Muzika

2020.09.10 21:59

Salvadoras Sobralis surengė koncertą Trakų pilyje: siuntė linkėjimus ir prezidentui, ir grupei „Biplan“

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.09.10 21:59

2017-ųjų „Eurovizijos“ konkurso laimėtojas Salvadoras Sobralis ketvirtadienio vakarą svaigino Trakų pilyje susirinkusią publiką – garsus portugalų dainininkas surengė koncertą festivalio „Kaunas Jazz“ kvietimu.

Milijonus europiečių širdžių užkariavęs dainininkas Lietuvoje vieši jau trečią sykį – pernai jis koncertavo Kaune, o užpernai Vilniuje.

Koncertas Trakuose ir šeštadienį įvyksiantis pasirodymas Palangos koncertų salėje – pirmi S. Sobralio pasirodymai už Portugalijos, Ispanijos ir Italijos ribų nuo koronaviruso pandemijos pradžios.

Jo koncertai dviejuose mūsų šalies miestuose turėjo įvykti dar vasaros viduryje, tačiau tąsyk buvo atidėti dėl to, kad dainininko gydytojas uždraudė jam keliauti lėktuvais, baimindamasis rizikos užsikrėsti COVID-19.

Atlikėjui 2017 metų pabaigoje atlikta širdies persodinimo operacija, todėl virusinės infekcijos jam – itin pavojingos. Dar prieš koronaviruso pandemiją gydytojai dainininkui rekomendavo vengti bendravimo su didelėmis miniomis.

Nepaisant to, dainininkas griežtai atsisakė atšaukti koncertus Lietuvoje – tik paprašė juos nukelti porą mėnesių.

„Lietuvoje mane abu sykius labai šiltai sutiko klausytojai – tai buvo vieni geriausių koncertų mano karjeroje. Nieku gyvu nebūčiau sutikęs atsisakyti dar vienos viešnagės jūsų šalyje“, - sakė dainininkas.

Dėl 30-mečio atlikėjo viešnagės teko sutvarkyti daug formalumų. Iš Portugalijos atvykusiems svečiams būtina 14 dienų izoliacija, tačiau festivalio „Kaunas Jazz“ rengėjams Nacionalinis visuomenės sveikatos centras padarė išimtį dėl švelnesnių izoliacijos sąlygų.

Dainininkas ir jo grupė galės porą dienų paviešėti Lietuvoje ir sekmadienį išvykti namo, tačiau mūsų šalyje galės leisti laiką tik viešbutyje ir savo koncertų vietose.

Be to, prieš pat kelionę S. Sobraliui ir jo grupės muzikantams atlikti COVID-19 testai, jų rezultatai – neigiami.

Į S. Sobralio koncertą susirinko artipilnis Trakų pilies kiemas – tiesa, kėdės buvo sustatytos saugiu atstumu, laikantis Vyriausybės nustatytų kovos su COVID-19 plitimu taisyklių, todėl į koncertą buvo parduodama mažiau bilietų, nei buvo planuojama.

„Nebuvo jokios abejonės, kad noriu apsilankyti Lietuvoje. Po Portugalijos ir Ispanijos tai – mano mylimiausia šalis.

Kai pasakoju savo draugams, kad pernai Lietuvoje dainavau krepšinio arenoje, jie negali patikėti, kad Lietuvoje turiu tiek draugų ir žmonių, kurie mėgsta klausytis mano muzikos.

Taip, žmonės sako, kad gal keliauti man nėra labai saugu, bet tyrinėjau situaciją ir matau, kad Lietuva puikiai tvarkosi su pandemija.

Per karantiną parašiau daug naujų dainų, jos suguls į naują albumą, kurį ketinu išleisti sausį. Tame albume ketinu labiau sukti į popmuziką, o ne džiazą. Noriu save išbandyti įvairiuose žanruose“, – LRT.lt prieš koncertą sakė dainininkas.

Poros naujų dainų premjeras S. Sobralis pristatė ir Trakuose – koncerte, kuris buvo šiltas, kupinas improvizacijų ir humoro, kaip ir įprasta šiam atlikėjui.

Lietuviškai su žiūrovais pasisveikinęs dainininkas pabrėžė, kad labai džiaugiasi trečią sykį viešėdamas mūsų šalyje.

„Kad koncertuosiu šioje nuostabioje pilyje, patikėjau tik tada, kai įžengiau pro vartus“, - sakė portugalas, prieš koncertą socialiniuose tinkluose dalijęsi linksmai atrodančiais kadrais iš Trakų pilies menių.

Jis nepraleido progos pasisveikinti ir su į koncertą atėjusiu Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda. Žinia, kad šalies vadovas su žmona įsigijo bilietus į jo koncertą, S. Sobralį gerokai pradžiugino.

„Portugalijoje mes labai rimtai žiūrime į koronavirusą. Bet Lietuva į COVID-19 žiūri dar rimčiau. Kad atvyktume čia, man teko pasidaryti COVID-19 testą. Lietuvoje galiu būti tik koncerto vietoje ir viešbutyje, kitur išeiti negalima.

Pamiršau pasiimti dezodorantą ir negaliu nueiti jo nusipirkti. Jūs tikrai rimtai žiūrite į COVID-19. Vadinasi, pone prezidente, jūs dirbate gerai.

Tiesa, nežinau, kaip yra su politika, nes apie ją nieko nežinau. Gal ten jūs dirbate labai blogai. Bet su COVID-19 jūs dirbate tikrai gerai“, – šypsojosi S. Sobralis.

Sulaukęs minios juoko, jis pridūrė: „Oi, nežinau, gal po to, ką pasakiau, tai – mano paskutinis kartas Lietuvoje“.

Buvę S. Sobralio koncertuose jau žino, kad tai – jo vizitinė kortelė. Jausmingas ir iš visos širdies atliekamas dainas šis portugalas visada atskiedžia šviesiu humoru.

„Ar jums šalta? Žinot, sako, kad muzika šildo širdį. Tai – nesąmonė. Kai šalta, tai šalta“, - publiką linksmino Salvadoras.

Dainas iš abiejų savo albumų lietuviams sudainavęs S. Sobralis bisui pasiliko staigmeną.

Ankstesnių viešnagių metu jis publiką jau sužavėjo, lietuviškai sudainuodamas gerai žinomą kūrinį „Paukščiai“.

Šįkart jis turėjo dar vieną staigmeną – sudainavo populiarų grupės „Biplan“ kūrinį „Amore“.

„Kodėl būtent jį? Tiesiog interneto paieškoje „Google“ ieškojau populiarios lietuviškos dainos ir radau. Pažiūrėjau – internete ši daina turi du milijonus peržiūrų. Pagalvojau – Lietuvoje nėra daug gyventojų, jei tiek žmonių ją klausė, tai išties daina – žinoma ir populiari“, - LRT.lt pasakojo S. Sobralis.

Dainininką dar labiau nudžiugino, kad į koncertą Trakuose atėjo ir grupės „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas.

„Įvairiose šalyse dainuoju tų šalių atlikėjų dainas. Bet kad daryčiau tai, girdint patiems autoriams, – to dar nebuvo“, – šypsojosi S. Sobralis.

Portugalo pasirodymais „Kaunas Jazz“ baigs 30-ojo jubiliejaus sezoną, kurio didžioji dalis renginių dėl koronaviruso pandemijos buvo perkelta iš pavasario į vėlesnes datas.

Festivalio publika keliuose Lietuvos miestuose išgirdo vokiečių gitaristo Torsteno Goodso ir JAV dainininkės Chinos Moses, garsaus vokiečių trimitininko Tillo Bronnerio ir kitų žinomų muzikantų koncertus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt