Muzika

2020.03.02 12:32

Lietuvoje koncertuos nauju pavidalu sugrįžusios metalo legendos „Vltimas“

LRT.lt 2020.03.02 12:32

Grupės „Vltimas“ (tariasi „Ultimas“) pavadinimas net ir dideliems metalo scenos žinovams gali pasirodyti negirdėtas. Tačiau tai – ne šiaip metalo grupė.

Tai yra kolektyvas, priskiriamas retai „supergrupių“ klasei. Mat šio kolektyvo nariams nieko įrodinėti nebereikia. Jie jau viską įrodė grodami grupėse „Mayhem“, „Morbid Angel“ ir „Cryptopsy“, palikdami ryškų pėdsaką metalinės muzikos scenoje.

Projekto sumanytojas yra Rune Eriksenas („Aura Noir“, „Mayhem“), kuris po keleto metų poilsio nuo didžiosios juodojo metalo scenos nusprendė vėl visa galva nerti į puikiai pažįstamą sritį.

Išskirtinis R. Erikseno braižas – klasiški, šalti skandinaviško stiliaus rifai, maišantys šaltį ir tamsą į viena ir palydimi death metalo kirčiais. Į kompaniją R. Eriksenas pasikvietė jau nuo seno puikiai pažįstamą būgnininką Flo Mournier („Cryptopsy“), su kuriuo anksčiau yra tekę groti grupėje „Nader Sadek“.

Atvėrus R. Erikseno sukauptų rifų lobyną paaiškėjo, kad be vokalo išsisukti nepavyks. Ir į kompaniją metalo scenos titanams tiko tik niekuo nenusileidžiantys vokalistai. Tad pasirinkimų sąrašas nebuvo ilgas. R. Eriksenas dar nuo „Mayhem“ laikų puikiai pažinojo Davidą Vincentą („Morbid Angel“, „I Am Morbid“), o geresnio balso jau ir taip jėgos kupinai grupei užpildyti tiesiog nebuvo. Taip gimė nauja black/death metalo ikona – grupė „Vltimas“, 2019 metais išleidusi albumą „Something Wicked Marches In“.

Net ir kitų supergrupių kontekste „Vltimas“ išsiskiria tuo, jog kiekvienas narys kūrybą ne tik papildo savo su niekuo nesumaišomu indėliu, bet ir sukuriama visos trijulės simbiozė, dėl kurios tai nėra trijų atskirų garsių muzikantų produktas – tai yra grupė su bendru požiūriu aiškia, nenugalima vizija.

Viską apimantis, smegenis ardantis aukšto tempo muzikinis pamatas, papildytas aršaus legendinio vokalo, savo kelyje nuo žemės paviršiaus šluoja viską.

Su savo debiutiniu albumu „Vltimas“ jau spėjo nusiaubti ryškiausių pasaulio metalo festivalių scenas – „Wacken Open Air“, „Brutal Assault“, „Hellfest“, „Graspop". O Lietuvoje kasmet rengiamo festivalio „Kilkim žaibu“ organizatoriai, jau girdėję grupę gyvai, gali garantuoti, jog seniausio Lietuvoje metalinės muzikos festivalio svečių taip pat laukia neeilinis, stiprus pasirodymas.

„Vltimas“ festivalyje „Kilkim žaibu“ prie Lūksto ežero, Varniuose, gros renginio išvakarėse - birželio 25 d.