Muzika

2020.09.10 07:10

„Eurovizijos“ laimėtojas Salvadoras Sobralis atvyko į Lietuvą: prireikė ir COVID-19 testo

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.09.10 07:10

Žinomas portugalų dainininkas, 2017 metų „Eurovizijos“ konkurso laimėtojas Salvadoras Sobralis trečiadienį prieš pat vidurnaktį atvyko į Lietuvą.

Į Vilnių iš Lisabonos per Frankfurtą atskridęs atlikėjas atvyko surengti dviejų koncertų festivalyje „Kaunas Jazz“ - ketvirtadienį jis dainuos Trakų pilyje, o šeštadienį – Palangos koncertų salėje.

Lietuvoje jis lankosi trečią sykį – užpernai koncertavo Vilniuje, o pernai – Kaune.

Koncertai Trakuose ir Palangoje – pirmi S. Sobralio pasirodymai už gimtosios Portugalijos ir Ispanijos ribų nuo koronaviruso pandemijos pradžios.

Jo pasirodymai mūsų šalyje turėjo įvykti dar vasaros viduryje, tačiau tąsyk buvo atidėti dėl to, kad dainininko gydytojas uždraudė jam keliauti lėktuvais, baimindamasis rizikos užsikrėsti COVID-19.

Atlikėjui 2017 metų pabaigoje atlikta širdies persodinimo operacija, todėl virusinės infekcijos jam – itin pavojingos. Dar prieš koronaviruso pandemiją gydytojai dainininkui rekomendavo vengti bendravimo su didelėmis miniomis.

Nepaisant to, dainininkas griežtai atsisakė atšaukti koncertus Lietuvoje – tik paprašė juos nukelti porą mėnesių.

„Lietuvoje mane abu sykius labai šiltai sutiko klausytojai – tai buvo vieni geriausių koncertų mano karjeroje. Nieku gyvu nebūčiau sutikęs atsisakyti dar vienos viešnagės jūsų šalyje“, - sakė dainininkas.

Dėl 30-mečio atlikėjo viešnagės teko sutvarkyti daug formalumų. Iš Portugalijos atvykusiems svečiams būtina 14 dienų izoliacija, tačiau festivalio „Kaunas Jazz“ rengėjams Nacionalinis visuomenės sveikatos centras padarė išimtį dėl švelnesnių izoliacijos sąlygų.

Dainininkas ir jo grupė galės porą dienų paviešėti Lietuvoje ir sekmadienį išvykti namo, tačiau mūsų šalyje galės leisti laiką tik viešbutyje ir savo koncertų vietose.

Be to, prieš pat kelionę S. Sobraliui ir jo grupės muzikantams atlikti COVID-19 testai, jų rezultatai – neigiami.

Be to, kad būtų mažesnė rizika užsikrėsti keliaujant, dainininkui ir jo grupei buvo nupirkti patogesni lėktuvo verslo klasės bilietai.

Naktį į Lietuvą atvykęs dainininkas buvo puikiai nusiteikęs ir, kaip reikalauja izoliacijos sąlygos, iškart nuvyko ilsėtis į viešbutį Kaune.

S. Sobralio pasirodymais „Kaunas Jazz“ baigs 30-ojo jubiliejaus sezoną, kurio didžioji dalis renginių dėl koronaviruso pandemijos buvo perkelta iš pavasario į vėlesnes datas.

Festivalio publika keliuose Lietuvos miestuose išgirdo vokiečių gitaristo Torsteno Goodso ir JAV dainininkės Chinos Moses, garsaus vokiečių trimitininko Tillo Bronnerio ir kitų žinomų muzikantų koncertus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt