Lietuvoje

2018.12.10 16:48

D. Grybauskaitė vyksta vizito į Ukrainą: teikiame ir teiksime papildomą pagalbą

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2018.12.10 16:48

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė vyksta į Ukrainą, kurioje bus pirmoji užsienio šalies vadovė po įvykių Kerčės sąsiauryje. Kaip D. Grybauskaitė teigia LRT RADIJUI, Ukrainos žmonėms dabar reikia parodyti Lietuvos palaikymą.

D. Grybauskaitė – pirmoji užsienio šalies vadovė, kuri Ukrainoje lankosi po to, kai Kerčės sąsiauryje Rusijos laivai apšaudė, taranavo ir perėmė tris Ukrainos laivus. Prezidentė tikina šiuo metu ten vyksta, nes nori parodyti, kad Lietuva Ukrainą palaiko. Be to, atkreipia dėmesį šalies vadovė, tai sutampa su prezidentine taryba.

„Ją rengiame kasmet vienoje ar kitoje šalyje. Toks nelabai sėkmingas sutapimas, bet gerai, kad būsiu ten, nes Ukrainai, ypač Ukrainos žmonėms, dabar reikia parodyti, kad mes su jais. Išties situacija rimta, todėl kad įvykdytas ne tik laivų užgrobimas, ne tik atviras karinis veiksmas su Rusijos vėliava prieš Ukrainą, bet taip pat dabar įvyko ir jūrininkų įkalinimas“, – sako D. Grybauskaitė.

Jos teigimu, tai yra tiesioginė agresija ir intervencija į būsimus prezidento rinkimus, siekiant destabilizuoti politinę padėtį Ukrainoje: „Tai tikrina Vakarų vienybę. Lietuva yra kartu su Ukrainos žmonėmis, nes mes suprantame, kad Ukraina gina ir mus, ir visą Europą nuo tokios agresijos. Teikiame ir teiksime papildomą pagalbą.“

Šiuo metu, pasak D. Grybauskaitės, Lietuva jau teikia karinę paramą, siunčia karinius instruktorius ir kibernetinio saugumo specialistus, teikia humanitarinę pagalbą. Jau teikiamą pagalbą, šalies vadovės teigimu, ketinama dar padidinti.

„Taip pat nacionalines sankcijas įvesime ir skatinsime tai padaryti Briuselyje – kad ir kitos šalys, Europos Tarybą, Europos Viršūnių Taryba palaikytų, pratęstų ir kalbėtų apie naujas sankcijas. Iš tiesų Lietuva visais lygmenimis padės Ukrainai ir bus su Ukraina ir toliau“, – pabrėžia D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė Ukrainoje atsiims ne viena apdovanojimą. Vienas jų skirtas nevyriausybinės organizacijos. D. Grybauskaitės aiškinimu, toks Lietuvos žmonėms skirtas apdovanojimas yra labai garbingas, nes teikiamas būtent nevyriausybininkų iniciatyva.

„Ko gero, tai dar svarbesnis ir nuoširdesnis apdovanojimas, negu bet kokie valstybiniai oficialūs apdovanojimai, nes tai jis – nuo Ukrainos žmonių. Žinoma, bus taip pat ir valstybinis apdovanojimas – aukščiausias, kokį įteiks Ukraina mano vardu man, bet iš tiesų tai bus padėka Lietuvai už ilgalaikę ištikimą draugystę ir paramą Ukrainai, Ukrainos žmonėms“, – sako D. Grybauskaitė.

Vizito metu prezidentė dalyvaus dar dviejuose renginiuose: ekonominiame forume tarp Lietuvos ir Ukrainos įmonių bei Ukrainos moterų forume. Pirmajame dalyvaus apie 30 Lietuvos įmonių, verslo ir asociacijų atstovų.

„Bendradarbiavimas, ekonominiai ryšiai su Ukraina tikrai mums abipusiai naudingi. Džiaugiuosi, kad toks verslo forumas bus. Taip pat pasveikinsiu antrąjį Ukrainos moterų forumą, kuris organizuojamas Ukrainoje. Ukrainos moterys vis aktyviau įsitraukia į politinį, ekonominį šalies gyvenimą. Tiesiog pasidžiaugsiu, kad jos taip pat tampa viena iš įtakingiausių grupių visuomenėje, kuri gali daryti įtaką Ukrainos ateičiai“, – LRT RADIJUI tvirtina prezidentė.

Pagal LRT RADIJO laidą „Ryto garsai“ parengė Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.