Naujienų srautas

Muzika2019.04.11 09:10

Skirstosi Lietuvos metalo veteranai „Katedra“: paskelbė apie paskutinį koncertą

LRT.lt 2019.04.11 09:10

Vieni iš Lietuvos sunkiojo roko ir metalo pradininkų – grupė „Katedra“, tapusi mūsų šalies sunkiosios muzikos vėliavnešiu – savo koncertinę veiklą ketina baigti su trenksmu ir kviečia į paskutinį savo koncertą jubiliejiniame festivalyje „Kilkim Žaibu“.

Daugiau nei prieš tris dešimtis metų, bet kokiai „nestandartinei“ muzikai nesvetingu sovietmečiu įkurta grupė 1990 metais išleido bene įtakingiausią lietuvišką metalo muzikos albumą „Mors Ultima Ratio“, kuriame galime išgirsti ir tuomet dar nelabai žinomo dainininko Povilo Meškėlos balsą.

Po šio albumo išleidimo garsaus užsienio žurnalo „Metal Hammer“ muzikos kritikai grupę įvertino kaip „gryną thrash metalo grupę, stiprią ir muzikos, ir technikos požiūriu ir pažangesnę už 90 proc. panašių vakarietiškų kolektyvų“.

Toks vertinimas „Katedrai“ atvėrė duris į užsienio festivalius, tačiau netrukus – 1991 metais – P. Meškėlos ir „Katedros“ keliai išsiskyrė.

Nors „Katedros“ aktyvus muzikavimas nuo pirmojo albumo prislopo, epizodiškai grupė atgimdavo su kintančia sudėtimi ir buvo išleisti dar trys albumai. O prieš vienuolika metų dienos šviesą išvydo albumas „Ugnikalnis“, kurį vienas iš grupės įkūrėjų ir vienintelis likęs pradinės grupės sudėties narys Ričardas Laginauskas vertina kaip patį geriausią „Katedros“ kūrinį.

2012 m. Ričardas Laginauskas ir Povilas Meškėla, pasivadinę „Katedra Lead Duet“, jau grojo „Kilkim Žaibu“ scenoje, o šiemet „Katedra“ su senuoju pavadinimu, tačiau be P. Meškėlos, grįžta į Žemaitiją visiems laikams atsisveikinti su savo gerbėjais jubiliejiniame „Kilkim Žaibu XX“ festivalyje, kuris vyks šių metų birželio 21-23 dienomis Varniuose, ant Lūksto ežero kranto.

Išlydėti „Katedrą“ atvyks būrys žinomų muzikantų iš viso pasaulio: „Primordial“, „Gaahls Wyrd“, „Metsatoll“, „Rotting Christ“, „Korpiklaani“ ir dešimtys kitų kolektyvų.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi