Muzika

2019.05.07 10:43

Grupė „MaNNazz“: muzika turi kelti žmogaus dvasią

LRT.lt2019.05.07 10:43

Magiškoje Šv. Kotrynos erdvėje pirmą kartą koncertą surengs nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviai – grupė „MaNNazz“, rašoma pranešime žiniasklaidai. Apie šį išskirtinį koncertą ir pasiruošimą jam papasakoja grupės vokalistė Kamilė Kielaitė Sienkievič.

– Kaip galėtumėte apibūdinti grupę „MaNNazz“? Kokią žinutę visuomenei skleidžiate?

– Muzika tai yra sielos vaistai ir ją kuriame tam, kad ji kažkam padėtų. Dabar muzikos industrija pilna kūrybos, kuri neturi jokio teigiamo poveikio. Mano nuomone, muzika turi kelti žmogaus dvasią, gydyti jo sielos žaizdas.

Aš nesėdžiu ir nemąstau kokia muzika tai turėtų būti, aš ją tiesiog išgirstu, sugroju, po to  studijoje pasikviečiam profesionalių muzikantų, ir tada tas kūrinys tampa gyva istorija.

– Kaip kilo mintis koncertuoti Šv. Kotrynos bažnyčioje? Kuo šis koncertas išsiskirs iš kitų „MaNNazz“ pasirodymų?

– Iš tiesų turiu labai gražią istoriją apie Kotrynos bažnyčią. Mano draugė dizainerė Diana Nevedomskytė prieš kokius dvejus metus susapnavo sapną „Mačiau tave su balta suknele labai gražioje bažnyčioje, giedant“ – aš iškart supratau kad tai Kotrynos bažnyčia, nusiunčiau jai nuotrauką ir paklausiau ar taip atrodė, sakė būtent šita bažnyčia.

Nuo tada žinojau, kad vieną dieną taip ir įvyks. Tačiau buvome užsiėmę kitais darbais, albumo leidyba, paskui kelionėmis, tada „Eurovizija“,  be to padaryti koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje yra finansiškai sudėtinga. Mums užteko „Hopes“ turo, aplankėm gan dideles sales. Tačiau po „Eurovizija“, į mus kreipėsi kompanija „Arts Libera International“, ir pasiūlė įgyvendinti šitą svajonę, ir, žinoma, mes sutikome. 

– Koncerte pasirodys ir kviestiniai svečiai, kodėl pasirinkote būtent juos?

– Pirmiausia pradėsiu nuo pianisto, kompozitoriaus Ryto Lingės, jis buvo pirmasis, kurį pakviečiau, nes visai neseniai, kartu su juo sukūrėme labai gražią lyrišką programą „Gelmė šaukia gelmę“,  jau turėjome keletą koncertų ir man net nereikėjo svarstyti, kad vienas iš svečių bus būtent Rytas, jis nuostabus pianistas, aš jau įsivaizduoju, kaip dailiai jis panaudos Kotrynos bažnyčioje stovintį fortepijoną, labai laukiu to.

Tada pakviečiau jungtis kartu Kristiną Žaldokaitę ir jos brolį Rimantą Žaldoką, kartu su Rytu, mes atliksim keletą kūrinių iš naujos programos. Ir mano didelis noras buvo sugiedoti vieną nuostabią giesmę, ją paskirsiu savo mamai, kurios deja, jau nebėra.

Aš žinau jei ji būtų gyva, jai labai patiktų. Dar viena labai nuostabi viešnia violončelininkė Elena Daunytė, kuri visai neseniai grojo su Andriaus Mamontovo orkestru,  jos biografija labai spalvinga. Man ji tikras atradimas, kaip asmenybė, labai artima siela, esu be galo laiminga, kad šie puikūs žmonės paaukos savo laiką, dėl mūsų koncerto, ir ateis papuošti jį.

– Ko gali tikėtis jūsų gerbėjai atvykę į koncertą?

– Tai bus išskirtinis koncertas, vien dėl vietos, aš labai rūpestingai dėlioju programą, ji bus šiek tiek ramesnė nei įprasta, daugiau įsiklausymo, daugiau erdvės garsams, dėl Šv. Kotrynos bažnyčioje esančios akustikos, nenaudosime būgnų, kad garsas būtų kuo švaresnis.

Ir žinoma komanda, patys geriausi savo srities specialistai, gitaristas Rytis Taraila, klavišininkas Mindaugas Balčiūnas, pritariančiosios vokalistės Agnė Šiaulytė, Monika Austytė.

– Kokie artimiausi grupės „MaNNazz“ planai?

– Šiuo metu didžiausias dėmesys koncertui ir naujiems kūriniams kuriuos greitu metu išgirsite, taipogi, dizainerė, nuo kurios prasidėjo visa istorija, man siuva rūbus būtent šiam koncertui, juos pamatysite dar prieš koncertą.

Grupės „MaNNazz“ koncertas – birželio 5 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.