Muzika

2021.01.05 23:49

Dėl koronaviruso pandemijos į pavasarį nukeliama „Grammy“ apdovanojimų ceremonija

LRT.lt2021.01.05 23:49

63-ieji kasmetiniai „Grammy“ apdovanojimai atidedami dėl smarkiai išaugusio koronaviruso atvejų skaičiaus Los Andžele, skelbia „The New York Times“.

Apdovanojimai turėjo įvykti sausio 31 dieną. Viešojoje erdvėje jau buvo pradėta dalintis detalėmis apie tai, kaip vyks renginys.

Pusę dviejų nakties (Lietuvos laiku) ceremonijos rengėjai patvirtino, kad ji nukeliama į kovo 14 dieną.

Dar lapkritį, kai buvo skelbiami nominantai, akademijos pirmininkas ir laikinasis vadovas Harvey Masonas tikino, kad renginyje gyvai dalyvaus maža grupė asmenų. Pats renginys turėjo vykti Los Andžele.

Renginio vedėju buvo pasirinktas komikas Trevoras Noah.

LRT.lt primena, kad daugiausiai nominacijų šiemet pelnė JAV atlikėja Beyonce – ji nominuota net 9 kartus.

Antrąja vieta pagal pelnytų nominacijų skaičių dalijasi popmuzikos dainininkės Dua Lipa ir Taylor Swift, taip pat reperis Roddy Ricchas. Kiekvienas jų pretenduoja į šešis apdovanojimus. Taip pat pirmą kartą istorijoje nominaciją gavo ir Pietų Korėjos grupė BTS.

Kaip įprasta, apdovanojimų nominacijos sukėlė ir ginčų bei klaustukų. Pavyzdžiui, sąrašuose nė sykio nepaminėtas Kanados atlikėjas The Weeknd, kurio albumas „After Hours“ ir hitas „Blinding Lights“ buvo vieni populiariausių praėjusių metų įrašų.

Tarp pretendentų yra ir Lietuvoje šiais metais koncertuoti ketinantys atlikėjai. Pavyzdžiui, naujausias JAV vokalisto Gregory Porterio, kovą turinčio koncertuoti festivalyje „Kaunas Jazz“, įrašas „All Rise“ nominuotas geriausio metų r‘n‘b įrašo kategorijoje, o vasarą Vilniuje grosiančio brito Michaelo Kiwanukos albumas „Kiwanuka“ – geriausio roko albumo kategorijoje.

Tarp pretendentų taip pat yra Vilniuje šįmet laukiama JAV grupė „Bon Iver“ ir prancūzų atlikėjas Woodkidas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt