Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.01.20 15:40

Per D. Trumpo inauguraciją radiacijos bombų bus ieškoma lietuvių sukurtais matuokliais

LRT.lt 2017.01.20 15:40

Prie saugumo užtikrinimo Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metu prisidės ir Lietuvos įmonė – radiacijos ir ją skleidžiančių bombų amerikiečių saugumo pareigūnai ieškos naudodami lietuvių sukurtus įrenginius. Lietuvoje pagamintais radiacijos matuokliais, kuriais galima nedelsiant nustatyti gautos spinduliuotės kiekį, prieš svarbų įvykį apsirūpino ir JAV policija, teigiama pranešime spaudai.

Radiacijos aptikimo įrangą gaminanti Lietuvos „Polimaster Europe“ itin svarbaus užsakymo iš Jungtinių Amerikos Valstijų specialiųjų tarnybų sulaukė pernai metų lapkričio pradžioje. Amerikiečių saugumo tarnybos specialiai D. Trumpo inauguracijai iš lietuvių įsigijo visą partiją (100 vnt.) daugiafunkcinių nešiojamųjų radiacijos matuoklių PM1403K-3.

JAV saugumo tarnybų užsakymą bendrovė gavo laimėjusi konkursą, visi radiacijos matuokliai yra pagaminti Lietuvoje. 

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie saugumo užtikrinimo naujojo Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento inauguracijos metu. Mūsų įmonės pagaminti prietaisai yra skirti aptikti visų rūšių jonizuojančią spinduliuotę bei vadinamąsias nešvarias bombas – radiaciją skleidžiančius sprogmenis”, – sakė  įmonės vykdomoji direktorė Marija Zykuvienė.

Lietuvių sukurtus prietaisus saugumui užtikrinti inauguracijos metu naudos ne tik amerikiečių saugumo tarnybos, bet ir policija – JAV policijos pajėgos iš „Polimaster Europe“ įsigijo per pusantro tūkstančio dozimetrų (PM1703MO-1BT). Tai prietaisai, kurie leidžia lokalizuoti radiacijos šaltinį ir laiku reaguoti į potencialų pavojų. Dar antra tiek radiacijos matuoklių Lietuvos įmonė turi pristatyti amerikiečių policijos pajėgoms ir 2017 m. 

„Tai yra didelis Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės įvertinimas – galime didžiuotis, kad mūsų gynybos pramonė gamina kokybišką, vakarietiškus standartus atitinkančią produkciją, ir gali sėkmingai konkuruoti globalioje rinkoje“, - sakė Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) direktorius Ričardas Sartatavičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą