Būsimame Seime jauniausias parlamentaras bus „Nemuno aušros“ atstovas Tadas Sadauskis, laimėjęs Tauragės vienmandatėje apygardoje. Jis gimė 1996 m. gegužės 23 d. Pats būsimas politikas teigė, jog baimių dėl ateities nejaučia ir tikisi, kad pateisins savo rinkėjų lūkesčius.
„Iš tikrųjų labai smagu, nuotaikos labai geros po vakar rezultatų. Tikrai labai džiaugiuosi“, – savo nuotaikas apibūdino T. Sadauskis po sekmadienį įvykusio antrojo rinkimų turo.
Seime netrūks politikų, dirbančių jau ne vieną ir ne dvi kadencijas, tačiau T. Sadauskis teigė dėl to baimių neturintis.
„Esu pasiruošęs dirbti nuosekliai ir daug“, – teigė jis.
Pašnekovas tikisi pateisinti savo rinkėjų lūkesčius.
„Didelio palaikymo sulaukiau tiek Tauragėje, tiek Šilalės apylinkėse. Nuoširdžiai noriu savo darbu atliepti visų bendruomenių interesus“, – sakė T. Sadauskis.
Įprasta manyti, kad jauni žmonės labiau linkę į liberalumą, bet T. Sadauskis tvirtino nesulaukęs pernelyg didelių bendraamžių priekaištų dėl pasirinktos politinės jėgos.

„Nemuno aušros“ atstovas taip pat pabrėžė, kad Tauragėje žmonės mėgsta jaunus politikus – tą rodo antrą kadenciją išrinktas jaunas meras (Dovydas Kaminskas, gimęs 1989 m. sausio 25 d. – LRT.lt). Dabar Tauragė turi jauniausią Seimo narį.
„Turbūt meilė jauniems politikams Tauragėje ir išliks ateityje. Aš labai tikiuosi, kad tikrai nenusivils išsirinkę jauną Seimo narį“, – komentavo T. Sadauskis.
„Aš manyčiau, kad labiausiai Seimo narys turėtų turėti noro dirbti. Nelabai priklauso nuo amžiaus ir nuo turimos patirties. Svarbiausia – noras“, – galiausiai akcentavo jis.
Tiesa, T. Sadauskis iš dalies yra paragavęs politinių procesų – jis pastaruosius 6-erius metus dirbo Remigijaus Žemaitaičio visuomeniniu padėjėju. Anot jo, daugiausia darbo buvo orientuota į apygardą. Iš pradžių T. Sadauskio darbas sukosi Šilalės–Rietavo apygardoje, po to – Šilalės–Kelmės. Nuo 2023 m. jis dirba Šilalės rajono savivaldybėje kaip tarybos narys.
„Daugiau dirbau apygardoje su visais žmonėmis, jų problemas sprendėme ir panašiai“, – sakė jis.
Konkrečiai Seime darbo buvo nedaug, daugiausia orientuotasi į gyventojų priėmimą ir vizitus pas bendruomenes.
Vyriausia Seimo narė – socialdemokratė Birutė Vėsaitė, jai atiteks garbė vesti pirmąjį posėdį
Naujai išrinktam Seimui susirinkus į pirmąjį posėdį, garbė jam pirmininkauti gali atitekti į naują parlamentą išrinktai socialdemokratei Birutei Vėsaitei.
Apie tai pirmadienį spaudos konferencijoje pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Lina Petronienė.
Kaip nustatyta Seimo statute, pirmąjį po rinkimų parlamento posėdį pradeda vyriausias išrinktas Seimo narys.
Pagal socialdemokratų partijos sąrašą į Seimą išrinkta B. Vėsaitė gimė 1951 m. rugpjūčio 19 d. Į parlamentą ji sugrįžta po pertraukos. Seimo nare B. Vėsaitė yra dirbusi nuo 2000 iki 2016 m.

Prieš ketverius metus, lapkričio 13 d., į pirmąjį posėdį susirinkusiam Seimui pirmininkavo parlamentaras Antanas Vinkus. 1942 m. gruodžio 25 d. gimęs A. Vinkus į naują Seimą neperrinktas.
2016 m. lapkričio 14 d. garbė pirmininkauti Seimo pirmajam posėdžiui atiteko tuomet vyriausiam 1941 m. sausio 8 d. gimusiam Seimo nariui Juozui Imbrasui, primena ELTA.
Beje, kadenciją baigiančio Seimo jauniausias parlamentaras yra Laisvės partijai atstovaujantis Marius Matijošaitis, gimęs 1992 m. rugpjūčio 28 d.
Galutinius Seimo rinkimų rezultatus VRK ketina patvirtinti lapkričio 3 d.




