Naujienų srautas

Muzika2019.11.10 10:49

Singapūro lietuvių bendruomenei – Andriaus Mamontovo koncertas

Apie 100 lietuvių vienijanti bendruomenė Singapūre savaitgalį sulaukė ypatingo svečio – akustinį koncertą jiems surengė Andrius Mamontovas.

Centrinėje miesto dalyje įsikūrusio gyvenamojo dangoraižio privačioje salėje gyvai skambėjo kultinės jau ne vieną lietuvių kartą jungiančios A. Mamontovo dainos. „Laužo šviesą“, „Vandenyje“, „Geltona žalia raudona“, „Jūreivio dainą“, „O meile“, „Ar tai būtum tu“, „Marso kanjonus“ mintinai niūniavo ir į ketvirtą ar penktą dešimtį įkopę išeiviai, ir jų vaikai.

„Kartais nutinka taip, kad tokiuose koncertuose susitinka lietuviai, iki šiol net nežinoję vieni apie kitus. Tikiuosi, kai kuriems tai taps gal ir naujų draugysčių pradžia ar įkvėps naujiems projektams“, – sako A. Mamontovas.

Andriui tai vienas iš daugelio pasaulio lietuviams dovanotų koncertų. Jis yra koncertavęs JAV, Kanadoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Kinijoje, daugelyje Europos šalių.

Po dviejų savaičių Andriaus ir grupės laukia du koncertai tautiečiams Vokietijoje – Berlyne ir Hamburge. Į pastarąjį, beje, bilietai jau parduoti.

„Nepažįstu tautiečio, ir Lietuvoje ir už jos ribų, kuriam Andrius Mamontovas ir „Foje“ nekeltų ypatingų emocijų. Su jo muzika brendom ir liudijom laisvėjančią Lietuvą. Didžiulis malonumas jo klausytis ir čia, kitoje pasaulio pusėje“, – sako koncerto organizatorė, iš Šiaulių kilusi Sandra Nagler, Singapūre gyvenanti jau 8-erius metus. Sandra sako, kad paskutinio A. Mamontovo koncerto Lietuvoje ji klausėsi prieš 30 metų.

Andriaus Mamontovo koncertas Singapūro lietuvių bendruomenėje: kartu sudainavo „Laužo šviesą“

Baigusi pedagogikos studijas Lietuvoje, Sandra išvažiavo į Olandiją. Vėliau gyvenimas atvedė į Singapūrą, kur gimė du jauniausi vaikai. Sandros vyras – vienas iš tarptautinės laivininkystės kompanijos vadovų. Saugų, vaikams patogų Singapūro gyvenimo būdą Sandros šeima iškeitė iš ankstesniojo Honkonge.

Koncertą organizuoti Sandrai padėjo Margarita Repšienė, viena aktyviausių bendruomenės narių, su šeima Singapūre gyvenanti jau daigiau kaip 7-erius metus. Margaritos vyras – lietuvis Jonas Repšys dirba tarptautinėje termoreguliavimo įrenginių įmonėje.

Koncertą stebėjo ir Brigita Laukevičiūtė su dukromis, Rusnė Naujokaitytė su nė 2-jų neturinčiu sūneliu. Rusnės su vyru, bulgaru Ivanu, dirba rinkos tyrimų įmonėje. Pasibaigus vos kelis mėnesius Singapūre suteikiamoms motinystės atotogoms, vaiką prižiūrėti šeimai padeda iš Lietuvos atvykusi Rusnės mama.

Andriaus Mamontovo koncertas – šiemet svarbiausias Singapūro lietuvių renginys.

„Praėjusiais metais minėjome Valstybės atkūrimo šimtmetį, o kitąmet laukia Kovo 11-osios 30-ąsias metines“, – pasakoja Margarita Repšienė, kurios namuose lietuviai susirenka ir kitomis progomis – tarkime, paskanauti didžkukulių, kuriuos gamina visi kartu, net ir draugai užsieniečiai.

Dauguma Singapūro lietuvių yra tarptautinėse kompanijose pagal kontraktą dirbantys profesionalai. Atsitiktinai įsidarbinti šioje šalyje itin sudėtinga. Ekonomiškai stipri, bet mažutė valstybė pagal išgales vengia užsieniečių specialistų.

Malaizijos kaimynystėje įsikūrusiame, per 100 km nuo pusiaujo nutolusiame mieste-valstybėje gyvena apie 6 mln. žmonių. Singapūriečiai didžiuojasi, kad miniatiūrinėje, vos 700 kvadratinių kilometrų užimančioje jų valstybėje darniai sugyvena visos pagrindinės pasaulio religijos, harmoningai siejasi skirtingos tradicijos, ir gyvenimo lygis yra vienas aukščiausių pasaulyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi