Muzika

2021.04.29 22:41

Nuspręsta galutinai: „Eurovizija“ įvyks su 3500 žiūrovų arenoje, kaukės sėdintiems – nebūtinos

LRT.lt2021.04.29 22:41

Ketvirtadienio vakarą „Eurovizijos“ konkurso rengėjai paskelbė džiugią žinią. Apsvarsčiusi jų prašymą, Nyderlandų Vyriausybė leido kitą mėnesį Roterdame vyksiančius „Eurovizijos“ koncertus rengti su žiūrovais arenoje.

Planą, kad po trijų savaičių prasidėsiantį „Eurovizijos“ konkursą Roterdamo arenoje galės stebėti bilietus įsigiję žiūrovai, rengėjai paskelbė dar prieš kelias savaites. Tačiau tik ketvirtadienį Nyderlandų Vyriausybė šiam sumanymui įjungė žalią šviesą.

Kiekvienas iš „Eurovizijos“ renginių – abu pusfinaliai, finalas ir publikai atviros jų repeticijos – vyks su ne daugiau nei 3500 bilietus įsigijusių žiūrovų. Tai – 20 procentų maksimalaus skaičiaus, kokį gali sutalpinti Roterdamo „Ahoy“ arena.

Bilietus įsigyti galės tik tie žiūrovai, kurie turėjo bilietus į pernai dėl koronaviruso pandemijos atšauktą „Eurovizijos“ konkursą.

Visi konkurse apsilankysiantys žiūrovai turės laikytis griežtų saugumo reikalavimų. Kiekvienas žiūrovas turės pateikti neigiamą koronaviruso testą, atliktą per 24 valandas iki renginio pradžios. Taip pat – praėjus penkioms dienoms po renginio atlikti dar vieną testą.

Taip bus daroma, nes „Eurovizija“ taps specialios programos, kuria bus tiriamos galimybės virusui sklisti renginiuose, dalimi.

Renginius žiūrovai gales stebėti tik sėdėdami, jų atvykimo laikai bus skirtingi, kad būtų išvengta publikos būriavimosi prie arenos.

Sėdint renginio metu apsauginę kaukę dėvėti nebus privaloma. Tačiau ji būtina judant arenoje – einant į savo sėdimą vietą ar tualetą.

„Saugus žiūrovų dalyvavimas renginiuose padės sukurti puikią atmosferą. Visų dalyvių ir žiūrovų saugumas ir sveikata išlieka mūsų svarbiausias prioritetas“, – pabrėžia „Eurovizijos“ vykdomasis prižiūrėtojas Martinas Osterdahlis.

Kaip skelbta anksčiau, dėl koronaviruso pandemijos šįmet bus sumažintas visų „Eurovizijoje“ dalyvaujančių šalių delegacijų narių skaičius, o dauguma žurnalistų apie renginį pasakos iš namų, spaudos konferencijas stebėdami internetu.

Taip pat dėl suprantamų priežasčių atsisakyta specialių priėmimų ir vakarėlių, kasmet vykstančių „Eurovizijos“ metu.

„Eurovizijos“ konkursas Roterdame vyks gegužės 18-22 dienomis. Lietuvos atstovai „The Roop“ rungsis pirmajame pusfinalyje, kuris vyks gegužės 18 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.