Muzika

2021.11.23 21:41

30 metų be Freddie Mercury: minint liūdną sukaktį, atskleistas paskutinis dainininko noras

LRT.lt2021.11.23 21:41

Trečiadienį pasaulis minės liūdną sukaktį – lygiai prieš trisdešimt metų, 1991-ųjų lapkričio 24-ąją, mirė vienas charizmatiškiausių roko dainininkų, britų grupės „Queen“ vokalistas Freddie Mercury.

Dainininkas, kurio balsas ir artistiškumas pakerėjo milijonus gerbėjų, mirė nuo AIDS komplikacijų, būdamas 45-erių.

Minint šią sukaktį, LRT PLIUS televizija trečiadienio vakarą kviečia prisiminti legendinius „Queen“ laikus. 22 val. 30 min. kanalas parodys koncertinį filmą „Vengriškoji rapsodija“, kuriame įamžintas grupės 1986-aisiais surengtas koncertas Budapešte.

Net ir prabėgus trisdešimčiai metų, apie F. Mercury toliau rašomos knygos, o britų transliuotojas BBC sukūrė jo mirties sukakčiai skirtą dokumentinį filmą, kuriame atskleidžiama naujų detalių apie jo paskutines dienas.

Savo namuose gyvenimo pabaigą leidęs dainininkas atsisakė medikamentų ir gėrė tik nuskausminamuosius, susitaikęs su savo lemtimi. Kad serga AIDS, viešame pranešime jis paskelbė, iki mirties likus tik parai.

Dainininką kasdien lankė buvusi mylimoji Mary Austin, o namie juo rūpinosi keli bičiuliai ir tuometis mylimasis Jimas Huttonas.

Taip pat – ilgametis F. Mercury asmeninis asistentas Peteris Freestone‘as, kuris šiuo metu gyvena Čekijoje ir iki šiol dažnai dalyvauja įvairiuose „Queen“ gerbėjų renginiuose, kur pasakoja istorijas apie „Queen“ vokalistą.

Prieš keletą dienų britų spaudai jis atskleidė paskutinį F. Mercury norą. Anot jo, asmens sargybinis ir vairuotojas Terry Giddingsas nusilpusį dainininką laiptais nunešė į svetainę, kad Freddie paskutinį kartą galėtų pasidžiaugti savo meno kūrinių kolekcija.

„Žinoma, atmosfera namie tuo metu buvo tyli, bet Freddie iki pat pabaigos išliko tuo Freddie, kurį mes pažinojome“, - pasakojo P. Freestone‘as.

Kad serga AIDS, grupės „Queen“ nariams F. Mercury pranešė, likus porai metų iki mirties, nors artimi šaltiniai teigia, kad dainininkas apie diagnozę žinojo dar 1987-aisiais.

Naujame BBC dokumentiniame filme „Freddie Mercury: The Final Act“ „Queen“ muzikantai Brianas May ir Rogeris Tayloras, kurie tęsia karjerą su JAV vokalistu Adamu Lambertu, pasidalino prisiminimais apie vieną paskutinių įrašų studijoje su F. Mercury.

Tai buvo daina „The Show Must Go On“, kuri tapo ir simboliniu F. Mercury atsisveikinimo kūriniu.

Muzikantai teigė, kad F. Mercury studijoje juto „didžiulį fizinį skausmą“.

„Jam buvo sunku vaikščioti, net sėdėti. Jis paprašė atnešti degtinės, išgėrė du stiklelius ir sudainavo. Nežinau, iš kur atėjo tos natos“, - pasakojo gitaristas B. May.

Dokumentiniame filme atskleisti ir širdį veriantys paskutiniai Freddie žodžiai gitaristo žmonai Anitai Dobson: „Kai nebegalėsiu dainuoti, brangioji, tada mirsiu. Krisiu negyvas“.

Prabėgus trisdešimčiai metų po F. Mercury mirties, susidomėjimas „Queen“ muzika neblėsta. Grupė su vokalistu A. Lambertu pernai pasiekė pirmąją vietą Didžiosios Britanijos populiariausių albumų sąraše – su koncertiniu įrašu, kuriame atlieka senuosius „Queen“ hitus. Prieš ketverius metus grupė koncertavo ir Kaune.

2018-aisiais buvo išleistas vaidybinis filmas „Bohemiškoji rapsodija“, pasakojantis apie „Queen“ ir F. Mercury istoriją. Filmas sulaukė milžiniškos komercinės sėkmės ir buvo įvertintas „Oskarų“ ir „Auksinių gaublių“ apdovanojimais.

Nors iš pradžių tęsinio idėja atrodė absurdiška, sklinda vis daugiau gandų, kad „Queen“ gerbėjai sulauks antrosios filmo dalies.

Mat, nors filme ir aiškiai užsimenama apie F. Mercury mirtį, jo scenarijus baigiamas grupės pasirodymu 1985 metų labdaros koncerte „Live Aid“. Tad teoriškai naujas filmas galėtų toliau pasakoti grupės istoriją po šio renginio, kai F. Mercury dar gyveno šešerius metus. O gal ir tai, kas „Queen“ nutiko po jo mirties.

Dar 2019-aisiais ilgametis „Queen“ vaizdo klipų režisierius Rudi Dolezalas britų spaudai sakė, jog, jo žiniomis, grupės vadybininkas Jimas Beachas ir „Queen“ muzikantai aktyviai svarsto galimybę kurti „Bohemiškosios rapsodijos“ tęsinį.

Šįmet socialiniuose tinkluose tokios galimybės neatmetė ir B. May.

„Mąstome, kad gal tai galėtų nutikti, bet scenarijus turėtų būti puikus. Užims laiko, kol susigaudysime“, - sakė „Queen“ gitaristas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt