Muzika

2021.01.31 13:01

LRT OPUS eteryje – į tris „Grammy“ pretenduojančios grupės „Black Pumas“ koncertas

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.01.31 13:01

Radijo stotis LRT OPUS tęsia žinomų užsienio atlikėjų koncertų transliacijas, kurias eteryje galite girdėti kiekvieną sekmadienį, 19 valandą.

Šį sekmadienį – vienu ryškiausių pastarųjų kelerių metų Amerikos muzikos atradimų tituluojama JAV grupė „Black Pumas“.

Vos prieš trejus metus susibūręs gitaristo Adriano Quesados ir vokalisto Erico Burtono duetas pernai buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui geriausių naujų atlikėjų kategorijoje.

Nors laimėti nepavyko, šių metų kovą vyksiančioje „Grammy“ ceremonijoje „Black Pumas“ jau pretenduoja į net tris prestižines statulėles, tarp jų – Metų įrašo ir Metų albumo kategorijoje.

Soulo ir psichodelinio roko derinį grojančios grupės populiarumą liudija ir tai, kad neseniai ji buvo pakviesta pasirodyti ir specialiame koncerte, skirtame JAV prezidento Joe Bideno inauguracijai:

Nors „Black Pumas“ debiutinį albumą išleido vos prieš pusantrų metų, šios grupės nariai nėra naujokai scenoje.

Vokalistas E. Burtonas karjerą pradėjo Kalifornijoje, dainavo ne viename muzikinio teatro spektaklyje, vėliau persikraustė į Ostino miestą, kur ir susipažino su A. Quesada.

Pastarasis anksčiau grojo populiarioje fanko ir Lotynų Amerikos muzikos grupėje „Grupo Fantasma“, su kuria prieš dešimtmetį laimėjo ir „Grammy“ apdovanojimą.

„Susipažinome 2017-aisiais per bendrą mūsų bičiulį. Ericas tuo metu koncertavo vienas, rašė savo dainas. O aš kūriau instrumentinius garso takelius ir ieškojau bendraminčio. Tiesą sakant, tuo metu nebuvo minties kurti naują grupę.

Kartu su Ericu pradėjome krapštytis su keletu dainų ir pamatėme, kad mes puikiai sutariame, nuostabi muzikinė chemija. Abiem patiko tai, ką nuveikėme studijoje su mano kūriniais, tada jis parodė man savo dainų. Ir tada nusprendėme, kad tegul tai būna oficialu – suburkime grupę ir sugrokime kelis koncertus.

Bet net tada, pačioje pradžioje, mūsų tikslai buvo labai kuklūs. Na, pagrosime kelis koncertus, pasiklausysime, kaip tos dainos skamba gyvai. Gal į koncertus ateis keli draugai, viskas tiesiog dėl pramogos. Maždaug, pažiūrėsime, kas bus.

Bet viskas tiesiog išsprogo, mums puikiai sekėsi ir buvo tiesiog nuostabu“, - specialiame interviu Europos transliuotojų sąjungai pasakojo A. Quesada.

„Black Pumas“ skamba eklektiškai. Negaliu tiksliai pasakyti, kokie žanrai ar atlikėjai toje muzikoje atsispindi, bet aišku, kad tai – šis tas išskirtinio. Man buvo leista piešti ant labai įspūdingos, epinės muzikinės Adriano drobės. Ir būtent tai jūs jaučiate šiandien“, - antrina E. Burtonas.

Nors įsibėgėjusį „Black Pumas“ traukinį sustabdė koronaviruso pandemija, muzikantai nenusimena.

„Mūsų tikslas buvo 2020-aisiais daug keliauti ir koncertuoti, bet akivaizdu, kad pasaulyje reikalai klostosi taip, jog visiškai neaišku, kada vėl bus įmanoma ir patogu rengti gastroles. Tikiuosi, tai nutiks kaip įmanoma greičiau.

Bet turbūt vienintelis geras dalykas šioje situacijoje – kad turėjome laiko pradėti kurti naujas dainas, naują albumą, daug greičiau nei planavome. Dabar karantinas, keliauti gali tik į ligoninę ar parduotuvę. Bet tikiuosi, kad po viso šito grįšime su naujomis dainomis“, - viliasi A. Quesada.

LRT OPUS eteryje sekmadienio vakarą skambės „Black Pumas“ koncertas, surengtas prieš pasaulį apimant pandemijai. Pernai vasarį grupė jį surengė Vokietijos mieste Kelne, „Gloria“ teatre – specialiu WDR televizijos muzikinio projekto „Rockpalast“ kvietimu.

Koncertas transliuojamas, bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt