Nuomonės

2020.08.06 14:09

Ramūnas Terleckas. Bauginti. Bausti. Kontroliuoti

Ramūnas Terleckas, apžvalgininkas2020.08.06 14:09

Premjeras Saulius Skvernelis Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai apskundė knygos „Kabinetas 339“ reklamą, kurioje, anot pareiškimo, be jo sutikimo naudojama nuomonė, atvaizdas, pažeidžiama garbės ir orumo bei dalykinė reputacija.

Naujienų portalas „15min.lt“, pirmadienį pranešęs apie Vyriausybės vadovo žingsnį, teigė, kad, tarnybai patenkinus S. Skvernelio skundą, bendrovei gali grėsti iki 100 000 Eur bauda.

Socialiniuose tinkluose ši naujiena kelias dienas buvo labiausiai aptarinėjama tema. Dauguma komentatorių šaipėsi iš premjero ir juokaudami klausė, kiek portalas sumokėjo Skverneliui už knygos reklamą.

Neima noras nei šaipytis, nei juokauti.

Geriausiu atveju „valstiečių“ sąrašo lyderis nori dėmesio ir imasi vaidinti auką, manding, daliai rinkėjų tai patiks – žurnalistai kritikuoja, opozicija graužia, o premjerui neįmanoma nei atsipalaidavus atostogauti, nei susikaupus dirbti.

Dar nuo Loretos Graužinienės laikų lipdomas paprasto, darbštaus, tik savo jėgomis į politikos aukštumas iškilusio kuklaus valstybės tarno portretas. Galbūt viešųjų ryšių autoritetai prieš pat rinkimus į Seimą ir vėl nusprendė būtent taip tapyti dabartinio premjero paveikslą. Tokia strategija nesuveikė prezidento rinkimuose, po kurių visa Vyriausybė išgyveno depresijos laikotarpį. Bet karantinas rinkėjų smegenis veikė, tai kodėl nepabandžius dar kartą?

Daug blogesnis variantas – galbūt premjerą į priekį gena negebėjimas atsikratyti sovietinės dvasios, kuri policininko šūkį „Ginti. Saugoti. Padėti“ verčia „Bauginti. Bausti. Kontroliuoti.“ Labiausiai – bauginti. Net nenoriu pagalvoti, kas būtų, jei būtume ne Europos Sąjungos nariai, o premjeras ir toliau manytų, kad yra tik viena teisinga jo nuomonė.

Kuo toliau, tuo labiau susidarau įspūdį, kad Saulius Skvernelis yra kerštingas ir smulkmeniškas žmogus, o šios savybės nepapuoštų nė vieno valstybės lyderio. Ieškinys knygos leidėjams yra bandymas gąsdinti visuomenę, kad ji nedrįstų viešai abejoti, kaip asfaltas prie premjero namų atsirado ar kaip jo žmona darbą lenkų kapitalo bendrovėje „Orlen Lietuva“ gavo.

Net nenoriu pagalvoti, kas būtų, jei būtume ne Europos Sąjungos nariai, o premjeras ir toliau manytų, kad yra tik viena teisinga jo nuomonė.

Todėl jam privaloma ir Jaroslavo Narkevičiaus darbeliais pasidžiaugti, ir Aurelijui Verygai atleisti, kad šaipėsi iš kaukių dėvėjimo, nesirūpino gydytojų apsaugos priemonėmis, reagentų nepirko bei patarė piliečiams dezinfekcijai naudoti briliantinę žalumą, o paskui iš mokesčių mokėtojų kišenės mokėjo tiek, kiek pardavėjai prašė.

Dabar STT ministro nekompetenciją tiria, bet premjero „stogas“ ir Ramūno Karbauskio meilė ministrą poste kol kas išlaikys, pakaks viceministrės galvos, bet Verygai rytojaus saulėlydis gerų naujienų nežada.

Tokių įvykių fone yra vienas šviesesnis spindulys – prezidentūra, valdantiesiems atostogaujant, politikos mokosi ir imasi iniciatyvos aiškintis, į kokius sandorius savo uodegas yra įmerkę ministrai. Gal apžiūrės ir premjero darbus, o tuomet paaiškės, kad mitas apie veržlų nepakeičiamą reformatorių tėra graži pasaka.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

Populiariausi