Muzika

2020.07.16 09:34

Ramūnas Zilnys kalbina: festivalio „Midsummer Vilnius“ žvaigždės atskleidė, ko tikėtis iš jų pasirodymų

LRT.lt2020.07.16 09:34

Ketvirtadienio rytą portale LRT.lt – tiesioginė transliacija iš LDK Valdovų rūmų kiemo, kurioje kitą savaitę prasidedantį festivalį „Midsummer Vilnius“ pristatė jo rengėjai ir dalyviai. Pokalbyje dalyvavo festivalio rengėjas Valdas Petreikis, dainininkė Monika Liu, operos solistas Edgaras Montvidas.

Pokalbio įrašas:

Ramūnas Zilnys kalbina. „Midsummer Vilnius“ dalyviai – apie pandemijos įneštas korekcijas bei staigmenas

Populiariąją, alternatyvią ir akademinę muziką, teatrą, šokį vienijantis festivalis Valdovų rūmų kieme bus surengtas jau penktą sykį iš eilės.

Tiesa, koronaviruso pandemija ir žiūrovų skaičiaus ribojimas įnešė korekcijų. Paprastai dvi savaites džiugindavusio festivalio programa šįmet bus trumpesnė ir vyks penkis vakarus – liepos 20–24 dienomis.

Joje pasirodys populiarūs dainininkai Monika Liu ir Justinas Jarutis, operos solistė Justina Gringytė su pianistu Petru Geniušu, operos solistas Edgaras Montvidas su Lietuvos kameriniu orkestru, bus parodytas Eimunto Nekrošiaus režisuotas spektaklis „Jobo knyga“.

Pagal šalies Vyriausybės nustatytas taisykles kiekviename renginyje galės apsilankyti ne daugiau nei 1000 žiūrovų. Dėl to festivalio programą jau teko sykį pakoreguoti – publikai išgraibsčius bilietus į liepos 23-ąją vyksiantį J. Jaručio koncertą, paskelbtas kiek anksčiau tą patį vakarą įvyksiantis papildomas jo pasirodymas.

„Jei ne koronavirusas ir ribojimai, rengtume vieną Justino koncertą ir jis žiūrovų skaičiumi turbūt būtų pats didžiausias festivalio istorijoje“, – pasakojo festivalio rengėjas Valdas Petreikis.

Laikantis saugumo reikalavimų, visus festivalio renginius didžioji dalis publikos stebės sėdėdama – parduodamas tik labai nedidelis stovimų bilietų skaičius.

Kėdės bus sustatytos po dvi ir išrikiuotos saugiu atstumu – kad koncertus galėtų greta vienas kito stebėti kartu atėję tos pačios šeimos nariai ar artimi žmonės.

Festivalyje dirbantiems savanoriams surengti specialūs mokymai, kaip užtikrinti saugumą COVID-19 plitimo metu, visa informacija bus pateikta ir atvyksiantiems į renginius.

Taip pat skaitykite