejus nustatė į šiaurę nuo Atėnų esančiose stovyklose, kurių bendras gyventojų skaičius siekia 4 800. Gyvenimas šiose stovyklose reguliuojamas, jose pastatyti laikini būstai, laikomasi tinkamų atstumų. Perpildytose stovyklose Egėjo jūros salose COVID-19 atvejų kol kas neužfiksuota.

Oficialiais duomenimis, trečiadienį Graikijoje užregistruoti 77 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Iš viso užsikrėtusių šalyje yra 1 832. COVID-19 liga Graikijoje pareikalavo 81 gyvybės, trys mirties atvejai užfiksuoti per pastarąją parą.

Atnaujinta 16.03

Europoje užregistruotų koronaviruso atvejų skaičius trečiadienį viršijo 750 000, rodo naujienų agentūros AFP kaupiami duomenys iš oficialių šaltinių.

Tai yra daugiau nei pusė visame pasaulyje užfiksuotų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų, nors oficialūs duomenys veikiausiai atspindi tik dalį tikrojo užsikrėtusiųjų skaičiaus.

Europa, kur užregistruoti mažiausiai 750 276 užsikrėtimo ir 58 627 mirties atvejai, lieka pandemijos labiausiai paveiktas žemynas.

Lig šiol visame pasaulyje šie skaičiai atitinkamai siekia 1 438 291 ir 82 726.

Labiausiai nukentėjusi šalys yra Italija, kur yra mažiausiai 135 586 infekuotieji ir 17 127 aukos.

Tuo metu Ispanijoje nustatyti 146 690 užsikrėtimo ir 14 555 mirties atvejai.

Atnaujinta 15.55

Portugalijoje per parą naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo 699 – iki 13 141. Tai trečiadienį pranešė televizijos kanalas „Sic“, remdamasis šalies Vyriausiąja sveikatos apsaugos valdyba.

Jos duomenimis, per 24 valandas mirčių skaičius šalyje išaugo nuo 345 iki 380. Pasveiko 196 žmonės. Daugiausia infekuotųjų nustatyta šalies šiaurėje.

Kovo 18 d. Portugalijos vyriausybė paskelbė šalyje nepaprastąją padėtį dviem savaitėms, balandžio 2 d. Respublikos Susirinkimas (parlamentas) leido ją pratęsti iki balandžio 17 d.

Atnaujinta 15.17

Nepaisant to, kad kai kuriose šalyse matyti „pozityvių ženklų“, kurie galimai praneša apie koronaviruso situacijos gerėjimą, kol kas dar per anksti lengvinti kovos su COVID-19 priemones, trečiadienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos biuras.

„Dar ne laikas atšaukti priemones“, – spaudos konferencijos metu sakė PSO Europos biuro vadovas Hansas Klugė.
„Dabar yra puikus metas siekti visiško slopinimo ir visuomenei visiškai palaikant dėti dvigubai ar trigubai daugiau pastangų“, – teigė jis.

H. Klugė paragino visas valstybes imtis dar daugiau veiksmų, susijusių su trimis pagrindinėmis sritimis. Visų pirma šalys privalo didinti sveikatos priežiūros darbuotojų apsaugą, jiems reikalingi specialūs mokymai, turi būti prieinamos visos reikalingos paramos struktūros. Antra, valdžia turi siekti stabdyti ir lėtinti COVID-19 ligos plitimą, pasitelkdama atitinkamas visuomenės sveikatos priemones, kurios leidžia „atskirti sveikus žmones nuo tų, kurie yra galimai užsikrėtę.“

Trečia, vyriausybės privalo efektyviai komunikuoti su visuomene, kad žmonės paklustų ir laikytųsi „dabartinių bei ateities priemonių.“

Kelios Europos šalys jau paskelbė apie planus neilgai trukus imtis šiuo metu galiojančių suvaržymų lengvinimo.
Pirmadienį Austrija paskelbė, kad nuo balandžio 14 dienos atidarys viešuosius parkus ir kai kuriems verslams leis atnaujinti savo veiklą.

Danija ir Norvegija, taikančios dalinio karantino strategiją, antroje balandžio pusėje taip pat palengvins kai kuriuos ribojimus.

PSO Europos biuras pastebėjo, kad nors užsikrėtimo koronavirusu skaičius Ispanijoje ir Italijoje vis dar auga, vyriausybėms paskelbus apie karantiną ir kitas griežtas priemones, augimo tempas gerokai sulėtėjo.
Organizacijos atstovai taip pat pastebėjo situacijos gerėjimą Austrijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose ir Šveicarijoje.

Tačiau H. Klugė perspėjo dėl per pastarąją savaitę „grėsmingai augusio viruso plitimo tempo“ Turkijoje, užsikrėtimo atvejų spartus augimas, eksperto teigimu, pastebėtas ir Švedijoje.

COVID-19 atvejų skaičius sparčiai auga Izraelyje, Ukrainoje, Belgijoje ir Norvegijoje.

Atnaujinta 13.51

Lenkijoje žmonių, kuriems patvirtintas užsikrėtimas naujuoju koronavirusu, skaičius pasiekė 5 tūkst. ribą, trečiadienį paskelbė Lenkijos sveikatos apsaugos ministerija.

Trečiadienį šalyje patvirtintų užsikrėtimo koronaviruso infekcija (COVID-19) atvejų skaičius siekė lygiai 5 tūkst., o mirčių skaičius – 136.

Lenkijoje tyrimai dėl koronaviruso atlikti beveik 100 tūkst. žmonių.

Atnaujinta 13.24

15 Rusijos piliečių, atvykusių į Baltarusijoje statomą Astravo atominę elektrinę, yra paguldyti į ligoninę, nes jiems buvo diagnozuotas užsikrėtimas koronavirusu, praneša Baltarusijos portalas „Tut.by“.

Koronavirusas SARS-CoV-2 diagnozuotas 15-ai į Astravo atominės elektrinės (AE) statybos aikštelę atvykusių Rusijos piliečių, skelbia laikraštis „Grodnenskaja Pravda“, remdamasi Gardino srities administracijos atstovais.

„15-os Rusijos piliečių, atvykusių į AE statybos aikštelę Astrave, užsikrėtimas koronavirusu patvirtintas laboratoriškai. Jie visi paguldyti į ligoninę, izoliuoti“, – praneša leidinys.

Skelbiama, jog nė vienam jų COVID-19 ligos klinikiniai simptomai nėra pasireiškę.

„Atliekamas epidemiologinis tyrimas, nustatomi pirmojo lygio kontaktai“, – sakė Gardino srities vyriausiosios sveikatos apsaugos valdybos atstovas.

Naujausiais oficialiais duomenimis, Baltarusijoje COVID-19 diagnozuota 1 066 žmonėms, užfiksuota 13 mirčių nuo šios ūminės kvėpavimo takų ligos.

Naujų žinių iš oficialiojo Minsko apie Astravo AE pirmojo reaktoriaus įjungimo, įskaitant ir dėl branduolinio kuro atgabenimo į jėgainę, planus nėra jau daugiau negu mėnesį.

Vasario pabaigoje Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos Branduolinės ir radiacinės saugos departamentas („Gosatomnadzor“) skelbė, jog pradėtas Astravo AE parengimo branduolinio kuro atgabenimui patikrinimas, kuris truks apie mėnesį.

Trečiadienį į Baltarusiją atvyko speciali Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertų misija.

Atnaujinta 13.19

Ispanija trečiadienį užfiksavo antrą iš eilės koranovirusine infekcija COVID-19 užsikrėtusių pacientų mirčių per vieną parą padidėjimą, ligai nusinešus dar 757 žmonių gyvybes ir bendram aukų skaičiui išaugus iki 14 555, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pagal koronaviruso epidemijos aukų skaičių Ispanija yra antroji labiausiai paveikta šalis po Italijos.

Ministerija pridūrė, kad šalyje nustatytų naujų užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo nuo 140 510 iki 146 690.

Vokietijoje – virš 100 tūkst. užsikrėtusiųjų

Vokietijoje koronaviruso infekcija COVID-19 diagnozuota iš viso 103 228 žmonėms, trečiadienį pranešė epidemiologinę padėtį šalyje stebintis Roberto Kocho institutas.

Per praėjusią parą nustatyti 4 003 nauji užsikrėtimo atvejai.

Nuo COVID-19 šalyje jau mirė 1 861 žmogus.

Antradienį instituto vadovas Lotharas Wieleris pareiškė, kad mokslininkai šalyje fiksuoja tam tikrą sergamumo kreivės plokštėjimą, tačiau kalbėti apie tendenciją dar anksti.

Atnaujinta 12.42

Estijoje per praėjusią parą nustatyti 37 nauji koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejai, o nuo šios ligos šalyje jau mirė 24 žmonės.

Per praėjusią parą Estijoje atlikti 1 277 testai dėl koronaviruso, 3 proc. iš jų (37) buvo teigiami, informavo Sveikatos apsaugos departamentas.

Trečiadienio ryto duomenimis, šalyje dėl COVID-19 hospitalizuoti 139 asmenys, iš kurių 11-ai reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija.

Iš ligoninių paleisti 72 žmonės.

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 92 metų moteris, gydyta Talino centrinėje ligoninėje, ir 73 metų vyras bei 53 metų moteris, gydyta Kuresarės ligoninėje.

Atnaujinta 12.07

Prancūzijos lėktuvnešyje „Charles de Gaulle“ 40 karių įtariamas „Covid-19“. Jiems pasireiškia ligos simptomai, trečiadienį pranešė Prancūzijos gynimo ministerija. Pirmieji simptomai esą pasireiškė neseniai. Lėktuvnešyje yra medicinos skyrius su dirbtinio kvėpavimo aparatais.

Į laivą siunčiami medikai su testais, kad būtų ištirti atvejai ir užkirstas kelias viruso plitimui. Lėktuvnešis šiuo metu yra Atlante ir grįžta į Viduržemio jūrą. Jūreiviai, kuriems įtariamas virusas, izoliuoti. Be to, kaip prevencinė priemonė visiems įgulos nariams, kuriems pasireiškia simptomai, ypač kosulys, išdalytos kaukės, pareiškė ministerija.

Pastaruoju metu koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 150 JAV karo laivo „USS Theodore Roosevelt“ įgulos narių.

Atnaujinta 11.30

Minsko ligoninės intensyvios terapijos skyriuje dirbanti Katsyaryna (vardas pakeistas), sutikusi anonimiškai kalbėtis su Lenkijoje veikiančia Baltarusijos televizija „Belsat“, sakė, jog Baltarusijos gali laukti „tobula audra“.

Su „Belsat“ kalbėjusi Baltarusijos medikė nurodė, kad dauguma ligoninių buvo pertvarkytos gydyti pneumonija ir koronaviruso infekcija sergančius žmones bei su turėjusius su jais kontaktą. Kol kas esą ligoninės dirba įprastu ritmu, bet situacija gali bet kada pasikeisti.

Medikė „Belsat“ pasakoja, kad Minsko medikai yra kilnojami iš vienos įstaigos į kitą, nes specialistų trūksta.

„Mano kolegos ir aš manome, kad užsikrėtimų skaičius yra bent 4 kartus didesnis (nei teigia ministerija)“, – sako ji ir prideda, kad dalis mirčių gali būti priskiriamos kitoms priežastims.

Anot jos, kasdien vis daugiau Baltarusijos medicinos sektoriaus darbuotojų užsikrečia COVID-19 infekcija. Balandžio 4–5 d. koronaviruso protrūkis buvo užfiksuotas Minsko 3-iojoje ligoninėje, iš 17 užsikrėtusių asmenų – 5 medikai. Vienos ligoninės visi 9 aukštai yra nebeprieinami „paprastiems pacientams“, teigia medikė.

Medikės nuomone, COVID-19 dar nepasiekė savo plitimo piko Baltarusijoje, rašo „Belsat“. Ji taip pat paragino šalyje įvesti karantiną.

„Mes sėdime ant ugnikalnio ir laukiame. Buvo atvykusi (Sveikatos) ministerijos inspekcija, jie mums atvirai pasakė, kad kai kurie žmonės (užsikrėtę koronavirusu) bus perkelti į mūsų ligoninę“, – „Belsat“ pasakoja medikė.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka vis dar neskelbiantis karantino šalyje ir viešai neigiantis galimą didelio masto koronaviruso infekcijos protrūkį šalyje, antradienį pareiškė, kad pats gali padėti gydyti pacientus.

„Aš jau sakiau ministrui (Sveikatos ministrui Uladzimirui Karanikui): „Uladzimirai, jei tai būtina, mes tau padėsime gydyti žmones. Tik pasakyk man, ką ten turėčiau daryti. Aš galiu palaikyti, panešti, pakelti kurį nors (žmogų). O tu leisite injekcijas ir t.t. Aš pasiūliau pagalbą, bet jis sakė: „Ne dabar“. Na, aš laukiu“, – oficialioje šalies vadovo „Telegram“ tinklo paskyroje išplatintame vaizdo įraše kalba A. Lukašenka.

Oficialiais šalies duomenimis, Baltarusijoje koronaviruso infekcija COVID-19 diagnozuota iš viso 1 066 asmenims, rodo oficialūs duomenys, skelbiami interneto svetainėje, skirtoje informuoti visuomenę koronaviruso klausimais.

Tuo tarpu Rusijoje, oficialiais valdžios duomenimis, Rusijoje antrą parą iš eilės patvirtinta daugiau kaip 1 000 naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų.

Rusijoje per pastarąją parą oficialiai patvirtinti 1 175 nauji koronaviruso atvejai, o bendras skaičius išaugo iki 8 672. Mirčių skaičius šalyje padidėjo penkiomis, iki 63.

Atnaujinta 11.08

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, planetoje trūksta 5,9 mln. profesionalių slaugytojų. Tai rodo antradienį Ženevoje paskelbta organizacijos ataskaita.

Šiuo metu slaugytojais dirba 27,9 mln. žmonų, tačiau tik 19,3 mln. yra baigę atitinkamus mokslus. Slaugytojų trūkumas 2016-2018 metais, žiūrint pasaulio mastu, šiek tiek sumažėjo. 90 proc. slaugos srityje dirbančiųjų yra moterys.

„Slaugytojai yra bet kokios sveikatos sistemos stuburas. Šiandien daugelis jų yra priešakiniame kovos su Covid-19 fronte“, – sakė PSO generalinis sekretorius Adhanomas Ghebreyesusas.

„Mūsų kova su Covid-19 parodė, kokia svarbi yra slaugytojo profesija visuomenei ir mums visiems, - kalbėjo PSO vadovas Europos regionui Hansas Klugė. – Susidūrusios su neįprastoms aplinkybėmis ir sunkiausiomis darbo sąlygomis, medicinos seserys Europoje ir visame pasaulyje iššūkius pasitinka drąsiai ir profesionaliai“. Už tai jos esą nusipelno didelės padėkos ir pagarbos.

Atnaujinta 10.52

„The Telegraph“ informacija, premjerą ligoninėje gydo Richardas Leachas, kuris laikomas geriausiu Didžiosios Britanijos plaučių ligų specialistu. Vyriausybės atstovė šios informacijos trečiadienį komentuoti nenorėjo.

B. Johnsonas guli šv. Tomo ligoninėje Londone. Vyriausybės duomenimis, jo būklė stabili. Jam tiekiama deguonis, tačiau jis „kvėpuoja savarankiškai be jokios pagalbos“.

B. Johnsonas pirmadienį ligoninėje buvo tiriamas dėl besitęsiančių koronaviruso simptomų, kai jo būklė staiga pablogėjo. Premjeras kovo 27-ąją pranešė, kad jo testas buvo teigiamas.

Atnaujinta 10.22

Latvijoje trečiadienio naktį buvo patvirtinti 29 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Iš viso šalyje užfiksuoti 577 COVID-19 infekcijos atvejai, ji nusinešė 2 žmonių gyvybes, rašo LSM.

Atnaujinta 10.09

Ukrainoje naujausiais duomenimis bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekia 1668 žmones, o COVID-19 infekcija nusinešė 52 žmonių gyvybes, rašo „Kyiv Post“.

Atnaujinta 10.01

Patvirtintų Sars-CoV-2 infekcijų skaičius planetoje, trečiadienio vidurnakčio (JAV laiku) duomenimis, buvo 1,4 mln. Tai rodo Johnso Hopkinso universiteto Baltimorėje duomenys.

Universiteto portale skaičiai nuolat atnaujinami, todėl yra didesni nei oficiali Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) statistika.

Atnaujinta 09.26

Su naujojo koronaviruso infekcija (COVID-19) kovojantis Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas antrą naktį praleido intensyvios priežiūros skyriuje, tačiau teigiama, kad premjero būklė stabili.

B. Johnsoną pavaduojantis užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas pavadino premjerą „kovotoju“ ir teigė, kad B. Johnsonas kvėpuoja pats, jam nereikalinga pagalba. Pasak D. Raabo, jis įsitikinęs, kad B. Johnsonas išsikapstys, nes, „jei yra nors vienas dalykas, kurį aš žinau apie premjerą, jis yra kovotojas ir sugrįš“.

Antradienio vakarą B. Johnsono atstovas skelbė, kad premjero būklė yra stabili, o intensyvios priežiūros skyriuje jis laikomas atidžiam stebėjimui. Anksčiau antradienį atstovas teigė, kad 55 metų konservatorių lyderiui B. Johnsonui taikoma standartinė deguonies terapija, jis kvėpuoja be jokios kitos pagalbos ir jam nereikia plaučių ventiliatoriaus.

Ekspertų teigimu, premjero perkėlimas į intensyvios priežiūros skyrių rodo, kad jo būklė yra sunki.
„Nėra abejonių, kad toks įvykių posūkis reiškia, jog B. Johnsonas labai sunkiai serga“, – teigė Londono universiteto koledžo profesorius Derekas Hillas.

Atnaujinta 09.15

Beveik 60 proc. iš 217 žmonių, esančių Australijos kruiziniame laive prie Urugvajaus krantų, testais nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, antradienį pranešė kruizų bendrovė.

Laive „Greg Mortimer“ yra nemažai australų, europiečių ir amerikiečių.

„Šiuo metu laive niekas nekarščiuoja, visi atvejai besimptomiai“, – nurodė laivo operatorė „Aurora Expeditions“, ieškanti būdų išlaipinti įgulą bei keleivius ir organizuoti jiems skrydžius į gimtąsias šalis.

„Greg Mortimer“ kovo 15-ąją išplaukė iš Argentinos Ušuajos uostamiesčio į Antarktidą ir Pietų Džordžiją. Ši kelionė buvo pavadinta „Shackletono pėdomis“ – pagal keliautoją ir tyrinėtoją Ernestą Shackletoną, rengusį britų ekspedicijas į Antarktidą ir 1922 metais ten mirusį.

Atlikus testus visiems 217 laive esančių žmonių, nustatyta, kad 128 iš jų yra užsikrėtę koronavirusu, sukeliančiu infekciją COVID-19. Dar 89 testų rezultatai buvo neigiami, nurodė „Aurora Expeditions“.

Kiti šeši žmonės, kurie buvo evakuoti iš laivo, yra stabilios būklės. Jie gydomi Montevidėjuje.

Laive esantys žmonės elgiasi ramiai, tačiau nekantrauja vykti namo, sakė Marcelo Girardas – medikas iš Urugvajaus ligoninės, kur gydomi du iš „Greg Mortimer“ evakuoti žmonės.

Laive esantys australai ir, galbūt, Naujosios Zelandijos piliečiai ketvirtadienį ar penktadienį tikriausiai bus išskraidinti orlaiviu „Airbus A340“. Užsikrėtusieji ir sveiki asmenys skris atskirose lėktuvo salono sekcijose, nurodė „Aurora Expeditions“.

Skrydis vienam keleiviui atsieis apie 9 300 JAV dolerių (8 544 eurus). Laivo operatorė paprašė Australijos vyriausybės padėti padengti išlaidas.

Numatyta, kad parskridę į Australiją keleiviai turės 14 dienų praleisti karantine Melburne.

Amerikiečiai ir europiečiai, kurių tyrimų rezultatai buvo neigiami, tikriausiai galės išvykti vėliau šią savaitę, kai jiems bus atlikti pakartotiniai testai ir bus gautas leidimas iš Urugvajaus vyriausybės, nurodė „Aurora Expeditions“. Keleiviai, kuriems testais nustatyta koronavirusinė infekcija, namo galės skristi tik tuomet, kai tyrimų rezultatai bus neigiami.

Tuo tarpu Brazilijos pareigūnai pranešė, kad kitame kruiziniame laive, išmetusiame inkarą prie Brazilijos San Paulo valstijos krantų, karantinas buvo pratęstas bent iki balandžio 19 dienos, nes gydytojai jame nustatė naujų įtariamų COVID-19 atvejų.

Šiuo metu laive „Costa Fascinosa“, priklausančiame bendrovei „Costa Cruises“, yra 40 įtariamų šios ligos atvejų. Laive yra šimtai žmonių.

Atnaujinta 08.30

Kinijos Uhano mieste panaikintas draudimas išvykti, galiojęs 76 dienas

Kinijos Uhano mieste, kuriame pernai gruodį prasidėjo naujojo koronaviruso protrūkis, trečiadienį buvo panaikintas 76 dienas galiojęs draudimas išvykti.

Siekiant pažaboti naujojo koronaviruso protrūkį, 11 mln. gyventojų turintis Uhanas sausio 23 d. buvo uždarytas ir atskirtas nuo išorinio pasaulio, uždrausta atvykti į miestą ir išvykti iš jo.

Kaip praneša CNN, nuo trečiadienio – praėjus 76 dienoms po miesto uždarymo – Uhanas atsidarė, sveikiems gyventojams ir miesto lankytojams galiausiai leista išvykti iš Uhano, atnaujintas traukinių eismas, atidaryti greitkeliai ir atnaujinti skrydžiai. Tačiau mieste išlieka galioti kai kurie dėl koronaviruso įvesti apribojimai, o pareigūnai įspėja, kad kornaviruso grėsmė dar toli gražu neišnyko.

Per kelias valandas nuo to laiko, kai buvo panaikintas draudimas išvykti iš Uhano, iš miesto išvyko maždaug 65 tūkst. žmonių.

Uhano miesto atidarymas suvokiamas kaip svarbus žingsnis Kinijos kovoje su koronavirusine infekcija (COVID-19). Pastarosiomis savaitėmis Kinijoje beveik neužfiksuota vietinio perdavimo koronaviruso atvejų, tačiau nerimą kelia įvežtiniai ir besimptomiai atvejai.

Trumpas pagrasino sustabdyti finansavimą Pasaulio sveikatos organizacijai

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį pagrasino įšaldyti jo šalies skiriamą finansavimą Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO), apkaltinęs ją šališkumu Kinijos atžvilgiu per naujojo koronaviruso pandemiją.

D. Trumpas sakė žurnalistams „ketinąs įjungti labai stiprų stabdį“ PSO finansavimui. JAV indėlis sudaro didžiausią dalį šios Jungtinių Tautų agentūros biudžete.

„Ketiname sustabdyti pinigus, leidžiamus PSO“, – pabrėžė D. Trumpas, stumiantis izoliacionistinę programą su šūkiu „Pirmiausiai – Amerika“ ir anksčiau ne kartą kritikavęs Jungtines Tautas ir kitas tarptautines organizacijas.

Prezidentas nepateikė detalių, kokia suma bus įšaldyta, o praėjus kelioms minutėms per tą pačią spaudos konferenciją pareiškė: „Nesakau, kad tai padarysiu.“

„Svarstysime užbaigti finansavimą“, – pridūrė jis.

Pasak D. Trumpo, PSO „atrodo labai šališka Kinijos naudai. Tai nėra teisinga.“

Šis pareiškimas lydėjo ankstesnę jo „Twitter“ žinutę, kai D. Trumpas apkaltino PSO esant „labai kinocentriška“.

JAV lyderis kėlė klausimą, kodėl PSO pateikė „itin ydingą rekomendaciją“, veikiausiai turėdamas galvoje JT agentūros patarimą nevaržyti tarptautinio susisiekimo, kai Kinijoje pradėjo plisti koronavirusinė infekcija COVID-19.

„Laimei, anksti atmečiau jų patarimą palikti sienas atviras Kinijai“, – rašė D. Trumpas, turėdamas omenyje savo sprendimą uždrausti atvykti iš šios šalies.

Kinija yra kritikuojama Vašingtono, ypač respublikonų, dėl savo atsako į pandemiją. D. Trumpas taip pat yra išsakęs abejonių dėl Kinijos teikiamos statistikos apie užsikrėtusius koronavirusu ir mirusius žmones.

Vis dėlto pats D. Trumpas buvo daugelio kritikuojamas, kad iš pradžių menkino viruso keliamą grėsmę. Jis anksčiau kalbėjo, kad koronavirusas yra nedaug pavojingesnis už įprastą gripą ir sakė, kad ligos protrūkis Jungtinėse Valstijose valdomas, nors vėliau pripažino, kad šalyje susidarė ekstremali padėtis.

Niujorke COVID-19 epidemijos aukų skaičius viršijo žuvusiųjų per Rugsėjo 11-osios atakas

Per Rugsėjo 11-osios atakas teroristų pagrobtiems keleiviniams laineriams įsirėžus į bokštus dvynius ir Pentagono pastatą Vašingtone, taip pat vienam lėktuvui nukritus Pensilvanijoje žuvo iš viso 2 977 žmonės, iš jų 2 753 – Niujorke. Tai buvo pražūtingiausia ataka Jungtinių Valstijų teritorijoje.

Dabar su koronavirusine infekcija COVID-19 siejamų mirčių skaičius Niujorke yra daugiau kaip tūkstančiu didesnis.

Niujorko valstijoje užregistruota 731 nauja su koronavirusu susijusi mirtis – iki šiol didžiausias vienos paros aukų skaičius šiame regione, nurodė gubernatorius Andrew Cuomo (Endrius Kuomas). Bendras epidemijos aukų skaičius beveik pasiekė 5 500.

“Šiandien – vėl daug skausmo daugeliui niujorkiečių“, – pažymėjo gubernatorius.

Tačiau A. Cuomo įžvelgė ir vilties teikiančių ženklų – pasak jo, šiek tiek sumažėjo hospitalizuojamų pacientų ir žmonių, kuriems reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija. Gubernatorius sakė, kad tai rodo, jog priemonės socialiniam atstumui palaikyti yra veiksmingos.

Nerimą keliantis vienos dienos aukų padidėjimas galimai yra „vėluojantis indikatorius“, atspindintis iki šios savaitės pradžios hospitalizuotų žmonių skaičių, pridūrė jis. A. Cuomo sakė, kad kelias pastarąsias dienas mirštamumo kreivė atrodė plokštėjanti.

“Matote šį plokštėjimą – ir jis [pasireiškia] dėl to, ką mes darome. Jeigu nedarytume, ką darome, kreivė būtų visiškai kitokia, – kalbėjo gubernatorius. – Taigi, socialinis atstumas veikia.”

Visose Jungtinėse Valstijose su COVID-19 siejamų mirčių skaičius artėja prie 13 tūkst., o patvirtintų infekcijos atvejų – prie 400 000.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi