Muzika

2020.05.12 10:52

Atlikėja Paulina pristato naują kūrinį „Užsimerk”: prisidėjo ir Donatas Montvydas

LRT.lt 2020.05.12 10:52

Dainininkė Paulina antradienio rytą išleido naują dainą „Užsimerk”, pretenduojančią tapti artėjančios vasaros hitu.

Atlikėja, išgarsėjusi projekto „Lietuvos balsas” penktajame sezone, kryptingai laikosi vientiso stiliaus, dirbdama su geriausiais šiuolaikinės muzikos prodiuseriais Lietuvoje.

Dainą kūręs muzikantas Marius Leskauskas pabrėžė, kad kūrybinis procesas buvo išties ilgas, tačiau ne be reikalo.

„Dainos kūrimas užtruko ilgai. Ilgiau, nei tikėjomės. Bet ne todėl, kad buvo labai sunku, o todėl, kad maksimaliai stengėmės pasiekti geriausią rezultatą. Dėl to teko ne kartą keisti tekstą, melodijas, visą kūrinio formą.

Nebuvome nusiteikę įtilpti į kažkokius laiko rėmus. Tiesiog norėjome būti tikri, kad padarėm viską, ką galėjome. Palinkėčiau Paulinai ir toliau nenustoti kurti, nesiorientuoti į greitą sėkmę. Dažniausiai sėkmė ateina su dideliu darbu ir kantrybe. Turint omeny jos pozityvumą, manau, čia tik laiko klausimas, kada į jos koncertus rinksis arenos”, - sako M. Leskauskas.

Paulinos dainoje galima išgirsti ir Donato Montvydo vokalą. Tiesa – atliekantį ne pagrindinę, o pritariančią partiją.

Pasak M. Leskausko, tai nebuvo planuota, tačiau „Užsimerk” kūrybos procese paprašius Donato patarimo, šis mielai prisidėjo keliomis mintimis, kurias įrašė, o vėliau šie įrašai dainoje suskambėjo taip gerai, kad tapo kūrinio dalimi.

„Puikiai pamenu, kai Marius paskambino ir pasakė, kad Donatas nori padėti. Be galo nudžiugau. Tuomet sekė ne vienas vakaras Mariaus studijoje, ieškant tinkamiausio garso. Manau, kad be Donato vokalas šioje dainoje tikrai neskambėtų taip, kaip skamba dabar”, - sako Paulina.

Nors naujo kūrinio melodija buvo persvarstyta ir keista daugybę kartų, pačios Paulinos vokalo galimybėmis neabejoja niekas. M. Leskauskas stebėjosi, kad net ir seniai pažinodamas Pauliną, jis nustemba kaskart ją išgirdęs.

Panašią nuomonę išsakė ir „Lietuvos balso“ prodiuseris Gediminas Jaunius: „Naujajame single ypač puikiai atsiskleidžia išskirtinis Paulinos vokalas – stiprus, techniškas ir unikaliai emocingas. Turime rimto pagrindo tikėtis, jog pastaroji Paulinos daina įsitvirtins ne tik skaitmeninėse platformose, bet ir bus laukiama televizijos ir radijo eteryje. Atskirus komplimentus norėčiau perduoti ir vaizdo klipo kūrybinei komandai, taip taikliai apčiuopusiai dainos idėją ir ją perteikusiai su reikiamu meniniu polėkiu: regiu šiame klipe daug subtilios simbolikos ir progų estetiniam pasitenkinimui.”

Kuriant „Užsimerk” kito ne tik dainos melodija, bet ir klipo idėjos. Nuo filmavimo urbanistinėse erdvėse, pelkynuose iki šokio bažnyčioje. Galiausiai buvo pasirinkta animuoto klipo idėja.

Mergina užsiminė, kad prie tokio sprendimo prisidėjo karantinas, tačiau papildė, kad animacija – bene geriausias būdas pavaizduoti dažnai nerealias žmogaus mintis.

Paklausta, ar šiame klipe mato save pačią, Paulina neabejodama sutiko – antrasis personažas puikiai atspindi, kokia ji yra iš tikrųjų – svajotoja, dažnai paskęstanti savo mintyse.

Vis dėlto ir dainoje, ir klipe yra užšifruota istorija.

„Buvo laikas, kai viskas drastiškai keitėsi – mane supanti aplinka, draugai, pareigos ir poreikiai. Buvo apėmęs nežinomybės ir baimės jausmas, bet tuo pačiu metu viduje visada išliko viltis, kad viskas anksčiau ar vėliau išsispręs. Žinojau, kad vienintelis žmogus, kuris gali man padėti, esu aš pati, o vienintelis žmogus, kuris gali sudėti visus mano jausmus į dainos žodžius, yra Kristina Radžiukynaitė.

Susitikome, nupasakojau savo emocijas, o Kristina jas sudėliojo į tekstą taip sklandžiai, kad man beskaitant pirmąkart nubėgo šiurpas. Gera, kad pagaliau pavyko įprasminti mintį, kurią nešiojausi labai ilgai – iškilus bet kokiai problemai, svarbu pirmiausia nepasiduoti savo viduje ir semtis stiprybės iš ten. Tik savo švariose mintyse gali kiek atsitraukti nuo to, kas atrodo problema, ir pažiūrėti į viską iš toliau. Abu mano singlai yra apie meilę, tačiau „Užsimerk” kalba apie meilę sau”, – sakė Paulina.