Lietuvoje

2019.01.19 23:45

Konkurentai korepetitorių verslui: vyresnių klasių mokiniai jaunesniems padeda mokytis be atlygio

Mokinius egzaminams papildomai rengiantys pedagogai sako, kad korepetitorių pamokų mokiniams reikia vis dažniau. Ir ne tik abiturientams – specialistų pagalbos ieško net pirmokų tėvai.  Tuo metu Kaune startuoja projektas, kai vyresnių klasių mokiniai be atlygio jaunesniems padeda rengti namų darbus. Vilniuje tokias pamokas sekmadieniais lanko jau 100 mokinių.

Studijų programų universitetuose ir kolegijose – tik rinkis, tačiau prieš stojant dar laukia brandos egzaminai, kuriems ruošiasi ne tik dvyliktokai – ir jaunesni sako, jau dairosi korepetitorių. Kiti dėl savo žinių ramūs.

Populiariausios – matematikos ir lietuvių kalbos pamokos. Studijų vadovė sako, mokinių ateina vis daugiau, bendrovių, siūlančių korepetitorių paslaugas ar namuose mokančių mokytojų – apstu.

„Sulaukiame tėvų skambučių, kai mokiniai būna antroje, trečioje klasėje, gal tokie būna patys mažiausi, mažesnių gal nesam turėję, bet žinom, kad ieško ir nuo pirmos klasės. Dažniausiai pamokos vyksta 2 kartus per savaitę, nes mes galvojame, kad taip yra lengviau įsisąmoninti medžiagą, ją įsisavinti. Mėnesiui kaina būna įvairi – gali būti nuo 50 ir kilti iki 100“, – pasakojo „Lectorpro“ studijų vadovė Jurgita Jaruševičienė.

Tuo metu Vilniaus licėjuje ir Kauno technologijos universiteto gimnazijoje sekmadieniais 11-14 metų mokinius be atlygio moko vyresni gimnazistai. Jie sako, kad vaikams sunkiausiai sekasi tikslieji ir gamtos mokslai.

„Gimnazistas, aišku, nėra mokytojas, pedagoginio išsilavinimo neturi, bet lygiai taip pat gali padėti su namų darbais, gali padėti išsiaiškinti temas, kurios nebuvo suprastos mokykloje“, – sakė Vilniaus licėjaus dvyliktokas Lukas Zimantas.

Vilniuje nemokamas papildomas pamokas sekmadieniais lanko 100, Kaune – 30 mokinių. Projekte dalyvauja 250 savanorių.

Plačiau apie tai – Jūratės Anilionytės ir Monikos Petrulienės reportaže.