Muzika

2021.01.23 16:59

„Eurovizijos“ atrankoje sužibėjęs Voldemaras Petersonas groja ir gatvėje: tai labai smagu

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.01.23 16:59

Šeštadienio vakarą, 21 valandą, LRT TELEVIZIJOS, LRT RADIJO eteryje ir portale LRT.lt – antrasis šių metų atrankos į „Euroviziją“ „Pabandom iš naujo!” koncertas. Praėjusį šeštadienį pirmajame atrankos koncerte triumfavęs dainininkas Voldemaras Petersonas daug ką nustebino.

Pirmajame atrankos koncerte į pusfinalį, kuris vyks po savaitės, žengė penki atlikėjai ir grupės – V. Petersonas, Martyna, Milita, „Be U“ bei Titas ir Benas.

Šį šeštadienio vakarą dar dešimt atlikėjų rungsis dėl dar penkių kelialapių į pusfinalį – transliaciją stebėkite 21 valandą.

Pirmajame atrankos koncerte susumavus žiūrovų ir komisijos balsus, pirmąją vietą užėmė V. Petersonas, atlikęs kūrinį „Never Fall For You Again“:

Eurovizija 2021. Voldemars Petersons – „Never Fall For You Again“

Komentuodami pasirodymą, komisijos nariai prisipažino patys šiek tiek nustebę, kad Voldemaro daina labiausiai patraukė dėmesį.

Mat, nors dainos tema nelinksma, ritmas ir priedainis – smagus ir įsimenantis, o anksčiau V. Petersonas, žinomas ir Kupido slapyvardžiu, pasižymėdavo lyriškais kūriniais.

„Tokios sėkmės tikrai nesitikėjau. Daina - tikrai kitokia nei ankstesnės. Eidamas į atranką galvojau, kad ji sulauks gerų įvertinimų, bet kad bus pirma vieta – netikėta. Su drauge sėdėjome, žiūrėjome atranką per televizorių ir buvome džiugiai nustebę“, - pasakojo Voldemaras.

Anot jo, kūrinys yra apie kankinančius santykius, kokius yra patyrę daugelis žmonių.

„Kai poroje taip blogai, kad norisi bėgti. Bėgi, grįžti, vėl bėgi, grįžti , nepavyksta iš to išbristi, krenti, atsistoji, vėl krenti ir taip be galo. Sakai, nebekrisi, bet vėl krenti“, - LRT RADIJO laidoje „Muzikos savaitė“ pasakojo V. Petersonas.

Akyliau sekantiems Lietuvos muzikinį gyvenimą V. Petersono vardas yra žinomas jau 15 metų – 2005-aisiais jis dalyvavo bene pirmajame šalies muzikiniame TV šou „Dangus“.

Vėliau dalyvavo ir „Lietuvos balse“ bei kituose projektuose. Taip pat – „Eurovizijos“ atrankoje, kurioje šių metų bandymas Voldemarui – jau ketvirtasis.

„Pirmą sykį dalyvavau dar 2007-aisiais, dabar dalyvauju jau trečius metus iš eilės.

Naujoji mano daina – stipriausia iš turėtų. Pernai buvo irgi mano kūrybos daina, bet lyrinė, gal nelabai šiam konkursui. Užpernai irgi buvo panašiai, o šįmet jau jaučiu, kad daina – sukanti į tą, eurovizinę pusę.

Komisija skyrė pirmąją vietą, turbūt ją užkabino priedainis. Dar prieš filmavimą, kai dainos įrašas atsirado internete, žmonės sakė, kad priedainis įlenda į galvą ir neišlenda kelias dienas, kad vaikai dainuoja. Tubūt tai ir suveikė“, - svarstė 40-metis V. Petersonas.

Daug kas atkreipia dėmesį į latvišką dainininko pavardę. Save Voldemaras vadina lietuviu ir kauniečiu, tačiau iš tiesų turi latviško kraujo.

„Kadaise mano mama su mano tėčiu susipažino Jūrmaloje. Tėtis – jau miręs. Po tėčio mirties kelerius metus dar gyvenome Rygoje, tada sugrįžome į Lietuvą.

Su muzika viskas prasidėjo taip, kad buvau pakviestas į krikščioniško roko grupę – groti būgnais, nors to dar visiškai nemokėjau. Man buvo gal penkiolika, tada nusipirkau seną gitarą ir išėjau į gatves groti“, - pasakojo dainininkas.

Beje, groti gatvėje jis nevengia iki šiol. Po V. Petersono pasirodymo atrankoje internete atsirado nustebusių žiūrovų komentarų – jie negalėjo patikėti, kad praėjusią vasarą matė šį muzikantą, grojantį Lietuvos pajūryje.

„Būna ir privačių koncertų, kitokių pasirodymų. Bet gatvėje groti man patinka. Tai turi kažkokio ypatingo žavesio. Lietuvoje gal tai vis dar suprantama netinkamai, gal daug kas mano, kad tai – lyg išmaldos prašymas.

Bet taip nėra. Grojimas gatvėje – tiesiog atskira kultūra, kur gali jaustis laisvai, dainuoti tai, ką jauti. Žmonės laisva valia ateina, sustoja, klausosi.

Stebuklingas dalykas – kad ir praėjusią vasarą, Šventojos alėjoje. Groji, susirenka penkiasdešimt žmonių, visi klausosi. Tai labai smagu“, - kalbėjo Voldemaras.

Muzikinė jo karjera neįsibėgėjo taip, jog būtų galima gyventi iš koncertų – Voldemaras dirba meno vadovu Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre.

Tačiau dainininkas kuria toliau ir džiaugiasi, kad per antrąjį karantiną pajuto įkvėpimą.

„Studijoje jau gimė keletas kūrinių. Rugsėjį išleidau dainą „Švyturys“, netrukus studijoje dar viena bus pabaigta, kai „Eurovizijos“ atranka pasibaigs. Galvoju apie būsimą pirmąjį albumą, jaučiu tą stilių, kuriuo pradėjome įrašinėti, jaučiuosi užtikrintai. Nepažadu, kada albumas bus baigtas, bet per metus ar dvejus jis bus“, - vylėsi V. Petersonas.

Atrankoje jam talkina talentingų muzikantų grupė, kurioje yra ir, pavyzdžiui, su Džordana Butkute grojantis gitaristas Giedrius Balčiūnas – Mr. Jumbo.

„Esu dėkingas visai grupei, kuri altruistiškai sutiko prisidėti. Beje, jau pradėjome kurti kitas šios eurovizinės dainos versijas, poproko, kantri, synthwave stiliais. Eksperimentuojame“, - kalbėjo dainininkas.

Savo galimybes laimėti „Eurovizijos“ atranką jis vertina atsargiai – tiesiog džiaugiasi, kad daina sulaukė pozityvaus dėmesio.

„Be abejo, atrankoje tikrai yra stiprių atlikėjų, kurie pateko į kitą etapą, - stiprūs balsai, yra ir pora dainų, kurios man patinka.

Aš kūryboje esu labiau susitelkęs ne į rezultatą, o į akimirką, kūrybos procesą, džiaugsmą einant į sceną“, - pasakojo V. Petersonas.