Naujienų srautas

Muzika2019.06.05 19:44

Grupė „MaNNazz“ surengė išskirtinį koncertą: kilni gerbėjo dovana ir mįslė dėl „Eurovizijos“

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.06.05 19:44

Popmuzikos duetas „MaNNazz“ trečiadienio vakarą džiaugėsi išsipildžiusia svajone – sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje grupė surengė koncertą „Dykumos aukštumos“.

Prieš kelerius metus susibūręs duetas, kuriame muzikuoja sutuoktiniai Kamilė Kielaitė-Sienkievič ir Bogdanas Sienkievičius, daug kam įsiminė šių metų atrankoje į „Euroviziją“.

Čia grupės daina „Blind Bird“ įveikė ne vieną etapą ir iš kitų dalyvių kūrinių išsiskyrė įdomiu elektroniniu skambesiu.

K.Kielaitė-Sienkievič neslepia – konkursas padėjo grupei sudominti daugiau klausytojų, net jei dalies jų dėmesys yra laikinas.

„Nemažai tų, kurie susidomėjo dėl „Eurovizijos“ atrankos, jau nubyrėjo, bet vis dar yra žmonių, kurie laišką parašo.

Buvo puiki patirtis, niekuo nesiskundžiame. Dėl Jurijaus pasirodymo – jis šaunuolis, puikiai padarė tai, ko iš jo norėta. Bet aš lieku su savo nuomone – manau, kad šiam konkursui reikia daugiau eksperimentų.

Ar dalyvausime kitų metų atrankoje? Palaukite porą mėnesių ir sužinosite. Kol kas nieko negaliu pasakyti. Turėsime žinių. Dabar tiesiog neklauskite, nors suprantu, kad smalsu“, - juokėsi „MaNNazz“ dainininkė.

Prieš porą metų debiutinį albumą „Hopes“ išleidusi grupė jo pristatymo proga yra surengusi kelis didelius koncertus, tačiau pasirodymas bažnyčioje Kamilei yra ypatingas.

Pirmiausia – todėl, kad ji seniai svajojo surengti pasirodymą šioje erdvėje.

„Bogdanui tai gal mažiau rūpėjo, o aš vis pagalvodavau. Atmosfera čia – stebuklinga. Pamenu, prieš kelerius metus buvau Nedos Malūnavičiūtės koncerte šioje vietoje ir pagalvojau – labai pati norėčiau čia padainuoti. Dabar ši svajonė pildosi“, - pasakojo K. Kielaitė-Sienkievič.

Pasirodymui grupė ruošėsi kruopščiai – įtraukė ir naujas, ir ankstesnes savo dainas, pasikvietė būrį muzikantų ir svečių.

Kartu pasirodyti grupė pakvietė kompozitorių, pianistą Rytą Lingę, dainininkę Kristiną Žaldokaitę ir jos brolį Rimantą, violončelininkę Eleną Daunytę.

Taip pat - gitaristą Rytį Tarailą, klavišininką Mindaugą Balčiūną, pritariančias vokalistes Agnę Šiaulytę, Moniką Austytę.

Dėl bažnyčios akustikos grupė nusprendė nenaudoti mušamųjų – kad visos dainos skambėtų kuo „švariau“.

Šalia popdainų į koncertą „MaNNazz“ įtraukė ir giesmę, kurią Kamilė skyrė jau iškeliavusiai savo mamai.

Dainininkės širdį ypač sušildė vieno gerbėjo, gyvenančio Danijoje, kilnus poelgis.

Jis nupirko kelias dešimtis bilietų į koncertą ir padovanojo vaikams, kurie dėl sunkių gyvenimo sąlygų negalėtų sau leisti galimybės apsilankyti renginyje.

Neseniai grupė išleido dainą lietuvių kalba „Aš nežinau ką padarei“ – anksčiau angliškai dainavusi grupė kol kas neapsisprendė, ar ir toliau eis nauju keliu.

Daug kas sako, kad naujausia grupės daina – bene labiausiai įsimenanti per visą jos karjerą, tačiau Kamilė tik juokiasi: „Būsimas mūsų kūrinys – vėl kitoks. Mes ir toliau eksperimentuojame, darome tai, kas patinka, aš nemoku prisiversti kažko daryti vienaip ar kitaip“.

Koncertas Vilniuje – lyg grupės išlydėtuvės į vasarą. Artimiausius porą mėnesių „MaNNazz“ ketina ilsėtis ir skirti dėmesį naujų dainų kūrimui, o tada sugrįžti su naujais garsais.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi