Muzika

2020.06.08 11:41

Gatvės muzikos diena šįmet įvyks – paskelbta nauja šios šventės data

LRT.lt2020.06.08 11:41

Trečią gegužės šeštadienį turėjusi vykti keturioliktoji Gatvės muzikos diena (GMD) Lietuvos gatves sudrebins vasaros viduryje.

Nauja šios dėl koronaviruso pandemijos nukeltos šventės data - liepos 18-oji. Registracija į renginį jau aktyvi - muzikantai gali rezervuoti norimą pasirodymų laiką ir vietą naujoje GMD svetainėje www.gmd.lt.

Šių metų naujiena – dar patogesnė interneto svetainė lankytojams ir muzikantams. Ji leis ne tik paprasčiau užsiregistruoti, bet ir matyti visų GMD miestuose vykstančių pasirodymų vietą ir laiką patogiau nei anksčiau.

GMD projekto vadovė ir koordinatorė Viktorija Mamontovaitė kalbėjo, jog šiemet daugiau dėmesio bus kreipiama į muzikantus, tad šventės tema – „Muzikos personažai“.

„Kiekvienas muzikantas yra išskirtinis ir įdomus savo muzikos suvokimu, tad tampama tarytum personažu, veikėju“, – akcentavo Viktorija. Ji džiaugiasi ir nauja svetaine: „Mums svarbu, kad svetainė būtų patogi ne tik dalyviams, bet ir svetainės lankytojams bei kitų miestų koordinatoriams.“

Nors karantinas švelninamas, GMD metu bus skatinama laikytis saugaus atstumo, pasirodymų lokacijos bus išdėstytos didesniais tarpais, siekiant sumažinti žmonių būriavimąsi siaurose Vilniaus senamieščio gatvėse.

Gatvės muzikos diena kasmet vyksta nuo 2007-ųjų. Ją sugalvojo ir pradėjo muzikantas Andrius Mamontovas, draugams elektroniniu paštu išsiuntęs kvietimus išeiti į lauką ir groti sostinės gatvėse. Nuo to laiko idėja taip išplito, kad tapo ne tik visos Lietuvos miestų gatves muzikos garsais užliejančia švente, bet ir tarptautine tradicija.

Profesionalūs muzikantai ir mėgėjai visą dieną koncertuoja miesto gatvėse, o šventės pabaigoje ir muzikantai ir žiūrovai jungiasi į improvizaciją „Drum2gether“.

Ankstesniais metais Gatvės muzikos dieną savarankiškai organizavo Norvegija, Belgija, Ukraina, Rusija, Latvija, Baltarusija, Olandija, Gruzija, Armėnija ir Airija.