Lietuvoje

2012.06.04 15:04

Kuršių nerijos tvarkymo planui pritaria tik su išlygomis

Neringos savivaldybė tik su išlygom pasirengusi pritarti naujajam Kuršių nerijos tvarkymo planui ir kategoriškai pasisako prieš nelegalių statinių griovimą, kol Vyriausybė nėra nustačiusi kompensavimo mechanizmo. 

Neringos savivaldybė tik su išlygom pasirengusi pritarti naujajam Kuršių nerijos tvarkymo planui ir kategoriškai pasisako prieš nelegalių statinių griovimą, kol Vyriausybė nėra nustačiusi kompensavimo mechanizmo, praneša LTV naujienų tarnyba.

Naujasis Kuršių nerijos tvarkymo planas nustatys aplinkosaugos ir kitus reikalavimus šiai itin vertingai saugomai teritorijai, kur susikerta daug įvairių interesų.

Daugiausia diskusijų – kaip suderinti šio plano ir anksčiau Vyriausybės priimto sprendimo nuostatas: dalį Kuršių nerijoje neteisėtai pastatytų statinių įteisinti pasirašant taikos sutartis su statytojais.

Anot Saugomų teritorijų tarnybos, griauti reikėtų penkis pastatus, iš jų tris – ant marių kranto Juodkrantėje.

„Jei teismas nurodęs, kad statinių neturi būti, tai mes tvarkymo plane juos parodome ir parašysime, kad jų čia neturi būti. Kai kurie savininkai teisėtai įsigiję pastatus iš neteisėtai pasistačiusiųjų“, – teigė Saugomų teritorijų tarnybos direktorės pavaduotojas Romas Pakalnis.

Dėl kitų savavališkų objektų, tarp jų – ir Preilos botelio, esą galima tartis, kad jie būtų pakeisti, sumažinti ir atitiktų parko tvarkymo planą.

Neringos savivaldybė, pasak jos vadovo, kategoriškai prieš bet kokių pastatų griovimą. O Kuršių nerijos parko tvarkymo planui savivaldybė pritars su išlyga.

„Mes labai aiškiai pasakėme ir  neatsižvelgėme į savivaldybės siūlymą negriausti kai kurių pastatų, dėl kurių griovimo sprendimą priėmę teismai“, – sakė Premjeras Andrius Kubilius.

„Drįsau dar kartą priminti ir Vyriausybei, kad tvirtinant Kuršių Nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą būtų įrašyta nuostata, kol neišspręstas klausimas dėl kompensacijos mechanizmo, kaip žmonėms bus kompensuojama, kaip bus atiduodama, kad nebūtų priimta sprendimo dėl griovimo“, – teigė Neringos meras Antanas Vinkus.

Jei Vyriausybė trečiadienį patvirtins parko tvarkymo planą, savivaldybė ketina per kelias savaites patvirtinti Neringos bendrąjį planą.

 Jis numato, kad Nidoje, bus pastatytas jūros terapijos SPA centras, kultūros rūmai, sutvarkyti buvusio žuvininkystės ūkio pastatai, kiti objektai.