Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.21 19:23

Klaipėdos universiteto rektoriumi išrinktas A. Razbadauskas

BNS 2019.02.21 19:23

Klaipėdos universiteto rektoriumi ketvirtadienį išrinktas laikinai šias pareigas ėjęs Artūras Razbadauskas.

Kaip pranešė universitetas, slapto balsavimo metu A. Razbadausko kandidatūrą palaikė septyni iš aštuonių balsavime dalyvavusių tarybos narių.

Išrinktasis rektorius BNS sakė, kad vadovaudamas sieks pritraukti daugiau studentų iš užsienio – Ukrainos, Baltarusijos, Gruzijos, stiprinti mokslinę veiklą.

A. Razbadauskas sako, kad taip pat labai svarbus Klaipėdos universitete yra pedagogų rengimas – universitetas sieks susigrąžinti valstybės finansavimą šioms studijoms.

„Vakarų Lietuvai reikia ir pedagogų: kalbamės su regionų merais, kad reikia ir čia turėti, nes Vilniuje, Kaune išsimokslinę jie negrįžta“, – kalbėjo A. Razbadauskas.

Šiuo metu Klaipėdos universitete pedagogų rengimo programose besimokantys studentai už šias studijas turi mokėti patys.

Nuo balsavimo rektoriaus rinkimuose nusišalino Tarybos pirmininkas – Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Pasak universiteto, toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į politinę situaciją.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje dirbantis A. Razbadauskas šiuose savivaldos rinkimuose kandidatuoja su V. Grubliausko rinkimų komitetu.

Kaip BNS sakė V. Grubliauskas, rektoriui apribojimų būti tarybos nariu nėra, todėl A. Razbadauskas ir toliau sieks būti išrinktas į Klaipėdos savivaldybės tarybą.

„Jis į tarybos narius pretendavo gerokai anksčiau, o rektoriumi tapo tik šiandien ir pareigas pradės eiti nuo kovo 1 dienos. (...) Dabar jau nelabai būtų galima ir sąrašus keisti“, – paklaustas, ar A. Razbadausko išrinkimas rektoriumi nekoreguos planų dirbti taryboje, sakė V. Grubliauskas.

Tai patvirtino ir pats A. Razbadauskas, kuris pabrėžė, kad dirbti taryboje jam apribojimų kaip rektoriui nebūtų, be to, taptų privalumu siekiant bendradarbiavimo.

„Nemanau, kad tai galėtų trukdyti. Tai koreliuoja: miesto strategija, universiteto strategija. Kai tu dalyvauji tame politiniame procese, tikrai tai netrukdo, bet ir padeda“, – sakė išrinktasis rektorius.

Rektoriaus universitetas neturėjo nuo pernai kovo, kai atsistatydino šias pareigas ėjęs Eimutis Juzeliūnas. Jis tokį sprendimą motyvavo noru suteikti naujai universiteto tarybai galimybę atnaujinti aukštosios mokyklos vadovybę.

Tuomet laikinuoju universiteto vadovu buvo paskirtas A. Razbadauskas.

Rektorių universitetas bandė rinkti pernai spalį, tačiau tuomet nė vienas iš penkių pretendentų nesurinko reikiamo kiekio balsų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi