Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Apdovanoti Lietuvos vardą garsinantys žmonės

LRT.lt2015.09.08 13:45

Šiemet „Globalios Lietuvos“ apdovanojimuose buvo pagerbti 10 mokslo, verslo, meno ir kultūros atstovų, kurių pasiekimai garsina Lietuvą visame pasaulyje.

Šiemet „Globalios Lietuvos“ apdovanojimuose buvo pagerbti 10 mokslo, verslo, meno ir kultūros atstovų, kurių pasiekimai garsina Lietuvą visame pasaulyje.

„Apdovanodami užsienyje ir Lietuvoje gyvenančius ir dirbančius lietuvius, mes įvertiname veržlios, modernios ir augančios mūsų valstybės kūrėjus. Tuos, kurių idėjos virsta prasmingiausiais darbais ir kuria pridėtinę vertę. Tuos, kurie didžiuojasi savo valstybe ir moka būti pavyzdžiu mums visiems. Tuos, kurie garsiai ir išdidžiai taria – mano Lietuva“, – sakė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

Užsienio reikalų ministerijos įsteigtoje nominacijoje „Už viso gyvenimo nuopelnus“ apdovanota Amerikos lietuvių  organizacija „Lietuvos vaikų viltis“, jos ilgametė pirmininkė Gražina Liautaud ir Los Andželo skyriaus vadovė Danguolė Navickienė. Apdovanojimas įteiktas už nuoseklią veiklą telkiant ir teikiant paramą Lietuvos vaikų ligoninei ir filantropijos tradicijos puoselėjimą.

Naujienų portalo „Delfi“ skaitytojai daugiausia balsų nominacijoje „Už Lietuvos vardo garsinimą“ atidavė broliams Sauliui ir Aidui Dailidėms, sugebėjusiems „Apple“ pasaulyje įkurdinti pirmąją lietuvišką programėlę „Pixelmator“, skirtą vaizdų redagavimui. Brolius Dailides apdovanojimų komisija pripažino nugalėtojais ir lietuviškų idėjų eksporto kategorijoje.

Už tarptautinės organizacijos atvedimą į Lietuvą visos Vidurio Europos labui nominacijoje „Už investicijų pritraukimą“ apdovanotas Marius Dundulis, „Euromonitor International“ įkūrėjas Lietuvoje. Ši įmonė Vilniuje atidarė Analitikos, modeliavimo ir inovacijų centrą, kuriame dirba intelektualai iš įvairių pasaulio šalių.

Neuromokslų srityje besispecializuojantis, Hiustono universitete biochemijos ir biologijos departamente savo katedrą turintis dr. Jokūbas Žiburkus (JAV) apdovanotas nominacijoje „Protų telkimas“ už nuolatinį mokslinių naujovių srautą ir indėlį telkiant valstybės institucijų ir mokslininkų pastangas bendram tikslui.

Vilniaus universiteto Kvantinės elektronikos katedros vyresnysis mokslinis darbuotojas, vienas iš mokslinės-gamybinės firmos „Šviesos konversija“ įkūrėjų ir mokslinių vadovų Romualdas Danielius apdovanotas nominacijoje „Už inovacijų diegimą“. R. Danieliaus kuriami lazeriai garsina Lietuvą ir jos šviesos technologijas visame pasaulyje.

Jau penkerius metus visame pasaulyje gyvuoja tarptautinė profesinės mentorystės programa „LT Big Brother“, kurią remia ir Užsienio reikalų ministerija. Už šios programos sumanymą, skatinimą ir įgyvendinimą nominacijoje „Jaunimo lyderystės ugdymas“ apdovanotas Rytis Vitkauskas (JAV).

Nominacijoje „Patirties sklaida“ už verslo komunikacijos sampratos plėtimą Lietuvoje bei profesinių kontaktų plėtrą apdovanota Angela Sinickas, bendrovės „Sinickas Communications, Inc.“ prezidentė (JAV).

„Lietuvos draugu“ šįkart tapo pasaulyje įtakingo verslo žurnalo „The Economist“ žurnalistas Edwardas Lucasas iš Jungtinės Karalystės, nuosekliai skiriantis dėmesį Lietuvos ir viso Baltijos regiono politinėms ir ekonominėms problemoms.

„Globalios Lietuvos apdovanojimai“ mūsų šalyje vyksta jau trečią kartą. Jų tikslas – pagerbti Lietuvos mokslo, verslo, meno ir kultūros atstovus, kurių pasiekimai garsina Lietuvą visame pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.