Muzika

2021.11.30 12:13

Atlikėjas Kristijonas Ribaitis kalėjime pristatė savo režisuotą klipą: nekartokite to namie

LRT.lt2021.11.30 12:13

Praėjusį savaitgalį indie ir elektroninės muzikos kūrėjas Kristijonas Ribaitis savo klausytojams pristatė savo paties režisuotą vaizdo klipą „(Iš) Proto“ – vakaras Lukiškių kalėjime virto ir gyvo garso pasirodymu.

Kristijonas su kompozitoriumi Ignu Juzoku pradėjo renginį atlikdami tris kūrinius iš albumo „Laimingi“. Tiesiai iš cerkvės balkono sklido muzika, nuspalvinta šviesos dailininko Pauliaus Varonenkos. Veiksmą pratęsė klipo peržiūra tamsoje, rašoma pranešime spaudai.

K. Ribaitis pasakojo, kaip gimė daina „(Iš) Proto“, kurios klipą šiandien jau gali internete pamatyti visi norintys: „Visas albumas „Laimingi“ (išleistas šiais metais – Red.) yra vieno vakaro istorija. Dažnai eidamas po vakarėlio darau trumpus užrašus su teksto idėjomis, pasirašydamas kaip Kristis iš praeities.

Atsibudęs ryte randu juos ir neretai tai būna naujų dainų užuominos. Taip atsitiko ir su šia daina. Tačiau dar neturėdamas viso teksto galvoje, jau turėjau klipo viziją“.

Montažo režisierė Agnė Juškėnaitė pridūrė: „Kristijonas pasakė man, kad norėtų daug purvo, kad viskas būtų purvina. Iš pradžių buvo neaišku, kaip tai turi atrodyti, bet režisierius turi viziją, o aš turiu padaryti stebuklą, kad tai įvyktų“.

Kristijonas teigė, kad būtent taip norėjosi perteikti bei išryškinti emocinę išėjimo iš proto būseną vizualiai, tačiau pomidorų sultys, bananų sultys bei tortas plaukuose nebuvo pati geriausia kombinacija, todėl siūlo to nekartoti namie

Operatorius Mantas Dumbrava papasakojo, kad dėl trumpo kadro kartais tenka nemažai pasistengti: ,,Vienam rakursui sugalvojau, kad šviesa turi skleistis iš rūsio, bet filmavimas vyko iš 4 aukšto, todėl teko bėgioti pirmyn atgal greičiau, negu kiti suprasdavo ką noriu padaryti, kad pataisyčiau šviesas tinkamam kadrui“.

Kalbėdamas apie buvimą Lukiškių kalėjimo 2.0 rezidentu, K. Ribaitis teigė: „Dabar Lukiškėse galima padaryti viską neišeinant pro vartus: įrašyti albumą, parepetuoti jį, nufilmuoti klipą, surengti fotosesiją. Ši vieta motyvuoja stebint kitus, čia natūraliai gimsta bendradarbiavimai. Su šio klipo operatoriumi taip pat susipažinome Lukiškėse“.

Atlikėjas taip pat pasidalino ateities planais. Gruodžio 11 d. jis surengs koncertą Vilniuje neseniai atsidariusiame bare „Red Cat“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt