Lietuvoje

2019.04.08 11:06

Vilniuje rasta bomba – neeilinė: Upės gatvė uždaryta ilgam (atnaujinta 14:23)

LRT.lt2019.04.08 11:06

Vilniuje, Konstitucijos pr., rastas karo laikų aviacinis sprogmuo. Įvestas planas „Skydas“, uždarytas eismas Upės gatve. Atvykus išminuotojams paaiškėjo, kad bombos nukenksminimas gali būti ilgas ir sudėtingas.

Sprogmuo rastas šalia „Forum Palace“, trijų metrų gylyje.

Atvykus išminuotojams paaiškėjo, kad rasta apie 100 kg svorio aviacinė bomba, kurios nukenksminimas, specialistų vertinimu, gali būti ypač sudėtingas ir pavojingas – bomba yra su sprogstamąja medžiaga ir aktyviu sprogdikliu, todėl, dabar turimais duomenimis, veikiausiai negali būti pakankamai saugiai išvežta sunaikinti.

„Rasta 100 kg rusiška aviacinė bomba FAB 100. Sprogmuo su sprogdikliu, jis kovinėje padėtyje. Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmuo“, – LRT.lt sakė D. Račkauskas, Standartinių sprogmenų neutralizavimo vyresnysis specialistas.

Laukiama atvykstant daugiau specialistų iš Lietuvos kariuomenės inžinerijos bataliono Kaune, kurie bandys sprogmenį nukenksminti vietoje.

Kaip teigia Vilniaus apskr. VPK atstovas Paulius Radvilavičius, numatoma, kad darbai gali užtrukti iki paros laiko. Visą laiką, kiek tik jo prireiks problemos sprendimui, bus draudžiama įeitį ir įvažiuoti į Upės gatvę atkarpoje nuo prekybos centro CUP (važiuojant nuo miesto centro) iki „Forum Palace“.

„Vairuotojų ir gyventojų prašome supratimo ir bendradarbiavimo, rekomenduojama vengti važiuoti arti įvykio vietos ir rinktis atokesnius, alternatyvius kelionių maršrutus“, – praneša policija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.