Mokslas ir IT

2021.09.10 21:03

Verta išbandyti: 5 geriausi mobilieji „Android“ žaidimai

LRT.lt2021.09.10 21:03

Telefonams vis labiau tobulėjant, mėgstamiausius žaidimus šiandien galime žaisti ne tik su žaidimų konsolėmis, bet ir per savo išmanųjį. Technologijų ekspertai „Tele2“ siųstame pranešime žiniasklaidai dalinasi penkiais įtraukiančiais mobiliaisiais žaidimais „Android“ telefonų savininkams.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato penkis dėmesio vertus žaidimus, kuriuos gali išbandyti visi turintys „Android“ išmanųjį.

1. „Stardew Valley“

„Stardew Valley“ yra vienas populiariausių indie (angl. „Independent Video Game“) žaidimų per pastarąjį dešimtmetį. Pirmiausia sukurtas asmeniniams kompiuteriams, prieš kurį laiką jis buvo pritaikytas ir „Android“ išmaniesiems.

Žaidimo siužetas labai paprastas. Jūsų valdomas personažas paveldi senelio šeimos fermą ir turi nuspręsti ką su ja daryti. Žaidėjams čia suteikiama visiška laisvė. Galite specializuotis, auginti išskirtines kultūras arba tiesiog plėsti fermą, kiek tik pavyksta.

Kokį tikslą bepasirinktumėte, ugdysite savo amatininko įgūdžius, bendrausite su aplinkiniais gyventojais, prekiausite, valdysite turimus resursus ir galėsite užsiimti daugybe kitų veiklų.

„Stardew Valley“ – unikalus klasikinių arkadinių ir modernių RPG (angl. „Role Playing Game“) vaidmenų žaidimų mišinys, kuriame kažką įdomaus ras ir pradedantieji, ir patyrę žaidėjai.

2. „Mini Metro“

Žaidimas „Mini Metro“ panašus į dėlionę. Jūsų užduotis – sudėlioti augančio miesto metro maršrutus taip, kad būtų užtikrintas optimalus pralaidumas ir efektyvus kaštų valdymas, o keleiviai savo tikslą pasiektų per trumpiausią įmanomą laiką.

Žaidimo mechanika labai įtraukianti, todėl metro linijų žemėlapio planavimas taps įdomia patirtimi. Čia rasite ir specialius dienos iššūkius, kasdien pateiksiančius po naują galvosūkį. Beje, net ir „Mini Metro“ garso takelis primena traukinius, tad akimirksniu įtraukia į žaidimo pasaulį.

3. „Grand Theft Auto“

„Grand Theft Auto“ neabejotinai yra viena populiariausių žaidimų serijų istorijoje. Skaičiuojama, kad vaizdo žaidimų kompanija „Rockstar Games“ iš viso yra pardavusi daugiau nei 350 mln. jų egzempliorių.

Nors šį žaidimą įprasta žaisti per konsoles bei asmeninius kompiuterius, tai daryti galima ir įsirašius programėlę savo telefone. „Android“ išmaniųjų savininkai gali rinktis vieną iš penkių skirtingų serijos žaidimų.

Pats populiariausias – „Grand Theft Auto San Andreas“, tačiau verta išbandyti ir „Liberty City Stories“, „Vice City“, „GTA III“ ar „Chinatown Wars“. Visi žaidimai puikiai optimizuoti mobiliajai aplinkai ir pasižymi ne tik puikia grafika, bet ir sklandžiai veikiančia valdymo mechanika.

4. „Downwell“

Šis žaidimas yra puikus klasikinio roguelike žanro pavyzdys, kuriuo mėgautis galima tiesiog išmaniajame telefone. Tokio tipo žaidimuose žaidėjai keliauja per procedūriškai sugeneruotus lygius ir juda ribotame ekrano plote.

„Downwell“ retro žaidimo veiksmas vyksta šulinyje, kur pagrindinis veikėjas sklęsdamas žemyn turi įveikti čia esančias kliūtis bei nugalėti knibždančius priešus. Pakeliui jūs rinksite ginklus ir papildomas gyvybes. Kadangi jūs ne skrendate, o krentate, žaidimo mechanika yra unikali, o jos įvaldymas užims šiek tiek laiko.

Taip pat gali nustebinti pakankamai primityvi žaidimo grafika. Tačiau toks stilistinis pasirinkimas, primenantis devintojo dešimtmečio arkadinius žaidimus, kaip tik yra reikšminga šio žaidimo žavesio dalis.

5. „Suzy Cube“

Savo pažintį su kompiuteriniais žaidimais daugelis pradeda nuo platformų žanro. Žymiausi jo pavyzdžiai – „Super Mario“ bei „Legend of Zelda“, kuriuose personažai juda spalvingose aplinkose, įveikdami vis sudėtingesnes kliūtis bei priešininkus. „Suzy Cube“ yra nuostabus šio žanro pavyzdys, sukurtas būtent mobiliajai „Android“ platformai.

Žaidimą sudaro 40 skirtingų ir spalvingų lygių, pilnų nuotykių ir atradimų. Bene stipriausia žaidimo savybė – jo kontrolė. Mygtukai labai intuityvūs, todėl personažą valdysite labai lengvai, visai pamiršdami, kad rankose laikote ne konsolės pultelį, o išmanųjį telefoną.

Kiekvienas „Suzy Cube“ lygis baigiasi intriguojančia akistata su bosu. Visas žaidimo turinys atrakinamas jūsų pasiekimais – renkant tam skirtas žvaigždutes. Kadangi žaidime daug paslėpto turinio, jį tikrai norėsis žaisti iš naujo ir atrasti dalykus, kuriuos praleidote pirmą kartą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt