Pasaulyje

2020.03.22 11:12

Jungtinė Karalystė atšaukė baigiamuosius egzaminus – taikys kitokią abiturientų vertinimo tvarką

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.03.22 11:12

Dėl koronaviruso prevencijos mokyklas uždariusi Jungtinė Karalystė (JK) nusprendė šiais mokslo metais atšaukti ir dviejų lygių egzaminus. Mokyklą baigiančius jaunuolius įvertins mokytojai pagal ankstesnius jų mokymosi rezultatus. Egzaminų vykdymą prižiūrinti šalies institucija paskelbė bendradarbiaujanti su mokyklomis kuriant mokinio pažangos įvertinimo formulę. 

Kaip skelbia „Financial Times“, nauja vertinimo sistema šiemet bus įvedama atšaukus GCSE, AS ir A lygių egzaminus. Tai prilygsta pagrindinio ugdymo rezultatų patikrinimui ir brandos egzaminams.

JK Vyriausybės atstovai teigė, kad kitaip apskaičiuoti rezultatai nesiskirs nuo įprastų egzaminų rezultatų. Įvertinimai abiturientams ir pagrindinio ugdymo sistemos mokiniams turi būti apskaičiuoti iki liepos pabaigos.

Skelbiama, kad jei mokiniai bus nepatenkinti rezultatais, galės juos apskųsti ir perlaikyti egzaminus vėliau, tuomet, kai mokyklos grįš prie įprastinio darbo. Taip pat šiemetiniams abiturientams bus galima egzaminus laikyti 2021 metų vasarą.

„Atšauktų valstybinių egzaminų situacija parodo, kad naujoji karta turi išmokti mokytis ne dėl pažymio, ne dėl būsimo egzamino, bet sau – dėl gaunamų žinių, todėl mokytis reikia nuosekliai, ne tik prieš egzaminą. Tik nuolatinė pažanga užtikrina geriausią rezultatą.

Jungtinė Karalystė bus turbūt pirmoji šalis, priverstinai išbandžiusi naują brandos egzamino vertinimo procesą bei jo rezultatą, nes procesas bus neįprastas – ne vienos dienos balas, bet mokytojų nuomonė apie moksleivio pažangą bei tikėtiną jo valstybinio egzamino rezultatą ir bus pagrindinis veiksnys, nulemsiantis moksleivio pažymį“, – sakė sertifikuota Britų Tarybos „Education UK“ konsultantė, „AMES Education“ vadovė Eglė Kesylienė.

Ji pabrėžė, kad iki kitos savaitės pabaigos, kovo 27 d., Tarptautinio bakalaureato organizacija (IBO) turi patikslinti, kaip elgsis dėl Tarptautinio bakalaureato diplomo egzaminų – ar jie bus atšaukiami, ar senoji tvarka liks galioti.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.