Lietuvoje

2018.09.23 20:10

S. Skvernelis: esame dėkingi už nuolatinį Šventojo Sosto dėmesį Lietuvai

LRT.lt2018.09.23 20:10

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitikime su Vatikano Valstybės sekretoriumi J. Em. kardinolu Pietro Parolin pabrėžė ypatingą Bažnyčios vaidmenį ir padėkojo už nuolatinį Šventojo sosto dėmesį Lietuvai, sakoma pranešime spaudai.

„Šie metai mums itin svarbūs – minime Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejų. Todėl nuoširdžiai džiaugiamės, kad šia ypatinga proga Jo Šventenybė sutiko aplankyti mūsų šalį. Tai didelė garbė ne tik Lietuvai, bet ir visam regionui“, – sakė premjeras.

Susitikimo metu prisiminta sudėtinga istorija - per pastarąjį šimtą metų Lietuva pergyveno tris okupacijas, trėmimus, kelias emigracijos bangas. Tačiau jau 28 metai Lietuva vėl nepriklausoma valstybė, pati kurianti savo ateities gerovę. Lietuva įsitvirtino ES demokratinėje šeimoje, padarė didžiulę ekonominę pažangą ir siekia stiprinti bendruomeninius ryšius, mažinti socialinę atskirtį ir emigraciją.

Vyriausybės vadovas sakė, kad visa šalis iki šiol prisimena  Palaimintojo Popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymą  Lietuvoje 1993 metais, tada Lietuvos visuomenė išgyveno sudėtingą laikotarpį. Šventojo Tėvo vizitas ir susitikimai su žmonėmis buvo svarbus vilties ženklas tikėti nepriklausomybės teikiamomis galiomis.

„Esame dėkingi Šv. Sostui už Lietuvos sovietų okupacijos nepripažinimo politiką. Vatikano radijuje skambėjęs lietuviškas žodis buvo mūsų balsas pasauliui. Krikščioniškasis tikėjimas padėjo lietuvių tautai kurti ir stiprinti savo valstybę“, – kalbėjo premjeras.

Pabrėžta, kad Lietuvoje Bažnyčios ir valstybės santykiai yra ypatingai geri. Sukurtas teisinis dvišalių santykių pagrindas, Lietuvoje puikiai sugyvena skirtingų religijų bendruomenės.

Ministras Pirmininkas S. Skvernelis taip pat išsakė padėkos žodžius už Šventojo Sosto įsitraukimą į tarptautinius taikos užtikrinimo, migracijos politikos, socialinės atskirties mažinimo, klimato kaitos ir kitus klausimus.

Vatikano valstybės sekretoriatas – Romos Kurijos padalinys, artimiausiai dirbantis su Popiežiumi vadovaujant Katalikų bažnyčiai ir koordinuojant Šventojo Sosto institucijų veiklą bei bendradarbiaujant su valstybėmis ir tarptautinėmis organizacijomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.