Muzika

2021.04.30 09:40

Ramūnas Zilnys kalbina: Evgenya Redko – apie naują klipą, albumą ir dėkingumą draugams

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.04.30 09:40

Penktadienio rytą portale LRT.lt buvo transliuojamas vaizdo pokalbis su naują vaizdo klipą „Vandenyne“ pristatančia dainininke Evgenya Redko.

Pokalbio įrašas:

Ramūnas Zilnys kalbina. Jautrią istoriją naujame vaizdo klipe pristačiusi Evgenya Redko išreiškė dėkingumą draugams

„Einame šia žeme nešini savų išgyvenimų, įkvėpimų, nuoskaudų, nepasitikėjimų. Gyvenimo kely nuolatos spėliojame, bandome numanyti ateitį, o į mus supančią aplinką žvelgiame per savo pačių prizmę – matome tai, ką patys atspindime, – mintimis apie naująjį klipą dalinasi Evgenya. – Nepaisant mūsų lyties, tikėjimo, skirtingų kultūrų, bruožų, orientacijos, charakterio – visi gyvename po tuo pačiu dangumi ir visad esame meilės, laimės, supratingumo ir prasmės ieškojime.

Visi norime būti priimti ir išgirsti pasaulio bei visuomenės, norime būti saugūs būdami tuo, kuo esame“.

Būsimą albumą pristatančiu vaizdo klipu Evgenya ir prie filmavimo prisijungusios ypatingos, stiprios ir charakteringos asmenybės stengėsi ne tik atliepti savo išskirtinumą, tačiau ir įkvėpti klausytojus nebijoti būti savimi.

Evgenyos manymu, atlikėjams ir kūrėjams savo kūryba svarbu išsakyti savo nuomonę, paliesti temas, kurios dažnai nėra patogios, kurios vis dar stigmatizuojamos, kuriomis kalbėti dauguma dar prisibijo.

Atlikėja neslepia džiaugsmo, turėdama galimybę ir privilegiją suteikti erdvę išsireikšti ir atsiskleisti tokiems talentingiems, gražiems tiek vidumi, tiek išore žmonėms, kurie deja ne visada būna išgirsti visuomenės.

„Man tikrai labai gera žinoti, kad kiekvienam iš filmavime dalyvavusių žmonių šis projektas buvo nepaprastai artimas ir reikšmingas, nes visi dalyvavę „Vandenyne“ klipe atidavė didelę dalį savęs, atsiskleidė visu nuoširdumu“, – pasakoja Evgenya.

„Būtent tokie momentai ir patirtys, kaip šio vaizdo klipo filmavimas, įprasmina mano, kaip žmogaus ir kūrėjos, kelią, o galimybės dirbti su savo veiklą mylinčiais ir atsidavusiais žmonėmis mane įkvepia, pakrauna energija ir motyvuoja judėti pirmyn“, – priduria atlikėja.

Su hiphopo duetu „Lilas ir Innomine“ išgarsėjusi E. Redko prieš kelerius metus pradėjo solinę karjerą, atlikdama stilingą alternatyvią popmuziką ir kurdama įspūdingus klipus.

2019-aisiais atlikėja išleido debiutinį albumą „Deivės“, kuris sulaukė puikių įvertinimų. Praėjusiais metais M.A.M.A. apdovanojimų ceremonijoje Evgenya pelnė Metų proveržio titulą, taip pat dalyvavo „Eurovizijos“ atrankoje, iš kurios, deja, turėjo pasitraukti dėl sveikatos problemų.

Nors koronaviruso pandemija sustabdė koncertinius planus, laiko karantino metu dainininkė nešvaistė – sukūrė antrąjį albumą „SOS“, kuris interneto muzikinėse platformose pasirodys kitą penktadienį.

Jame klausytojų laukia nemažai staigmenų – tarp jų ir bendrų darbų su kitais Lietuvos kūrėjais. Albumą kurti padėjo dainininkės vyras Asi Yehuda (su kuriuo ji yra subūrusi duetą „Pai X“), garso korekcijas atliko prodiuseris Rolandas Venckys – Innomine.

Rudenį, jei leis epidemiologinė situacija, E. Redko ketina surengti albumo pristatymo koncertus, kuriems nori sukurti teatru dvelkiančią koncepciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.