Muzika

2020.03.31 18:13

„Eurovizijos“ rengėjai atskleidė planus: vietoj atšaukto konkurso – speciali transliacija

LRT.lt 2020.03.31 18:13

Dėl koronaviruso pandemijos atšaukus „Eurovizijos“ dainų konkursą, kuris gegužės viduryje turėjo vykti Roterdame, jį pakeis speciali televizijos transliacija, pagerbsianti visas šįmet konkurse skambėti turėjusias dainas.

„Euroviziją“ rengianti Europos transliuotojų sąjunga antradienio vakarą patvirtino, kad, kaip ir skelbta anksčiau, konkursas yra atšauktas ir 41 šalies parinktos dainos nesirungs dėl laimėtojo titulo.

Tačiau gegužės 16-ąją, kai turėjo vykti „Eurovizijos“ finalas, įvyks speciali televizijos transliacija, rengiama su Nyderlandų transliuotojais NPO, NOS ir ARVOTROS. Ją galės pamatyti Europos televizijos žiūrovai, renginys bus transliuojamas ir „Eurovizijos“ „YouTube“ kanale.

Transliacijos metu skambės visų šių metų konkursinių dainų fragmentai, taip pat – ankstesnių metų „Eurovizijos“ žvaigždžių pasirodymai. Transliaciją ves vedėjai, kurie turėjo diriguoti šių metų „Eurovizijai“ - Chantal Janzen, Edsilia Rombley ir Janas Smitas.

Numatoma transliacijos trukmė – apie dvi valandas.

„Kviečiame visus Europos transliuotojus rodyti šią transliaciją, taip pabrėžiant vienybės jausmą“, - sakė „Eurovizijos“ konkurso vykdomasis prižiūrėtojas Jonas Ola Sandas.

Konkurso prodiuseris Sietse Bakkeris pranešime spaudai sakė, kad transliacijos metu bus pagerbti ne tik šių metų „Eurovizijos“ dalyviai, praradę galimybę rungtis, bet ir likę namuose, medikai ir nukentėję dėl koronaviruso.

Atstovauti Lietuvai šįmet buvo išrinkta grupė „The Roop“ su daina „On Fire“.

Atšaukus „Eurovizijos“ konkursą, antradienį pranešta, kad Lietuvos visuomeninis transliuotojas LRT kitais metais rengs naują atranką. „The Roop“ su nauja daina kviečiami iškart pasirodyti būsimos atrankos finale.