Naujienų srautas

Pasaulyje2020.01.19 16:31

Lenkijos parlamentas užprotestavo Putino teiginius apie šalies kolaboravimą su naciais

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, pastaruoju metu dažnai teisinantis sovietų ir nacių bendradarbiavimą, žada užčiaupti burnas siūlantiems kitokią istorijos versiją.

Lenkijoje aukštieji parlamento rūmai vienbalsiai priėmė rezoliuciją su griežtu protestu prieš V. Putino melagingus kaltinimus Lenkijai kolaboravus su naciais ir prisidėjus prie Antrojo pasaulinio karo pradžios.

Maskva kaltinama dėl bandymų neigti kaltę už Molotovo–Ribbentropo paktą ir Lenkijos užpuolimą. Anksčiau panašią rezoliuciją vienbalsiai priėmė ir žemieji rūmai, Seimas.

Tuo metu Maskvoje surengtas saliutas už Varšuvos užėmimą 1945-aisiais, nors Lenkijos istorikai sako, kad sovietų pajėgos delsė pulti kelias savaites, kol naciai išžudė Varšuvos getą.

Europos Komisija šią savaitę tvirtai parėmė Lenkiją ir pareiškė, kad istorijos iškraipymas bei melas kelia grėsmę demokratinėms visuomenėms.

„Europos Komisija visiškai atmeta bet kokius melagingus pareiškimus, bandančius iškraipyti Antrojo pasaulinio karo istoriją arba aukas, tokias kaip Lenkija, pateikti kaip kaltininkus, – sako EK vicepirmininkė Vera Jourova. – Komisija nepakęs šių atakų prieš Lenkiją ir reiškia visišką solidarumą su Lenkija ir Lenkijos tauta.“

Tuo tarpu V. Putinas teigia pasiryžęs įtvirtinti savo istorijos versiją.

„Būtinai sukursime archyvinių dokumentų, kino ir foto medžiagos centrą, ir užčiaupsime burnas tiems, kas bando pakeisti istoriją, pateikti ją melagingoje šviesoje ir sumenkinti mūsų tėvų ir senelių, mūsų didvyrių vaidmenį – žuvusių ginant savo tėvynę ir visą pasaulį nuo rudojo maro, nacizmo“, – yra sakęs jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi