Naujienų srautas

Muzika2020.01.31 23:23

Spalvingoje M.A.M.A. ceremonijoje triumfavo Bareikis, Jazzu ir „Eurovizijos“ atrankos dalyvė

LRT.lt 2020.01.31 23:23

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko vienas didžiausių metų Lietuvos muzikos renginių – apdovanojimų ceremonija M.A.M.A.

Devintus metus iš eilės surengtoje ceremonijoje, kurios laimėtojus renka iš muzikos pasaulio atstovų sudaryta komisija, apdovanoti ryškiausi metų atlikėjai – už metų dainas, įrašus, ryškiausius vaizdo klipus, koncertus.

Paskelbus visus laimėtojus paaiškėjo, kad daugiausia statulėlių – po tris – pelnė dainininkai Vidas Bareikis ir Jazzu.

Jie, beje, ryškiausiai spindėjo ir gruodį paskelbus pretendentų sąrašus – abu juose paminėti net po šešis kartus.

Vidas Bareikis triumfavo Metų atlikėjo ir Metų koncertinio atlikėjo kategorijose. Jis taip pat pelnė Metų dainos apdovanojimą – už kūrinį „Ežero dugne“, įrašytą su grupe „8 Kambarys”.

Justė Arlauskaitė-Jazzu apdovanota kaip Metų popmuzikos atlikėja, taip pat pelnė statulėles už Metų vaizdo klipą („Wild“) ir Metų albumą („Jazzu“).

Beje, dainininkė į ceremoniją neatvyko – šiuo metu ji su mylimuoju Donatu Ivanausku ilsisi Filipinuose, tad nufilmuotus linkėjimus siuntė iš ten.

Dviem apdovanojimais džiaugėsi duetas „8 Kambarys” - jis paskelbtas Metų hiphopo grupe ir pelnė apdovanojimą už Metų dainą – kartu su Vidu Bareikiu įrašytą „Ežero dugne“.

Beje, Metų hiphopo kategorijoje šis duetas kiek netikėtai nurungė Lietuvos repo „sunkiasvorius“ - paskutinį albumą pernai išleidusius Lilą ir Innomine.

Pastarųjų bičiulė ir ilgametė bendražygė, šiuo metu „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujanti dainininkė Evgenya Redko. Praėjusių metų pabaigoje išleidusi debiutinį albumą „Deivės“, ji nugalėjo Metų proveržio kategorijoje.

Pirmą kartą M.A.M.A. atsiradusioje Tradicinės popmuzikos kategorijoje, kurioje vertinami estradai artimesni atlikėjai, laimėjo Saulius Prūsaitis. Kitoje naujoje kategorijoje – Metų „urban“ atlikėjo – triumfavo jaunosios kartos numylėtinis Free Finga.

Metų rokeriais pripažinta grupė „ba.“, Metų grupe – linksmieji „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Metų elektroninės muzikos atlikėjais – duetas „Beissoul & Einius”, o Metų alternatyvos atlikėju – Kabloonak slapyvardžiu kuriantis muzikantas ir dainininkas Jonas Narbutas.

Specialų asociacijos LATGA prizą, skiriamą populiariausiam dainų autoriui, gavo Stanislavas Stavickis-Stano, o prizas už nuopelnus muzikai skirtas laisvės troškimą skatinusių „Roko maršų“ rengėjams.

Viena šių metų naujovių – iš dviejų Metų atlikėjo ir Metų atlikėjos kategorijų liko viena bendra, kurioje kartu rungėsi vyrai ir moterys.

Kelias valandas trukusioje ceremonijoje koncertavo būrys žinomų Lietuvos atlikėjų – su kovinių filmų personažais ir su „8 Kambariu” pasirodęs V. Bareikis, savo „eurovizinį“ pasirodymą prisiminęs Jurijus Veklenko, naują dainos „Iš taško A“ versiją pristatę „Biplan“ ir Karina Krysko, Giedrė Kilčiauskienė, „Saulės kliošas“, Inga Jankauskaitė, Mantas Jankavičius, savo ryškiausių hitų popuri atlikęs Saulius Prūsaitis ir kiti.

Grupė „Pikaso“ scenoje minėjo savo dvidešimtmečio jubiliejų, Lilas ir Innomine artėjantį atsisveikinimą paminėjo specialiu pasirodymu su „G & G Sindikato” nariais, o Daddy Was A Milkman dainavo su populiariausios Latvijos grupės „Brainstorm“ vokalistu Renaru Kauperiu, kuriam buvo patikėta ir įteikti vieną iš apdovanojimų.

Ceremonijos žiūrovai išvydo ir įvairias muzikantų kartas vienijantį pasirodymą, kurį kartu surengė „Bix“, „G & G Sindikato” nariai, “Biplan” vokalistas Maksas Melmanas, 60-metį švenčiantis „Ąžuoliuko“ choras.

M.A.M.A. apdovanojimų laimėtojai

Metų grupė - „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“

Metų atlikėjas/-a – Vidas Bareikis

Metų albumas – Jazzu „Jazzu“

Metų daina - Vidas Bareikis ir „8 Kambarys” “Ežero dugne“

Metų vaizdo klipas - „Jazzu“ „Wild“

Metų roko grupė / atlikėjas/-a - „ba.“

Metų elektroninės muzikos grupė / atlikėjas/-a - „Beissoul & Einius”

Metų hiphopo grupė / atlikėjas/-a - „8 Kambarys”

Metų „urban“ grupė / atlikėjas/-a – Free Finga

Metų koncertinė grupė / atlikėjas/-a – Vidas Bareikis

Metų popmuzikos grupė / atlikėjas/-a – Jazzu

Metų proveržis – Evgenya Redko

Metų alternatyvios muzikos grupė / atlikėjas/-a – Kabloonak

Metų tradicinės popmuzikos grupė / atlikėjas/-a – Saulius Prūsaitis

Už nuopelnus muzikai - „Roko maršų“ rengėjai

Populiariausias dainų autorius – Stanislavas Stavickis-Stano

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi