Muzika

2021.03.04 20:49

„Eurovizijos“ šeimininkų šūvis: pristatyta šių metų konkursui skirta Nyderlandų daina

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.03.04 20:49

Ketvirtadienio vakarą paaiškėjo, kokia daina „Eurovizijos“ konkurso gerbėjų širdis mėgins užkariauti renginio šeimininkai.

Specialios transliacijos metu pristatyta daina, kurią Nyderlandų mieste Roterdame „Eurovizijoje“ gegužę atliks šios šalies atstovas Jeangu Macrooy.

Pagal konkurso taisykles šeimininkams nereikia rungtis pusfinalyje – tad J. Macrooy iškart keliaus į gegužės 22 dieną vyksiantį konkurso finalą.

Dainininkas atstovauti Nyderlandams buvo išrinktas pernai. Dėl koronaviruso pandemijos atšaukus 2020-ųjų „Euroviziją“, šalies transliuotojas nusprendė, kad dainininkui bus suteikta teisė „Eurovizijos“ scenoje rungtis šįmet.

„Man neapsakoma garbė. Tai – svajonės išsipildymas ir pats gražiausias dalykas, koks iki šiol yra man nutikęs“, – apie jam tekusį eurovizinį iššūkį kalbėjo Jeangu.

J. Macrooy gimė 1993 m. Pietų Amerikoje, Suriname. Į Nyderlandus vedamas noro ateitį sieti su muzika jis atvyko 2014 m. Nuo to laiko jis ėmė sparčiai kilti karjeros laiptais ir išpopuliarėjo Nyderlandų muzikos pasaulyje.

Šių metų „Eurovizijoje“ jis atliks kūrinį „Birth Of A New Age“, kurį galite išgirsti čia:

Anot dainininko, kūrinys skelbia apie naują erą, jį įrašyti padėjo ilgametis muzikinis bendražygis Perquisite.

„Daina – odė kiekvienam, kuris drįsta švęsti savo autentiškumo galią“, - pristatydamas kūrinį sakė Jeangu.

Kūrinį jis pristatė su gyvai grojančia grupe, trim perkusininkais ir gospelų choru.

Beje, dainoje skamba ir žodžiai, atliekami viena iš Surinamo kalbų. Ji „Eurovizijoje“ skambės pirmą sykį.