Lietuvoje

2019.01.21 17:14

Į rinkimų karuselę neįsisukęs E. Masiulis: partijoms geriau, kai vienu konkurentu lieka mažiau

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.01.21 17:14

Klaipėdos rinkimų komisijai nusprendus, kad buvęs liberalas Eligijus Masiulis negali dalyvauti Klaipėdos mero rinkimuose, nes nesurinko pakankamai rinkėjų parašų, pats E. Masiulis teigia pasitraukiantis iš rinkimų. Tiesa, jis LRT.lt teigė manantis, kad komisija, tikrindama pateiktus dokumentus, galėjo taikyti dvigubus standartus.

Klaipėdos rinkimų komisija nutarė neregistruoti „MG Baltic“ byloje politine korupcija kaltinamo, buvusio liberalo E. Masiulio kandidatu į uostamiesčio merus, nes po patikrinimo nutarta, kad jo surinktų žmonių parašų neužteko.

Pats E. Masiulis teigia tokio komisijos sprendimo neskųs ir toliau dalyvauti Klaipėdos mero rinkimuose nesieks.

„Ne, nesu skundikas. Džiaugiuosi, kad buvo tikrai daug žmonių, kurie mane palaikė, spaudė ranką, tapšnojo per petį. Norisi kiekvienam iš jų asmeniškai padėkoti“, – teigė E. Masiulis.

Kaip BNS teigė Klaipėdos rinkimų komisijos pirmininkas Adolfas Gritėnas, Klaipėdoje minimalus parašų skaičius kandidatams yra 870, o E. Masiulis komisijai pateikė 911 parašų, tačiau po patikros liko tik 755.

E. Masiulis tvirtino, kad kitų galimų kandidatus į Klaipėdos merus parašus komisija tikrino tik vizualiai, o jo atveju nusprendė patikrinti absoliučiai visus parašus. Jis neslėpė tokiuose komisijos veiksmuose matantis dvigubų standartų taikymą.

„Jeigu komisija priima tokį sprendimą, jis iš esmės turėtų būti taikomas, matyt, visiems vienodai. Šiuo atveju neturiu jokių priekaištų, kad man čia buvo pritaikyta tokia priemonė, bet norėtųsi, kad kažkokių dvigubų standartų nebūtų. Kita vertus, reikia suprasti, kad komisija didžiąja dalimi yra sudaryta iš partijų deleguotų atstovų. Aš, kadangi dalyvavau kaip nepartinis, be komiteto, kaip pats save išsikėlęs kandidatas, tai jokių atstovų komisijoje neturėjau. Natūralu, kad kai vienu konkurentu yra mažiau, yra geriau toms partijoms, kurios yra iškėlusios savo kandidatus“, – svarstė E. Masiulis.

„Aš net neabejoju, kad, jei ir 1000 parašų būčiau pristatęs, būtų toks patikrinimas vykęs ir šiuo atveju to 1000 nebūtų užtekę“, – pridūrė buvęs liberalas.

E. Masiulis tvirtino, jog jam paskelbus apie kandidatavimą į Klaipėdos merus, jis ir jo artimieji sulaukė daug negatyvaus dėmesio.

„Nuo pat pirmos akimirkos, kai aš paskelbiau apie ketinimus dalyvauti Klaipėdos miesto mero rinkimuose, susilaukiau pakankamai daug negatyvaus dėmesio įvairiuose komentaruose, socialiniuose tinkluose ir t.t. Tas labai atsiliepė mano artimiausiems žmonėms, juos įskaudino tie komentarai“, – pasakojo E. Masiulis.

Paklaustas, kokios veiklos imsis ateityje, E. Masiulis tvirtino toliau savo dėmesį skirsiantis verslui.

„Planuoju išlikti aktyviu Lietuvos piliečiu. Domėsiuosi politika ir toliau. Kokie čia bus planai? Dabar koncentruosiuosi į savo verslo plėtrą. Kokie bus politiniai planai? Parodys ateitis“, – kalbėjo E. Masiulis.

E. Masiulis yra įkūręs verslo konsultacijų įmonę. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.