Naujienų srautas

Muzika2019.05.30 15:45

„Eurovizijos“ rengėjai neigia įtariamą balsavimo klaidą: teigia, kad Jurijaus užimta vieta nesikeis

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.05.30 15:45

Prieš kelias dienas kilus įtarimams, jog dėl klaidos Italijos „Eurovizijos“ balsavime Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko neteko vietos finale, šio konkurso rengėjai tai neigia.

Kaip anksčiau skelbė LRT.lt, triukšmas kilo dėl Italijos transliuotojo RAI interneto svetainėje paviešintų antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio balsavimo rezultatų.

Jie gerokai skiriasi nuo tų, kuriuos iškart po „Eurovizijos“ paviešino ir skaičiuodama rezultatus naudojo konkursą rengianti Europos transliuotojų sąjunga.

Ryškiausias skirtumas – pagal RAI paskelbtus duomenis, Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko pusfinalyje gavo vieną balą iš Italijos žiūrovų. Oficialiuose „Eurovizijos“ rezultatuose nurodyta, kad balų iš Italijos publikos jis negavo.

Jei J. Veklenko išties buvo skirtas Italijos žiūrovų balas, pusfinalyje jis būtų pakilęs iš vienuoliktosios į dešimtąją vietą. Tai reikštų, kad Lietuvos atstovas turėjo pasirodyti „Eurovizijos“ finale, į kurį nepateko tik per plauką.

Dėl šių neaiškumų LRT pateikė oficialią užklausą Europos transliuotojų sąjungai. Gautas atsakas – „Eurovizijos“ konkurso vykdomojo prižiūrėtojo Jono Olos Sando laiškas.

Jame tvirtinama, kad konkurso rezultatai buvo suskaičiuoti teisingai, o Italijos transliuotojo RAI svetainėje pateikti duomenys yra netikslūs ir bus ištaisyti.

Laiške pabrėžiama, kad iškart po finalo paskelbti rezultatai, pagal kuriuos buvo sudaryta galutinė lentelė, buvo gauti ir patvirtinti oficialaus konkurso balsavimo partnerio – kompanijos „Digame“.

Akcentuojama, kad įskaičiuojami tik balsai, pateikti iki nurodyto laiko – balsavimo pabaigos. Taip pat pabrėžiama, jog neįskaičiuojami balsai, atkeliavę po balsavimo pabaigos. Tai – lyg užuomina, kodėl „Eurovizijos“ rengėjų ir Italijos transliuotojo pateikti rezultatai skiriasi.

Europos transliuotojų sąjungos laiškas baigiamas tikinimu, kad „Eurovizijos“ antrojo pusfinalio rezultatai yra galiojantys ir suskaičiuoti teisingai.

Siekdama didesnio aiškumo, LRT kreipėsi į Italijos transliuotoją RAI – prašoma paaiškinti, kodėl jo ir „Eurovizijos“ rengėjų pateikti balsavimo rezultatai skiriasi.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą