Muzika

2020.07.09 12:07

Festivalis „Midsummer Vilnius“ pristatė naujoves: ypatingas dėmesys saugumui ir speciali transliacija

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.07.09 12:07

Dar prieš pusantro mėnesio festivalio „Midsummer Vilnius“ rengėjai nežinojo, ar jis apskritai galės įvykti. Tačiau ketvirtadienio rytą sostinės LDK Valdovų rūmuose bičiulius ir atlikėjus pakvietę vėlyvųjų pusryčių jie džiaugėsi, kad liepos 20-ąją čia prasidėsiančio renginio nesustabdė ir COVID-19 negandos.

Populiariąją, alternatyvią ir akademinę muziką, teatrą, šokį vienijantis festivalis Valdovų rūmų kieme bus surengtas jau penktą sykį iš eilės.

Tiesa, koronaviruso pandemija ir žiūrovų skaičiaus ribojimas įnešė korekcijų. Paprastai dvi savaites džiugindavusio festivalio programa šįmet bus trumpesnė ir vyks penkis vakarus – liepos 20–24 dienomis.

Joje pasirodys populiarūs dainininkai Monika Liu ir Justinas Jarutis, operos solistė Justina Gringytė su pianistu Petru Geniušu, operos solistas Edgaras Montvidas su Lietuvos kameriniu orkestru, bus parodytas Eimunto Nekrošiaus režisuotas spektaklis „Jobo knyga“.

Pagal šalies Vyriausybės nustatytas taisykles kiekviename renginyje galės apsilankyti ne daugiau nei 1000 žiūrovų. Dėl to festivalio programą jau teko sykį pakoreguoti – publikai išgraibsčius bilietus į liepos 23-ąją vyksiantį J. Jaručio koncertą, paskelbtas kiek anksčiau tą patį vakarą įvyksiantis papildomas jo pasirodymas.

„Jei ne koronavirusas ir ribojimai, rengtume vieną Justino koncertą ir jis žiūrovų skaičiumi turbūt būtų pats didžiausias festivalio istorijoje“, - pasakojo festivalio rengėjas Valdas Petreikis.

Laikantis saugumo reikalavimu, visus festivalio renginius didžioji dalis publikos stebės sėdėdama – parduodamas tik labai nedidelis stovimų bilietų skaičius.

Kėdės bus sustatytos po dvi ir išrikiuotos saugiu atstumu – kad koncertus galėtų greta vienas kito stebėti kartu atėję tos pačios šeimos nariai ar artimi žmonės.

Festivalyje dirbantiems savanoriams surengti specialūs mokymai, kaip užtikrinti saugumą COVID-19 plitimo metu, visa informacija bus pateikta ir atvyksiantiems į renginius.

„Puikiai suprantame – viskas labai trapu. Tačiau išties džiaugiamės, kad šventė įvyks, juolab – tai penktas sykis.

Festivalis šįmet reikalauja ypač daug dėmesio, atsakomybės ir širdies. COVID-19 beveik panaikino galimybę jam vykti, bet džiaugiuosi, kad išlaukėme ir išgirdome, kad jį surengti bus galima.

Festivaliui ruošėmės visus metus, bet kovą, įvedus renginių draudimą, darbus sustabdėme. Tada juos vėl pradėjome birželį. Ką paprastai darydavome pusmetį, šįkart padarėme per mėnesį.

Ypač esu dėkingas partneriams ir rėmėjams, kurie neišsilakstė, nors laikai – sudėtingi. Tai rodo, kad Lietuvoje formuojasi nauja rėmimo ir mecenatystės tradicija“, - svarstė V. Petreikis.

Anot jo, į festivalio renginius šiuo metu jau parduota maždaug 80 procentų bilietų, o festivalyje, kaip ir kasmet, bus naujovių.

„Jau vien tai, kad J. Jarutis koncertuos du kartus, yra nauja. Tačiau noriu pasidžiaugti, kad Monikos Liu koncertas, kuris pradės festivalį, bus ekrane transliuojamas į Katedros aikštę, tai – dovana miestiečiams“, - pasakojo V. Petreikis.

Festivalio koncertus transliuos LRT RADIJAS ir LRT KLASIKA, filmuos – LRT TELEVIZIJA.

Taip pat skaitykite