Mokslas ir IT

2021.12.02 21:28

Ministras pasidalijo džiugia žinia – Musko bendrovės padalinys „Starlink“ Lietuvoje įjungė savo paslaugas

papildyta 16.55
LRT.lt2021.12.02 21:28

Susisiekimo ministras Marius Skuodis ketvirtadienio vakarą pranešė žinią, kad JAV verslininko Elono Musko bendrovės „SpaceX“ Lietuvoje įsteigtas palydovinio interneto ryšio padalinys „Starlink“ įjungė savo paslaugas.

Apie tai ministras pranešė savo feisbuko paskyroje. Anot M. Skuodžio, artimiausiais mėnesiais galima tikėtis 100–150 Mb/s spartos, bet vėliau ji „dramatiškai“ gerės.

„Sulaukęs tokios žinutės tiesiog negaliu nepasidalinti su visais - SpaceX Starlink ką tik Lietuvoje įjungė savo paslaugas!

Nekantrauju išbandyti pats! Kaip esame informuoti, artimiausiais mėnesiais galima tikėtis 100-150 Mb/s greičio, bet neilgai trukus ir interneto greitis, ir paslaugų kokybė, Starlink komandos teigimu, “dramatiškai” gerės.

Taigi “kosminis” internetas jau čia! Bet tai tik pradžia!“, – rašė ministras feisbuko paskyroje.

Vasarą skelbta, kad „Starlink Lithuania“ teiks palydovinio interneto paslaugas, bei, kaip pati bendrovė teigia, galės užtikrinti ryšį vietovėse, kur neveikia mobilusis ar šviesolaidinis ryšys.

Spėjama, kad žingsnis į Lietuvą gali tapti plėtros į Rytų rinkas dalimi.

Kaip rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime, pasak M. Skuodžio, šis svarbus žingsnis padės Lietuvai įgyvendinti 2025 metų tikslą, kad visiems Lietuvos gyventojams būtų suteikta galimybė naudotis ne mažesnės kaip 100 Mb/s spartos internetu, ir Lietuva galėtų tapti tiltu palydovinio interneto plėtrai Baltijos šalių rinkose.

„Space X“, Kanados ir JAV verslininko Elono Musko bendrovė, šiuo metu pirmauja privačiame kosmoso sektoriuje pagal paleidžiamų palydovų skaičių bei yra viena didžiausių inovacijų kūrėjų pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt