Lietuvoje

2019.01.26 16:40

S. Skvernelis patvirtintas „valstiečių“ kandidatu į prezidentus

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.01.26 16:40

Valdantieji „valstiečiai“ balsų dauguma patvirtino, kad jų kandidatas į prezidentus – premjeras Saulius Skvernelis. Jo kandidatūrą iškėlė 56 partijos skyriai, o šeštadienį Prienuose surengtame suvažiavime nubalsuota, kad jis tampa Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatu pavasarį vyksiančiuose prezidento rinkimuose. 

Ministro pirmininko konkurentu balsuojant dėl partijos kandidato į prezidentus buvo keliamas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Norą matyti jį kandidatu pareiškė du partijos skyriai. Visgi dar prieš suvažiavimą partijos lyderiai teigė palaikantys tik S. Skvernelio kandidatūrą.

Apie tai, kad kandidatu turėtų būti S. Skvernelis, kalbėjo Ramūnas Karbauskis, Vytautas Bakas, Aurelijus Veryga. Dar prieš tvirtinant kandidatą partijos lyderis sakė, kad jei kandidatu taptų V. Pranckietis, LVŽS rinkimų nelaimėtų.

Renkant kandidatą iš viso balsavo 570 suvažiavimo dalyvių, iš jų tik kiek daugiau nei 100 pasirinko V. Pranckietį. Tokius rezultatus salė pasitiko ovacijomis. 

Partiečiams S. Skvernelis sakė, kad save mato kaip atsvarą konservatorių kandidatams, kuriais ir toliau vadiną Ingridą Šimonytę, kuri yra iškeltoji Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė ir Gitanas Nausėda. Jis kritikavo esą žiniasklaidoje šie du kandidatai liaupsinami.

„Lietuvai reikia drąsaus, ryžtingo, atsakingo, turinčio patirtį valstybės valdyme prezidento. Suprantančio, kas yra šeima, su kokiais iššūkiais susiduriama auginant vaikus. Valstybei laikas išgirsti krykštaujančių vaikų juoką. Tik mylimas ir mylintis žmogus gali rūpintis kitais“, – sakė S. Skvernelis.

Jis sakė besididžiuojantis tuo, kad buvo policininku, nors, kaip sakė, šios specialybės atstovai, taip pat ir jis, dažnai vadinami „mentais“.

„Šiandien prasideda kantrus ir sunkus darbas, jei norime pasiekti rezultatą. Dėkoju už paramą. Kartu su jumis mes galime laimėti ne dėl savęs, o dėl idėjų, darbų kuriuos darome, dėl savo vaikų, dėl savo anūkų“, – po paskelbimo sakė S. Skvernelis.

Kandidatu patvirtintas S. Skvernelis teigė, kad kovo pradžioje pristatys tiek savo rinkimų kampaniją, tiek komandą, su kuria dirbs. Apie tai, kas bus komandoje, jis neatviravo, tačiau sakė, kad jei į ją prisijungs kas nors iš dabartinių jo patarėjų, jie turės palikti pareigas vyriausybėje arba imti neapmokamų atostogų.

Paklaustas apie tai, kuriuos kandidatais apsiskelbusius asmenis laiko savo aršiausiais konkurentais, S. Skvernelis teigė, kad reikia palaukti, kol bus įregistruoti visi kandidatai ir bus surinkti parašai.

Neįvardijo, kas jį pakeistų

Paklaustas, kas taptų premjeru jei jis būtų išrinktas prezidentu, S. Skvernelis atsakė, kad apie tai kalbėti kol kas yra anksti ir reikia pirmiausia sulaukti rinkimų rezultatų. Jis tikino, kad neketina pasitraukti iš ministro pirmininko pareigų.

Partijos lyderis R. Karbauskis anksčiau yra sakęs, kad jei S. Skvernelis būtų išrinktas, premjeru galėtų tapti Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Tačiau S. Skvernelis sutikti su tuo neskubėjo. Jis sakė ir dabartiniame ministrų kabinete matantis žmogų, galintį tapti premjeru. Tikėtina, kad omenyje jis turi ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių.

„Gegužės 26-ąją galėsim kalbėti, ar reikia kito. Yra ne vienas kandidatas, kuris būtų geras premjeras. Galiu patvirtinti, kad tikrai nebūtų sąlyga, kad premjeras būtų „valstiečių“ partijos nariu“, – sakė S. Skvernelis.

Portalas LRT.lt primena, kad prezidento rinkimai vyks gegužės 12-ąją. Apie norą kandidatuoti, be S. Skvernelio, pareiškė dar 10 asmenų: konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, buvęs SEB banko ekonomistas Gitanas Nausėda, europarlamentarai Valentinas Mazuronis ir Petras Auštrevičius, Seimo narys Naglis Puteikis, parlamentarė Aušra Maldeikienė, filosofas Arvydas Juozaitis bei Alfonsas Butė, Vitas Gudiškis, Kazimieras Juraitis.