Naujienų srautas

Muzika2021.01.20 10:22

Naują dainą „Tik tu“ pristatantis Kazimieras Likša: joje noriu priminti, kas gyvenime svarbiausia

LRT.lt 2021.01.20 10:22

Pastarieji metai visame pasaulyje muzikantams ir ne muzikantams nėra patys lengviausi. Kazimieras Likša nėra išimtis. 

Kaip sako pats atlikėjas, naujausias jo albumas pagal pirmąjį planą jau turėjo būti išleistas ir pasiekti klausytojus dar 2020 metų rudenį, tačiau dėl esamos situacijos leidyba sustabdyta.

Iš kitos pusės, Kazimieras atvirauja ir džiaugiasi, kad vis dėlto turi galimybę pristatyti daugiau atskirų dainų savo klausytojams ir tokiu būdu bandyti palengvinti karantino laikotarpį ir praskaidrinti laukimo kasdienybę.

„Naujausiame albume aš kalbu apie savo vidinį pasaulį, apie kurį žino patys artimiausi man žmonės. Šiame gyvenimo laikotarpyje norėjosi įsigilinti į save, savo poelgius ir pagaliau nusistatyti aiškią trajektoriją: kokiu žmogumi aš noriu būti ir kokiomis vertybėmis noriu vadovautis gyvendamas.

Pradėjau žymiai kritiškiau žiūrėti į viską, ką galvojau, dariau ar planavau daryti. Tai nuvedė į kitokią kūrybą, kuri atsispindės naujausiame albume. Daina „Tik Tu“ yra viena tų dainų, kurioje esu visiškai atviras. Kurioje analizuoju kiekvieną savo praeities žingsnį, kurioje suprantu savo klaidas, kurioje noriu pats sau priminti, kas gyvenime yra svarbiausia.

Tikiu, kad būtent tokios mano dainos turi didžiausią rezonansą klausytojams. Man visuomet svarbiausias muzikos aspektas – tas nematomas ryšys su klausytoju. Stengiuosi juos pasiekti ir suprantu, kad tai įmanoma tik tuomet, kai esi visiškai atviras ir tikras“, - apie dainą pasakojo K. Likša.

Dainos klipui neastitiktinai buvo pasirinktas minimalistinis sprendimas. Kaip sako klipo režisierius Mindaugas Bulnis: „Norėjosi pademonstruoti tuščią erdvę, kuri simbolizuotų pabėgimą nuo visko. Kurioje mūsų pagrindinis personažas liktų vienas su savimi ir toje tyloje galiausiai išgirstų tai, kas jo viduje. Nors klipas iš pirmo žvilgsnio atrodo nesudėtingas, jo įgyvendinimas reikalavo nemažų pastangų. Juk tikslas buvo kinematografiški meniniai kadrai. Todėl esu dėkingas visai savo GACP films komandai, kuri taip puikiai pasidarbavo. Tikiu, kad mums pavyko pasiekti norimą rezultatą“.

Kazimieras Likša užsiminė, kad šiuo metu yra suplanavęs dar kelių dainų pristatymus.

„Esu be galo laimingas, kad gyvenimas susidėliojo taip, jog aplink savo turiu tiek daug nuostabių žmonių. Šiuo metu esu suplanavęs dar kelis vaizdo klipus. Vieną iš jų derinu su puikiu menininku Artu Belikovu, o kitą planuoju kaip vieną savo didžiausių muzikinių-meninių projektų, prie kurio dirbtų jungtinė 30 kūrėjų komanda.

Nenoriu šiandien visko išduoti ir atskleisti, tačiau noriu pranešti visiems savo klausytojams, kad nesiruošiu sustoti. Muziką noriu atiduoti. Ji be klaustytojo neturi prasmės“,- apie savo ateities planus pasakojo atlikėjas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą