Naujienų srautas

Muzika2019.12.05 21:42

Andrius Mamontovas žiemą pasitiko ypatingu koncertu: jį pamatys ir LRT žiūrovai

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.12.05 21:42

Ketvirtadienio vakarą dainininko Andriaus Mamontovo gerbėjai rinkosi sostinės Šiuolaikinio meno centre.

Šioje kiek neįprastoje muzikos renginiams vietoje vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų surengė ypatingą pasirodymą – „Elektromechaninį koncertą“.

Ekranai su gyvai transliuojamu pasirodymo vaizdu, scena, kurioje A. Mamontovas įsitaisė vienas, apsuptas elektroninių instrumentų, - tokį koncertą jo gerbėjams iki šiol teko matyti tik kartą, vasarą Vilniuje, Valdovų rūmuose surengtame festivalyje „Midsummer Vilnius“.

Koncertui jis sugalvojo idėją, kurios dar niekada nebuvo išbandęs scenoje. Pasirodymui Andrius du mėnesius kasdien ruošė ir programavo specialų mechaninį įrenginį, grojantį perkusiniais instrumentais.

„Iš esmės tai – robotas, nors gal ir nėra visai tikslu taip vadinti.

Visą gyvenimą elektroninė muzika buvo mane labiausiai dominanti. Nuolat bandau įtraukti jos elementų į savo kūrybą.

Ne visada tai galiu daryti, nes yra dainų, kurios geriau skamba gyvais instrumentais. Bet jau daug metų norėjau surengti elektroninės muzikos pasirodymą.

Dėl jo du mėnesius sėdėjau uždaroje patalpoje, bandydamas sinchronizuoti muziką su tais mechaniniais elementais. Tiesą sakant, tai sudėtingiau nei galvojau. Gyvais instrumentais groti yra kur kas lengviau. Elektroninės muzikos atlikėjai scenoje atrodo paprastai, bet pasiruošimas – nelengvas.

Įsivėliau į įdomų procesą, eksperimentą, kokio niekada nedariau ir nežinau, ar dar darysiu. Pats išmokau įdomių dalykų“, – LRT.lt pasakojo Andrius, prie kurio šįkart koncerto epizoduose prisijungdavo ir jo grupės narys Eimantas Belickas.

Nors prieš vasarą vykusį pasirodymą jis šiek tiek nerimavo, koncertas tada pavyko puikiai, tad buvo nuspręsta jį pakartoti šios žiemos pradžioje.

Pasiklausyti Andriaus eksperimento gerbėjai rinkosi gausiai – renginių pasiūlos išlepintame Vilniuje (tą patį vakarą mieste vyko dar bent 4-5 žinomų Lietuvos ir užsienio atlikėjų koncertai) tai jau yra nemenkas pasiekimas.

Taip scenoje atrodančio Andriaus ir taip skambančios muzikos jo gerbėjai iki šių metų nebuvo patyrę.

Elektroninės muzikos drabužiais, neretai primenančiais aštuntojo ir devintojo dešimtmečio skambesį, Andrius aprengė ir gerai žinomas, ir kiek primirštas, rečiau koncertuose skambančias dainas.

„Vėjas“, „Dar ilgai“, „Tu likai lietuje“, „Ratilai“, „Vieną kartą Paryžiuj“ – koncerto dainų sąrašas atrodė labiau subalansuotas Andriaus ir „Foje“ kūrybos gurmanams, o ne tiems, kurie žino maždaug dešimt populiariausių jo dainų.

„Laužo šviesa“ irgi nebuvo įtraukta į koncerto dainų sąrašą. „Kitais metais tai dainai sukaks 35-eri, tada ją ir bus galima pagroti, nuo koncerto pradžios iki pabaigos. Aš ketinu steigti „Laužo šviesos“ bažnyčią, joje, žinoma, bus aukų kibirėliai“, – dar vasarą juokavo Andrius.

Tiesa, keletas žymiausių jo kūrinių vis dėlto buvo paruošti – „Kitoks pasaulis“, „Ar tai būtum tu?“, „O mano saule“, „Saulės miestas“ turėjo pradžiuginti tuos, kurie galbūt nėra taip nuodugniai ištyrinėję A. Mamontovo ir „Foje“ diskografijos.

Kol kas šis įdomus projektas bus „padėtas ant lentynos“ – kitų metų pradžioje A. Mamontovas išleis naują albumą ir visą dėmesį sutelks į jį.

Tie, kurie praleido progą išgirsti šį eksperimentinį koncertą, jį galės pamatyti ekrane – pasirodymą nufilmavo LRT televizija, parodysiantį jį žiemos švenčių laikotarpiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi