Lietuvoje

2018.12.19 11:50

Karinės žvalgybos vadovas neatskleidžia, ką pateikė premjerui: ramiai sutikite Kalėdas

Gytis Pankūnas, LRT.lt2018.12.19 11:50

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamentas (AOTD) vadovas Remigijus Baltrėnas ramina dėl premjero Sauliaus Skvernelio kreipimosi į specialiąsias tarnybas įsiplieskusias aistras. Tarnybų vadovai neatskleidžia, dėl ko į juos kreipėsi ministras pirmininkas, tačiau tikina, kad galimų neramumų apraiškų Lietuvoje neįžvelgia.  

„Mes gavome užklausą iš ministro pirmininko. Šiuo metu mes renkame informaciją, esame išsiuntę užklausas visiems kriminalinės žvalgybos subjektams ir gavę tą informaciją, įvertinsime ją ir pasakysime. Dabar nieko pasakyti negaliu“, – trečiadienį po Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio žurnalistams sakė VSD vadovas D. Jauniškis, paklaustas, ar pateikė informaciją S. Skverneliui.

Jis neįvardijo, dėl ko konkrečiai į VSD kreipėsi premjeras, nes šis raštas, pasak D. Jauniškio, yra riboto naudojimo.

Vis dėlto D. Jauniškis tvirtino, kad kol kas galimų neramumų Lietuvoje dėl Rusijos įtakos apraiškų jis nemato.

„Šiuo metu aš tokių apraiškų nematau“, – komentavo VSD direktorius.

Nekalbus po NSGK posėdžio buvo ir AOTD vadovas R. Baltrėnas. Jis taip pat nekomentavo S. Skvernelio kreipimosi. Tiesa, anot jo, AOTD savo atsakymą vyriausybės vadovui jau pateikė šią savaitę.

„Mes, kaip karinė žvalgyba, šiuo klausimu savo darbą baigėme“, – žurnalistams teigė R. Baltrėnas.

Jis kartojo negalinti atskleisti premjero kreipimosi turinio.  

„Lietuvos gyventojams siūlau išnaudoti susikaupimo laikotarpį prieš Kalėdas ir labai ramiai sutikti Kalėdas, ir atšvęsti Naujus metus“, – teigė R. Baltrėnas, paklaustas, ar Lietuvos gyventojams reikėtų sunerimti dėl grėsmių šalies viduje.

V. Bakas: 25 minutes praleidome neefektyviai

Konservatorių atstovai NSGK – Rasa Juknevičienė ir Arvydas Anušauskas – po komiteto posėdžio tvirtino, kad nei iš VSD, nei iš AOTD vadovų neišgirdo jokios informacijos apie galimus neramumus šalies viduje. Jie pranešė, kad iškėlė klausimą dėl kreipimosi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį dėl susipažinimo su riboto naudojimo informaciją, kurią parlamento vadovui perdavę premjeras S. Skvernelis.

NSGK pirmininkas, „valstiečių“ frakcijos narys Vytautas Bakas teigė, kad komiteto posėdyje parlamentarai sužinojo, kad premjeras kreipėsi į žvalgybos tarnybas ir laukia jų atsakymų.

„Šiandien komitete buvo daugiau bandymas politizuoti, kai kurių Seimo narių galbūt buvo noras atkreipti į save dėmesį. Tiesiog 25 minutes praleidome labai neefektyviai”, – žurnalistams po NSGK posėdžio sake V. Bakas.

Jis kritikavo opozicijos atstovų komitete elgesį, tačiau pažymėjo, kad jų iniciatyva dėl kreipimosi į Seimo pirmininką V. Pranckietį bus apsvarstyta.

„Šiandien darbotvarkėje yra 24 klausimai. Aš, kaip komiteto pirmininkas, tiesiog turiu užtikrinti, kad tie klausimai, dėl kurių mes sutarėme, būtų apsvarstyti ir priimti sprendimai. Negalime, pasižiūrėjus į lubas, įtraukti viduryje posėdžio naujų klausimų. Šiandien prieš 13 valandą bus kiti klausimai ir mes tą klausimą (dėl kreipimosi į Seimo pirmininką – LRT.lt) svarstysime. Žmonės, kurie patyrę, kurie žino šitas procedūras, jas pažeidinėja, tai arba jie bando sugriauti darbotvarkę ir sukelti dar daugiau chaoso, nes tai yra paskutinės posėdžių dienos Seime ir mes turime apsvarstyti labai svarbius klausimus, arba tai yra tiesiog neprofesionalumas“, – komentavo V. Bakas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt