Muzika

2021.12.02 13:47

Inga Jankauskaitė pristato Kalėdoms skirtą dainą: per šventes ragina pamiršti žodį „reikia“

LRT.lt2021.12.02 13:47

Visai neseniai naujausią savo darbą – albumą „Švyturys“ pristačiusi kūrėja Inga Jankauskaitė šiandien pristato šventėms skirtą kūrinį „Apie tai yra Kalėdos“. 

Pasak atlikėjos, kūrinyje sudėto mintys, kurios apibūdina šią šventę iš atlikėjos perspektyvos.

Kaip sako pati Inga, Kalėdos jai asocijuojasi su visai kitais dalykais nei daugeliui žmonių, o įvairios šventinės prievolės priveda prie šventinės nuotaikomis dingimo.

„Aš to kalėdinio laikotarpio nelabai mėgstu. Jame pernelyg daug streso, lūkesčių, tempo ir dar, kaip taisyklė, prasto oro. Akivaizdu, kad jei plauksi pasroviui, įtrauks ir išgaruos bet koks malonumas – ne tik švęsti, bet ir duoti, dovanoti, dalintis. Tai taps dar vienu „reikia“, kurio ir taip pilna kasdienybė.

Būtent tas primestas „reikia“ yra šventinės nuotaikos vagis. „Reikia“ spėt, „reikia“ pagamint, „reikia“ nupirkt ir taip toliau, todėl stop, nereikia“, – atvirai pasakoja atlikėja.

Kūrėja atkreipia dėmesį ir į vieną žodį, neleidžiantį užmiršti šventės esmės.

„Kalėdos ateis nepriklausomai nuo to, ar pateisinsit dovanų lūkesčius ir padengsit gausiausią stalą. Jos ne apie tai. Visa tai aš ir sudėjau į dainą. Aiškiai, sąžiningai ir atvirai – apie kas man yra Kalėdos. Sakinys, kuriame svarbiausias žodis YRA. Nepražiopsokit“, – kviesdama išgirsti naujausią dainą, pasakoja atlikėja.

Kalėdų nuotaika dvelkiančio klipo premjera įvyko šeštadienį LRT TELEVIZIJOS eteryje, Vilniaus Kalėdų eglutės įžiebimo transliacijoje:

Naujausią kūrinį atlikėja žada pristatyti ir šventiniuose koncertuose, kurie įvyks gruodžio 19 d. Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje, bei sausio 1 d. Palangos koncertų salėje.

„Dainoje „Apie tai yra Kalėdos“ suguldžiau viską, ką galvoju apie tai. Šiaip ar taip kiekvienas koncertas man yra Kalėdos, todėl laukiu visų tam, kad pabūčiau Kalėdų seneliu ir įteikčiau jums brangiausia, ką galiu – savo muziką. Naują albumą. Jūs gi žinot – bus labai gera!“ – kviesdama į šventinius koncertus pasakoja kūrėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt