Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.11 17:20

Apie tūkstantis žmonių žygiavo tautininkų eitynėse Vilniuje

papildyta 18:00
BNS 2019.03.11 17:20

Lietuvai minint Nepriklausomybės atkūrimo dieną, maždaug tūkstantis žmonių pirmadienį žygiavo tautininkų organizuojamose eitynėse Vilniaus centre, į jas atvyko ir prezidento posto siekiantis filosofas Arvydas Juozaitis.

Dėl perdėto nacionalizmo kai kurių žmonių kritikuojamose tradicinėse eitynėse skambėjo liaudies dainos ir tautiniai šūkiai, pavyzdžiui, „Lietuva – lietuviams“ ar „Saugok ir apgink savo lietuvybę“.

Eitynių nuo Katedros iki Lukiškių aikštės priekyje žmonės nešė plakatą „Didžiuojuosi, jog esu lietuvis“.

„Tai yra drąsių žmonių eitynės, kurie nebijo reikšti nuomonę, kuriems yra nuobodžios valdžios organizuojamos eitynės ir kurie nori linksmai švęsti Kovo 11-ąją“, – BNS sakė 31-erių mokslininkas Vytautas, nenorėjęs atskleisti savo pavardės.

Jis turėjo omenyje prieš vidurdienį surengtas eitynes nuo Seimo iki Katedros aikštės, kur Kovo 11-ąją po oficialaus renginio Nepriklausomybės aikštėje paminėjo keli tūkstančiai žmonių.

Tautininkų eitynių dalyviai buvo pasipuošę tautine atributika, nešėsi trispalves, istorines vėliavas su įvairiais heraldiniais ženklais, dalis jų buvo prisisiuvę mitologinius saulės simbolius.

Juos lydėjo gausesnės policijos pareigūnų pajėgos, tačiau eisenos metu incidentai nebuvo užfiksuoti.

Pareigūnai BNS nurodė, kad eitynėse dalyvavo apie tūkstantis žmonių.

Eitynėse – parašai už Juozaitį

Nužygiavę iki Lukiškių aikštės tautininkai surengė mitingą, kur prašė joje pastatyti Vyčio paminklą.

Prieš kiek daugiau nei metus Kultūros ministerijos sudaryta komisija nusprendė, kad aikštėje turėtų būti statomas partizanų bunkerį primenantis paminklas.

Tuo metu Vyčio skulptūra pernai vasarą atidengta Kaune.

Eitynių pirmose gretose žygiavo ir mitinge kalbėjo prezidento rinkimuose dalyvauti siekiantis A. Juozaitis. Savanoriai minioje rinko parašus už jo kandidatavimą.

„Mums vėl reikalingas Baltijos kelias, – sakė A. Juozaitis. – Iš tikrųjų mums reikia dar kartą pakartoti Kovo 11-ąją ir mes tai padarysime“.

Už A. Juozaitį pasirašiusi 65-ių Vitalija Vasiliauskienė sakė, kad partizanų bunkerio paminklą Lukiškių aikštėje nusprendusi statyti valdžia pasielgė neapgalvoti.

Ji taip pat ragino nacionalizmo nepainioti su šovinizmu.

„Be nacionalizmo nebūtų valstybės“, – sakė pensininkė.

1990 metų kovo 11 dieną Aukščiausioji Taryba paskelbė atstatanti nepriklausomą Lietuvos valstybę. Už tokį nutarimą balsavo 124, susilaikė šeši deputatai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi