Muzika

2021.07.13 14:25

Į Vilnių atvykę Ukrainos eurovizininkai „Go_A“ – apie nesklandumus oro uoste ir pažintį su „The Roop“

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.07.13 14:25

Šių metų „Eurovizijoje“ daugybės lietuvių simpatijas pelniusi Ukrainos grupė „Go_A“ lankosi Lietuvoje – antradienio vakarą surengs koncertą Vilniuje, o penktadienį – pajūryje.

Vilniuje grupė koncertuos VU Botanikos sodo Vingio parko skyriuje – pirmadienį prasidėjusiame naujame miesto festivalyje „Vilnius ORE“.

Klaipėdiečius ir miesto svečius jie džiugins penktadienį – Smiltynėje vyksiančiame festivalyje „Gabya“.

Pirmą sykį Lietuvoje koncertuosiančios grupės viešnagė Lietuvoje prasidėjo su nuotykiais – pirmadienį į Vilnių atskridę muzikantai keletą valandų negalėjo patekti į šalį.

„Prisiimame atsakomybę, nuolat keičiantis taisyklėms dėl koronaviruso, neturėjome vieno reikalingo dokumento, kad grupė galėtų be trikdžių patekti į Lietuvą.

Esame dėkingi Kultūros ministerijai, kuri padėjo šį klausimą greitai išspręsti“, - sakė festivalio rengėjų atstovas Tomas Inčikas.

Antradienio popietę grupės nariai sakė, jog nesureikšmina šių nesklandumų.

„Muitinėje buvome vieni, pradėjome groti instrumentais, kuriuos turėjome su savimi. Man atrodo, visiems buvo smagu“, - juokėsi grupės dainininkė Kateryna Pavlenko.

Elektroninę muziką su folkloro prieskoniais grojantys muzikantai šįmet „Eurovizijos“ finale užėmė penktąją vietą.

Lietuviai šią dainą įvertino itin gerai – aukščiausią dvylikos balų įvertinimą ukrainiečiams skyrė ir mūsų šalies žiūrovai, ir komisija.

„Esame labai už tai dėkingi. Lietuva – pirmoji užsienio šalis po „Eurovizijos“, į kurią atvykome koncertuoti.

Man tai – labai ypatinga kelionė, nes vaikystėje trejus metus gyvenau Klaipėdoje, su senele čia atvykau, bėgant nuo Černobylio katastrofos padarinių. Ir štai, dabar čia koncertuosime.

Nuo mažens prisimenu knygelę „Mokausi piešti“, keptos duonos su česnaku skonį, kuriam niekas negali prilygti, ir laivą Klaipėdoje, kuriame buvo restoranas. Jei jis ten tebėra, būtinai užsuksiu“, - pasakojo grupės narys Tarasas Ševčenko.

Vilniuje porą laisvų poilsio dienų turėsiantys muzikantai jau spėjo apsižvalgyti sostinėje, ketina apžiūrėti visą miesto centrą, o taip pat – susitikti su šių metų Lietuvos atstovais „Eurovizijoje“ „The Roop“ ir kartu eiti pavalgyti veganiškų patiekalų.

„Mums labai patiko „The Roop“ šių metų daina. Manome, ji turėjo būti aukštesnėje vietoje. Mūsų muzika – skirtinga, tačiau ir jie, ir mes turime savo stilių.

„Eurovizijos“ finale dainavome po „The Roop“, todėl laukdami pasirodymo ausinėse girdėjome jų dainą ir šokome. Ketvirtadienį jie koncertuos Vilniuje, gaila, mes jau būsime išvykę. Bet galbūt ateityje jie koncertuos Ukrainoje“, - pasakojo „Go_A“ nariai.

Ukrainoje, neslėpė muzikantai, po sėkmingo pasirodymo „Eurovizijoje“ juos užgriuvo ypatingas dėmėsys – gerbėjai po koncertų laukia autografų, daina visame pasaulyje sklinda socialiniame tinkle „TikTok“, pateko ir į JAV populiariausių dainų sąrašus.

„Regis, esame pirmieji ukrainiečiai, kuriems tai pavyko. „TikTok“ atstovai net patys mums paskambino ir paprašė, kad susikurtume paskyrą, padėjo viską padaryti.

Labai geras jausmas po aštuonerių metų, kai kūrėme alternatyvią muziką ir visi mums sakė, kad tai – „neformatas“, - šypsojosi T. Ševčenko.

Grupės nariams juoką sukėlė vis girdimas klausimas, kodėl euroviziniame hite „Shum“ jie dainuoja apie kanapių sėjimą.

„Pirmiausia, ši daina – apie bundantį pavasarį. O kanapės, apie kurias dainuojame, tikrai niekaip nesusijusios su rūkymu. Iš jų Ukrainos kaime spaudžiamas aliejus, gaminami audiniai. Dainuojame tikrai ne apie tai, apie ką gal kažkas pagalvojo“, - juokėsi T. Ševčenko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt