Muzika

2021.11.24 12:38

Kristijonas Ribaitis pristato pirmąjį savo režisuotą klipą: premjera – Lukiškių kalėjime

LRT.lt2021.11.24 12:38

Indie ir elektroninės muzikos kūrėjas K. Ribaitis pristato pirmajį savo paties režisuotą muzikinį klipą dainai „(Iš) Proto“. 

Jis gimė kartu su Lukiškių kalėjimo 2.0 menininkų bendruomenės kūrybine grupe ir pirmą kartą žiūrovams bus pristatytas lapkričio 27 d. buvusio Lukiškių kalėjimo cerkvėje.

K. Ribaitis šiemet įrodė, kad moka būti visoks – romantiškas, įžūlus, švelnus ir piktas. Pradėjęs nuo bardų muzikos, vasarą pristatė antrąjį pilno metro albumą „Laimingi“, kurio pasakojime telpa naktinis miestas, kupinas klaidų, apsimestinės meilės ir šokių. Įvaizdinti dainą „(Iš) proto“ kartu su operatoriumi Mantu Dumbrava ir režisiere Agne Juškėnaite buvo nuspręsta neatsitiktinai.

„Mes pasiekėme geriausią viziją šiai dainai ir pranokome vienas kito lūkesčius. O tą patirti visuomet siekiame. Klipe daug drąsių sprendimų ir ryškių emocijų, kurios taps pozityviu smūgiu per veidą.

„(Iš) Proto“ – tai vieno vakarėlio vaizdas, nupasakotas ciniško, iliuzijų nebeturinčio jo dalyvio akimis. Pamenu, tekstas dar nebuvo baigtas, o mintyse jau ryškėjo įsivaizduojamo klipo vizualas. Jis tiesiog prilipo prie dainos paveikslo. Džiaugiuosi, kad idėją pavyko paversti realybe“, – pasakoja Kristijonas.

Naujausiam darbui pristatyti atlikėjas pasirinko netikėtą ir madingą formatą. Klausytojai kviečiami praleisti šeštadienio vakarą savo veidą pakeitusiame Lukiškių kalėjime, kuris spėjo tapti populiariu Vilniaus kultūriniu centru ir antrais Kristijono namais. Jis buvo vienas pirmųjų rezidentų, įsikūrusių menininkų klasteryje gegužę. Pats klipas irgi buvo čia nufilmuotas, todėl su kūrybine komanda Kristijonas nusprendė atrakinti Lukiškių kalėjimo cerkvės duris. Aura, pasak jo, čia nesulyginama su niekuo kitu.

Uždaro vakaro metu ribotas kiekis žiūrovų bus pirmieji, kurie išvys klipo garso ir vaizdo sintezę iki oficialios premjeros datos. Vėliau vyks „ANE“ tinklaraščio kūrėjos Kornelijos Anelauskaitės, K. Ribaičio ir klipo kūrybinės komandos pokalbis, kurio metu auditorija galės įsitraukti ir užduoti klausimus. Visų žiūrovams paruoštų staigmenų Kristijonas neatskleidžia, tačiau garantuoja, kad tai bus nekasdienių emocijų ir estetikos patirtis tarp aukštų Lukiškių kalėjimo sienų.

Renginio organizatoriai primena, kad žiūrovų skaičius renginyje ribotas, todėl visi norintys patekti į išankstinę klipo peržiūrą, turi užsiregistruoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt