Lietuvoje

2018.12.06 16:22

Rinkimuose į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą – naujas rinkimų komitetas „Judėk, Vilniau!“

LRT.lt2018.12.06 16:22

Vyriausiajai rinkimų komisijai visuomeninio rinkimų komiteto steigimui reikalingus parašus ir kitus steigimo dokumentus pateikė naujas rinkimų į Vilniaus miesto tarybą dalyvis – iš sporto ir akademinės bendruomenės atstovų sudarytas rinkimų komitetas „Judėk, Vilniau!“.

Anot steigėjų, komitetas sieks sporto, laisvalaikio ir neformaliojo ugdymo infrastruktūros plėtrą paversti strateginiu sostinės prioritetu. Naujai įsteigto judėjimo sąrašą rinkimuose į priekį ves Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Rūtenis Paulauskas.

„Norime paprasto dalyko: kad sostinėje mokyklos, sporto salės, baseino, darželio ar būrelio vaikui nereikėtų ieškoti už dešimties kilometrų dūstant spūstyje. Norime, kad bendruomenės būtų įgalios tvarkytis savo mikrorajone, kad būtinuosius poreikius – ir mes nekalbame apie prekybos centrą vos išėjus pro duris – vilnietis galėtų patenkinti šalia namų. Kad šalia namų klestėtų kaimyno ar nuosavas smulkus verslas“, – kalbėjo vienas komiteto steigėjų, Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas Paulius Malžinskas.

Aptardami tikslų įgyvendinimo priemones, steigėjai minėjo neteisingai sudėliotus miesto plėtros politikos prioritetus. 

„Mes sieksime tai pakeisti ir, sakykime taip pajudinti šį miestą“, – visuomeninio rinkimų komiteto atsiradimo kontekstą apibendrino R. Paulauskas.

VRK užregistravus komitetą kaip savarankišką politinės kampanijos dalyvį, judėjimas turės pristatyti 1700 komiteto rėmėjų parašų. Rinkimai į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą vyks kitų metų kovo 3-iąją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.