Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.23 23:43

Septyniose savivaldybėse paskelbta gripo epidemija

Pirmoji mirtis nuo gripo komplikacijų.  Šiauliuose mirusi garbaus amžiaus moteris sirgo lėtinėmis ligomis, nuo gripo nebuvo skiepyta, spėjama, kad užsikrėtė nuo šeimos narių. Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sparčiai auga visoje šalyje. Epidemiją paskelbė jau septynios savivaldybės.

sirgo lėtinėmis ligomis, nuo gripo pasiskiepijusi nebuvo. Medikai spėja, kad užsikrėtė nuo šeimos narių.

Šiauliuose mirusi senolė – pirmoji gripo auka šį sezoną. Praėjusį sezoną gripas nusinešė 14 gyvybių.

Šiaulių ligoninėje šiuo metu gydomi šeši asmenys, sergantys gripu. Iš viso į šalies ligonines dėl gripo paguldyta beveik 200 asmenų.

Sveikatos specialistų teigimu, šiemet siaučia gerokai pavojingesnis gripo virusas, nei pernai.

„Šį sezoną jau visiškai kitas gripo virusas cirkuliuoja. Jis  A tipo,  kuris yra būtent yra pavojingas savo komplikacijomis, sunkumu ir sukelia didesnę mirties riziką. A tipo virusui būdingas didesnis antigeninių pokyčių polinkis, negu B tipo virusui“, – pasakoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistė Asta Skrickienė.

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sparčiai auga visoje Lietuvoje. Daugiausiai sergančiųjų yra Panevėžio mieste. Epidemijos apimtose teritorijose raginama laikytis griežtų rekomendacijų.

Gripo epidemija skelbiama, kai savivaldybėje iš dešimties tūkstančių gyventojų serga 100, o trečdalį atvejų sudaro gripas. Šiuo metu mažiausiai sergančiųjų yra Šiaulių apskrityje. Tačiau neabejojama, kad sergamumas dar augs.

Plačiau apie tai – Ainos Mizgirdės, Igno Andriukevičiaus, Jūratės Anilionytės reportaže

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi