Naujienų srautas

Muzika2019.10.09 11:45

Išgirskite: ukrainiečių grupė „TaRuta“ sukūrė dainą, skirtą Lietuvai

LRT.lt 2019.10.09 11:45

Ukrainos folkroko grupė „TaRuta“, koncertuojanti Lietuvoje nuo 2014 metų, kai prasidėjo Maidano įvykiai, vėl pradžiugino savo gerbėjus mūsų šalyje – sukūrė dainą, skirtą Lietuvai.

Grupės lyderis Jevhenas Romanenko sako, kad daina „Amžinoji trauka Lietuva“ pagal poeto Vlado Braziūno lietuvišką tekstą yra apie ukrainiečių meilę Lietuvai. Šią dainą grupė netrukus pristatys gyvų pasirodymų metu Lietuvoje.

Daina „Amžinoji trauka Lietuva“ yra ne pirmoji kurią grupė TaRuta atlieka lietuvių kalba. Kartu su grupe „Skylė“ ukrainiečiai yra įrašę albumą lietuvių kalba „Už mūsų ir jūsų laisvę“, kuriame skamba „Skylės“, „TaRuta“ ir grupės „Poliarizuoti stiklai“ dainos apie lietuvių ir ukrainiečių kovą už laisvę.

„Bet man norėjosi parašyti dainą apie tai, kokia nuostabi yra Lietuva ir kaip mes ją mylime. Tai yra mažiausia, ką aš galiu padaryti atsidėkodamas lietuviams už palaikymą mums nelengvu istoriniu etapu. Man Lietuva yra antrieji namai. Čia jau pusšimtį metų gyvena mano giminaičiai, mūsų naujieji draugai lietuviai, mano jaunesniosios dukros krikšto tėvai.

Čia atvykę visada jaučiame didžiulę meilę ir palaikymą, o keliaudami su koncertais po pasaulį pradedame ilgėtis Lietuvos lyg antrųjų namų. Ši daina - mūsų padėka Lietuvai ne tik už moralinę, bet ir materialinę paramą ukrainiečiams, kovojant su Rusijos agresija", - sako muzikantas.

Paklaustas, kaip grupės „TaRuta“ nariai žiūri į naujojo Ukrainos prezidento V. Zelenskio pastangas atkurti taiką Ukrainoje, grupės lyderis Jevhenas Romanenko buvo kategoriškas: „Kapituliacija – tai ne taika, tai - partizaninio karo grėsmė. Sekmadienį mes rinkomės Kijevo Maidano aikštėje kartu su 15 000 protestuotojų, kurie yra prieš kapituliaciją. Daugybė žmonių susirinko, protestuodami prieš V. Zelenskio politinį sprendimą – artistų, kariškių, politikų, paprastų Kijevo žmonių.

Šį karą turi sustabdyti tas, kas jį pradėjo – Rusija. Bet Rusija miega ir vis dar sapnuoja Sovietų Sąjungą numeris 2. Tai, ką dabar daro V. Zelenskis, yra klūpojimas ant kelių ir kapituliacija, užuot tramdžius Rusiją sankcijomis.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi